• Pohádka

Desatero hříchů - Tušení (2019) (epizoda)

Přece jenom od detektivky očekávám víc "kauzovna" a ne pátrání po smetí v psychice vyšetřovatelů. Pachatelé a jejich přečiny a zločiny  pak jsou jaksi nepotřební a rušiví. Psychika detektivů potom problémem poněkud dost mimo.

Krotitelé dluhů (2009) (pořad)

Při poslechu pořadu se nelze ubránit určitým pochybnostem. Jisté je jen jedno: covid si vláda opravdu neobjednala.

Foylova válka - Den orla (2002) (epizoda)

Právě osobní věci podobným seriálům propůjčují, jsou-li dobře udělány, věrohodnost a přesvědčivost. Tohoto seriálu si velmi cením. Je to příběh válečné každodedennosti Spojeného království. Mj. naší západní exilové armády.

Ochránce - Slabý kus (2021) (epizoda)

Takových pohledů jako je OCHRÁNCE potřebujeme mnohem víc. Říznout do skutečného stavu naší společnosti a dát slovo těm statečným, to je povinnost veřejných hromadných sdělovadel. Vaculík se pro svou plamennou roli přímo hodí. Jakoby byl pro ni předurčen.

Klér (2018)

Je pravdou, že na podobně věcný pohled na katolickou církev české prostředí podle všeho bude ještě dlouho čekat. Bylo by zajímavé jak na kritickorealistickou sondu polského filmu aplikovat kritiku české reformace pozdního středověku. Nechci zjednodušovat, ale faktem zůstává, že podobné strohé  střízlivosti a věcnosti není nikdy dost. KLÉR je ke svému prospěchu mimořádně ovlivněn poetikou italského neorealismu a důstojně navazuje na východní filmové vlny šedesátých let minulého století.

Jestřábí věž (1984) (TV film)

Průměrné dílo s nevyrovnaným hereckým obsazením, velmi průměrným scénářem a špičkovou Moskalykovou režií je zosobněním všednodennosti předlistopadové televizní dramatické tvorby. Úrovně, která se dnes často jeví jako snová.

Z deníku Sherlocka Holmese - Nezvěstná šlechtična (1991) (epizoda)

Je asi darmo připomínat, že způsoby vnímání plynutí času jsou historicky proměnlivé a vyvíjí se. Příběh emancipující se šlechtičny má až poevsky mrazivou příchuť. Příchuť mistrovskou.

Záviš a Kunhuta (1985) (TV film)

Oldřichu Daňkovi se podařilo i tentokrát z minima vytěžit maximum a v Kanyzovi i Dvorské najít přesvědčivé představitele dvou mimořádně zajímavých historických postav.

Gobseck (1985) (TV film)

Televizní klasika zůstává televizní klasikou. Lepší anamnézu lidské špatnosti si lze představit jen stěží. Hromadění majetku ve vší možné podobě pomíjí jednu skutečnost: konečnost lidského života.