Kovboj (1958)

Lemmon se v průběhu filmu mění v pravého kovboje, zpočátku naivního, pak drsného a na konec samozřejmě toho správného, pod dozorem Forda to ani dopadnout jinak nemohlo. Bohužel se ve filmu nic jiného neděje, skutečně je to jen soubor pár situací a jakýkoliv výraznější dějový zvrat chybí.

Mutant (2006)

Béčkový hororový snímek s velkým rozpočtem trpí hlavně tím, že se chvíli jedná o komedii a chvíli se zase hraje na vážnou notu, kde umírají lidé. Děj je velice jednoduchý, konec lehce netypický a z filmu zůstanou v paměti spíše elementy než jednotný celek.

Jen Bůh odpouští (2013)

Velmi hořké zklamání, Refn se snaží odlákat všechny diváky, které nabral u Drive, protože tohle je dosti odtažitá nesmysluplná změť násilí a mlčení. Opravdu je film pouze sledem zdlouhavých záběrů na mlčící postavy, dále naprosto nelogického chování Goslinga, který vlastně jede jen z kopce celý film a nakonec i absence jakéhokoliv smysluplnějšího děje, než jen oko za oko.

Osamělý jezdec (2013)

Naprosto běžná westernová zápletka roztažená do monstrózních dvou a půl hodin je hledáním pomsty i spravedlnosti, upřímně ale po většinu filmu jsem se nebavil, je zde mnoho hluchých míst, nastrčeného humoru i Tontovy podivnosti. Nezachraňovaly to ani odkazy na jistý známý western, protože totální neschopnost hlavního hrdiny ve střílení lidí, je hlavním důvodem dlouhé stopáže, uměle se zde natahuje snad vše. Mou nespokojenost ale hlasitě umlčelo posledních nápaditých akcí nabitých 20 minut, které jsou oslňující s výrazným hudebním podkreslením. Právě ta zvedá mé celkové hodnocení z popela.

Zálesák (1966)

Drsná krajina, drsný život, nevybíravé způsoby a problematické soužití, to nejsou zrovna nejlepší vyhlídky mladé zakoupené němé dívky, kterou ´velmi dobře zahrála Tushingham, svou mimikou a gesty. Reedovi se jeho lovec rovněž vydařil. Škoda jen předvídatelnosti.

Můj život jako pes (1985)

Sympatické prostředí a životní peripetie malého, ač nesympatického, klučiny, nesoucí se v lehce veselém duchu. Film okouzlí, ale nezaujme, já prostě filmy s dětmi moc nemůžu.

Znovuzrození (1966)

Velice zajímavý námět, zfilmován velice ponuře v hlavní roli s naprosto netypicky žánrově obsazeným Hudsonem, který ale podává výborný výkon. Po tajuplném začátku, následují hledání sama sebe, to však zabředne do extrémně zdlouhavých scén a zachraňovat musí situaci až temný konec. Hudsonova deprese z filmu naprosto prozařuje.

Mělký hrob (1994)

Drama založené na společném tajemství, paranoie, nejistotě a touze po penězích graduje hlavně ke konci, myšlenka je zajímavá, ale místy hluché zpracování pokulhává a divák jen stěží najde ve filmu sympatickou postavu.

Bratr z jiné planety (1984)

Film má slušnou první polovinu, kde lidé skrze mluvení na ústřední postavu, zjišťují něco o sobě a uvědomují si své chyby, zároveň je ukázána až dětsky naivní asimilace do společnosti (v dobrém slova smyslu), to vše je v pořádku, jenže pak začne mít mimozemšťan určité cíle, děj se chce pohnout, to se nedaří, stagnuje to a končí to tak neurčitě, vlastně nijak. Ale platí zde za málo peněz hodně muziky.

Batman (1966)

Tohle je opravdu síla i na svou dobu, totálně naivní, tupé, praštěné s šílenými dialogy i scénkami. Což by jako parodie vůbec nevadilo, jenomže tvůrci to celou dobu myslí smrtelně vážně. Opravdu jsem se místy ani nezvládal dívat, protože jsem měl plno práce s tím, že jsem nevěřícně kroutil hlavou. To se více povedla i parodie na tento díl v Simpsonových.