Velký zátah (1953)

Výborný drsný noir s dobrým Fordem v roli mstitele a neústupného detektiva. Konec je trošku divoký, postavy poněkud naivní, ale ten zbytek nemá chybu.

Noc v opeře (1935)

Jenom jsem si potvrdil, že bratry Marxovy vůbec nemusím, jejich humor není vtipný, je to jen trapnost střídající se s světlými okamžiky, kdy v konverzaci prohodí něco jakžtakž vtipného. Děj je naprosto postavený na hlavu, a navíc nemám rád ani operu, takže jsem rád, že to mám za sebou a již nikdy více.

Biliárový král (1961)

Kvalitní snímek, který by bez Newmana byl poloviční, drama ve kterém je spojeno vše alkohol, sport a ženy. Proměna z frajírka na hráče s charismatem, jak tomu na konci říkali, je dobře vykreslená, což u filmů podobné ražení většinou chybí.

Lesní duch (1981)

Po velice slušném rozjezdu, kde je atmosféra vytvářena tím co nevidíme, přijde obyčejná vyvražďovačka s už nudným průběhem, sice to vypadá originálně, a v tehdejší době to muselo být něco nového, ale dnes když všichni kopírují tento styl hororů, nemá moc co nabídnout. Plus za konec, který je alespoň dobrý a neamerický.

Ďáblův advokát (1997)

Začínalo to slibně, postupně se to rozplynulo do filmu, který se chce líbit všem a skočilo to směšným hloupým koncem. Herci jsou sice dobří, ale i tak je tohle pouze průměr.

Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962)

Celé drama stojí a padá na výkonu hlavních představitelek, jako thriller je to velice poutavé. Jedinou vadou na kráse je to, že je to jako film ze staré školy, z padesátých let, jako bych se díval na film podobný Sunsetu.

Bitva o Hill 60 (2010)

Takový normální snímek, jakých se v poslední době točí spousta, nicméně určitě nemůže nikoho urazit, nejde tomu v podstatě nic vytknout, ale do dokonalosti to má hodně daleko.

Velká žranice (1973)

Co to mělo být, dvouhodinová nuda naprosto o ničem, ve filmu se pouze jí a souloží, s tím že všichni dopadnou na konci stejně. Kritika společnosti v tom možná je, ale neměl jsem chuť ji v tom hledat. Aspoň že se herci najedli během natáčení.

Příběh z Tokia (1953)

Zase tak skvělé mi to nepřipadalo, téma je sice silné, jenomže je to hrozně roztažené, celé dějově předvídatelné a nic překvapivého nepřináší.

Satanské tango (1994)

Musím se přiznat, že jsem se na to díval na 3x, přece jenom nemám 7 hodin času. Dojem mám rozporuplný, na jedné straně zajímavě propletený příběh se skvělou deštivou atmosférou a na straně druhé neskutečné zdlouhavé a zbytečně přepálené záběry, spíše mi to přišlo jako seriál spojený dohromady a mělo to i seriálu zůstat.