• Pohádka

Dopis psaný španělsky (1980) (TV film)

Zdařilý závěr hřejivé historické televizní dramatické trilogie.

Třetí republika - Československá volba (2018) (epizoda)

Vedle přecenění osobnosti Jana Masaryka je výraznou slabinou této části výklad událostí kolem konferencí Spojených národů v letech 1943 - 1945. O sovětizaci Československa bylo rozhodnuto již na jaře 1944. Ani cena případné krvavé občanské války nebyla s to změnit tuto skutečnost. Globální souvislosti té doby byly proti nám.

Vzestup strojů (2014) (seriál)

Americký jakobyreportážní styl má v tomto případě své nepopiratelné přednosti. Loď není představena jako struktura, ale jako stroj v chodu. Složitost a důmyslnost těchto lidských výtvorů tím vynikne ještě víc. Pochyby o člověku ve stínu i slunci těchto skutků a údajů tím dostávají velmi věcnou oponenturu.

Příběhy slavných - Všechny bitvy Zdeňka Štěpánka (2006) (epizoda)

Důstojný portrét velikého, složitého a současně vlastně prostého člověka, který je symbolem První republiky v hloubce její slávy i v nížinách jejího zatracení, démant Zlaté kapličky, odlesk velkého herectví 19. století.

Sovětská bouře: 2. světová válka na východě - Bitva o Moskvu (2010) (epizoda)

Vynikající, v ruských poměrech průlomový filmový dokument podávající vyváženou informaci o bojích ruské hlavní město; ve všech směrech nejen snese srovnání s obdobnými filmy zahraničními, v některých ohledech je i převyšuje.

Kdo zabil neandertálce (2018)

Další pozoruhodná teorie o našich prapředcích byla zformulována s pozoruhodným nadhledem a mimořádnou přehledností.

Dubček (2018)

Na tento typ filmu je DUBČEK zdařilým dílem, které zpřítomňuje vlastní názory tohoto předního československého politika a současně vrací lidský i etický a historický formát protagonistům Pražského jara. A Pražskému jaru (Lednu) vůbec. Stín velkého československého Slováka je stále s námi. Je náš.

Otevři oči (1975) (TV film)

Hlavními klady inscenace jsou režie a herecké výkony, nikoliv přeexponovaný scénář, který dovádí sociální parazitismus prokazatelného ničemy ad absurdum. Je pravda, že naše současnost by byla nesrovnatelně drsnější.