Hypnotizér (2012)

Po filmu jsem sáhl, z důvodu, že jsem právě dočetl Paganiniho smlouvu a ta mě nezaujala natolik, abych začal číst i Hypnotizéra, takže zvolil možnost zaplnit mezeru filmem. A jsem rád, že jsem se trápil jen dvě hodiny u filmu a nemusel si protrpět celou knihu. Ona myšlenka špatná není, ale na filmu není nic sympatického, odtažití herci, dějově stagnující, nic co by výrazněji zaujalo, je to taková mdlá severská deprese. Vraha jsem úplnou náhodou identifikoval do 20 minut, řekl jsem si: Bože ten/ta ale vypadá nesympaticky, to bude určitě vrah a ono opravdu.

Paříž spí (1925)

Každý nad tímto někdy uvažoval a tak nečinilo problém sledovat jak se s zastavením času poprali ve Francii, nemohlo to skončit jinak než šťastně. Z toho jak posedávali na Eifelovce jsem dostával mírnou závrať.

Spring Breakers (2012)

Jako obraz současné americké mladé generace, která má slušně řečeno velmi pokřivené priority v životě, se jedná o zdařilý pohled. Stejně tak potěší pohled na fakt, že bikiny jsou v tomto filmu standardním kostýmem. Horší už je to s jednoduchým dějem, tupostí postav a očekávatelností každého kroku scénáristy, škoda toho, že to vlastně nudí, protože třeba Franco zde hraje velice věrohodně.

Cesta do středu Země (1959)

Tohle je hodně špatné, jako by se autoři nemohli rozhodnout, zda chtějí točit odlehčenou či vážnou verzi a předhání se v počtu porušených zákonů fyziky či nelogičností. Film s chabými efekty na svou dobu, mizerným scénářem a natahovaným dějem, mě velmi nebavil, je to těžké když jedinou sympatickou postavou je kachna.

Den nezávislosti (1996)

Válka světu od Wellse převedena do moderní blockbusterové podoby s notnou dávkou amerického vlastenectví a patosu. Ale to nevadí, reprezentují zde lidstvo, které z destruktivním stylu bojuje s invazí. Emerichovi se podařilo rozjet několik linií s různými postavami, které zdárně spojil před finálovou bitvou a každý zde poté měl své místo. Triky, ničení, panika a podobné věci jsou de zdárně ukázány, k tomu hláškující Smith, hrdinský prezident Pullman, no a Goldblum, který je prostě Goldblum, pro něj jiné synonymum není. Jistě je to blockbuster, kde musíte nechat mozek doma, většina položek ve scénáři je očekávaná i notně přihlouplá. Ale o to přece jde, má to být zábava, trikově dokonalá, plná akce. Nostalgie nutí dát nejvyšší hodnocení.

Válka světů (1953)

Naprosto strhující sci-fi, které nemá hluchého místa, jedná se o neuvěřitelně napínavou podívanou ze zlaté éry tohoto žánru, s překvapivě velmi obstojnými efekty a triky. Určitě se dá tento film zařadit do zlatého fondu, což se rozhodně nedá říci o novějším Spielbergově zpracování. Moc se mi líbilo, že ve filmu není žádná vata kolem, příběh je osekán jen na důležité prvky a zároveň je ukázána i mentalita lidí v případě invaze, velice věrohodně. Nejlepší je pocit, kdy si minutu před koncem říkáte, že tohle bude ještě mít tak hodinu a půl a ono to najednou skončí. Zbývá jen jedna věc, kde co nejrychleji seženu knihu?

Dětská hra (1988)

Pokud si odmyslíte sympatickou panenku, tak vám zbude příšerně hloupý děj s spoustou nelogických činů hlavních postav. Obzláště nesympatický je malý klučina, u kterého jsem tajně doufal, že ho podříznou jako prvního, abych ho nemusel celý film poslouchat. Jako dítěti by se mi to určitě líbilo.

Pokrevní bratři (1999)

Je to hodně stylové, vtipné, nahláškované a dokonce i originální, zůstane jen kupa mrtvol a poselství. To vše, ale nedokáže bavit po celou dobu, takže se mé hodnocení utopilo v několika poněkud hluchých místech.

Hard Boiled (1992)

Pokud je toto vrchol hongkongské akční tvorby, tak jsem rád, že jsem nemusel slézat menší vrcholky. Nechápejte to příliš negativně, po akční stránce se jedná o lahůdku, scény jsou dotaženy do dokonalosti, neustále něco vybuchuje, je to nápadité a nezabředne do stereotypnosti. Jenže film je jen samá skvělá akce a na smysluplnost děje (o který tady přece jen nejde) se poněkud pozapomnělo. Jinak musím říct, že takové pohrdání lidským životem se jen tak nevidí. Ovšem praví fanoušci žánru budou skákat z tohoto filmu radostí.

Chceš pěstí? (2013)

Naprosto banální zápletka, béčkového charakteru, kde pomsta a spiknutí jsou prolnuty v jedno, všechno to dobře vypadá, ale dějově je to příšerně slabé, i taková finální přestřelka je jako z počítačové hry, tedy nerealistická.