• Pohádka

Sophia Lorenová: zvláštní osud (2019) (TV film)

Mezi barbiniovskou hezkostí a neopakovatelností krásy je propastný rozdíl. V tomto případě je tím rozdílem Sophia Lorenová. Je k neuvěření, že poslední nadčasový film natočila v roce 1977 se svým životním hereckým partnerem Mastroiannim. Zvláštní není "jen" Lorenová, ale i pojetí a vyznění tohoto francouzského dokumentárního filmu,

Vlčí putování (2019) (TV film)

Je dobré vědět, čeho všeho jsou ty čtyřnohé bytosti schopny. Ať už žijí s námi nebo mimo nás.

H2O: Molekula života - Civilizations (2020) (epizoda)

Množství vody, zvané globální voda, plenění podzemních zásob sladké vody i rezervy slané vody ve světovém makrooceánu vede k jednomu: imperativu přechodu na její koloběhové hospodaření. Světové lidstvo má před sebou víc existenciálních vykřičníků, než tuší.

Neobyčejné životy - Hana Zagorová (2013) (epizoda)

"Neobyčejný život Hany Zagorové" je důstojnou rekapitulací jednoho nadobyčej plodného a plného života. Nejen Karel Gott měl kolem sebe schopné a nadané lidi. Zagorová si svůj naplno žitý život opravdu zaslouží.

Desatero hříchů - Tušení (2019) (epizoda)

Přece jenom od detektivky očekávám víc "kauzovna" a ne pátrání po smetí v psychice vyšetřovatelů. Pachatelé a jejich přečiny a zločiny  pak jsou jaksi nepotřební a rušiví. Psychika detektivů potom problémem poněkud dost mimo.

Krotitelé dluhů (2009) (pořad)

Při poslechu pořadu se nelze ubránit určitým pochybnostem. Jisté je jen jedno: covid si vláda opravdu neobjednala.

Foylova válka - Den orla (2002) (epizoda)

Právě osobní věci podobným seriálům propůjčují, jsou-li dobře udělány, věrohodnost a přesvědčivost. Tohoto seriálu si velmi cením. Je to příběh válečné každodedennosti Spojeného království. Mj. naší západní exilové armády.

Ochránce - Slabý kus (2021) (epizoda)

Takových pohledů jako je OCHRÁNCE potřebujeme mnohem víc. Říznout do skutečného stavu naší společnosti a dát slovo těm statečným, to je povinnost veřejných hromadných sdělovadel. Vaculík se pro svou plamennou roli přímo hodí. Jakoby byl pro ni předurčen.