Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

Poslední recenze (1 421)

plakát

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu (2021) 

Tl;dr Nejezte ryby. Ani žádné jiné vodní živočichy. A vlastně žádná zvířata obecně. Je na tom něco nepochopitelného vy zmrdi?? ______ Ano, snímek trpí několika neduhy - autor začíná svou pouť za poznáním jako zvídavý Američan připravený spasit svět - a jasněže je leda tak mega otravný a člověk má chuť dát mu pěstí, za to, jak se pořád cpe do popředí. Kromě toho se v průběhu filmu hodně skáče od tématu k tématu, takže se zdánlivě nic nedořeší, protože se vše jen naťukne a už se spěchá k dalšímu tématu (zabíjení delfínů, velryb, žraloků, logo udržitelnosti, vodní zábavní parky, otroci, dotování, atd atd...) - jenže ve skutečnosti dokument má odpověď na všechny tyhle rozličné problémy. Všechny totiž mají jeden společný jmenovatel a to je nejezte kurva to maso! Kdyby neexistoval madrfakin průmyslový rybolov, od kterého se všechno odvíjí, tak všechny tyhle problémy prostě zmizí. Elementary, dear Watson. Jak řiká Darth Vader: "Search your feelings. You know it to be true." Tuto skutečnost můžete popírat až do své smrti (pravděpodobně předčasné vinou rakoviny nebo tak něco), ale vašim pokryteckým argumentům, které lze snadno vyvrátit, a kterým ani vy sami nevěříte, se můžu leda tak smát. Udělejte něco pro sebe (když už ne pro zvířata), a přestaňte je jíst.

plakát

Westworld (1973) 

Zabijácký robot, který vypadá jako člověk, označený třemi číslicemi, z jeho kovové lebky svítí pronikavé oči a který se nikdy nezastaví, dokud nezlikviduje svůj cíl. Ano, to je Terminátor T-800 od Jamese Camerona (1984), ale také jeho primární inspirační zdroj, o 10 let starší bezejmenný robot Pistolník / Gunslinger, model DELOS 406 z Crichtonova režijního debutu Westworld. Ve filmu mimo jiné zazní: "...model 406 má plnou senzorickou výbavu." "Jde po mně! Co s tím můžu udělat?" "Nemůžeš udělat nic. Dostane tě. Nemáš šanci. Je pár věcí co můžeš zkusit: Oslepit jeho zrakový systém, ohlušit poslechový... Ale stejně bude vždycky jeden krok za tebou! Nemáš šanci!" Vždycky jsem si myslel, bůhvíjak nebyl Cameron originální se svou postavou neúnavného zabijáckého robota, ale tady vidím, že skutečný vizionář byl Crichton. Zatímco Cameron pro svého robota vymyslel svět budoucí války a cestování v čase, Crichton zůstal u svého oblíbeného prostředí: zábavní park, který se zvrtne (čili Jurský park). Režijně to samozřejmě nedrží úplně pohromadě, ale rozhodně zaslouží kredit za svou představivost a nápaditost. (Jo a James Brolin vypadá totálně jako Christian Bale, OMG!)

plakát

Ztracený obzor (1937) 

Nejdříve jsem četl knížku Jamese Hiltona, vzápětí se podíval na krásně zrestaurovaný film. Nepřestává mě udivovat schopnost těch nejlepších hollywoodských filmařů jako byl právě Frank Capra vzít knižní námět a přetvořit ho tak, aby perfektně fungoval i v jiném médiu, tedy filmu. Kniha byla napsaná ve třicátých letech a slouží jako varování před válkou. Ve filmu jsem ale mnohem víc než v knize vnímal obyvatele Shangri-La jako určité eskapisty, kteří si žijí své skvělé životy uchráněny před hrozbami "civilizovaného" světa, ale zároveň dělají pramálo (nic?), aby nějaké dobro i aktivně šířili. A kromě toho jsou to takoví kolonialisté - běloši, kteří dají domorodým obyvatelům potrubí a kulturu... Dneska se tomu člověk musí smát, ale tenkrát na tom určitě nikdo neviděl nic špatného, to je mi jasné.

Poslední hodnocení (3 312)

Ammonite (2020)

04.05.2021

Země nomádů (2020)

02.05.2021

Inferno (1999)

23.04.2021

Hybrid (2007) (TV film)

23.04.2021

Mikýřova úžasná pouť internetem (2020) (TV pořad)

22.04.2021

It's All Gone Pete Tong (2004)

21.04.2021

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu (2021)

20.04.2021

Descent (2020)

19.04.2021

Úkryt v zoo (2017)

18.04.2021

Reklama

Poslední deníček (1)

Počátek...

Milý deníčku... to nám to pěkně začíná.

 

N͕̞͓͊̀̑̆̓̏E̡̼̭̤̜̿̀W͇͖͕̒ͯ͊ ͖̘̠͚̖̯̂ C̻̩̦͗̉̂S̿̏̐͂͆́F͉͇D͎̹̝̳͔͇͍?̦̃?͖͖̣͉͓̣̿͑̾͐̒ͧ?͐ͥ̎̎   Ỉ͎̻͎̣̪̦̲̹̹̼̮̞̻͉̠̰̻̭̥̂͗̊̈́͂͋̈́T̫͙͕͙̞̹̝͙͉̮͇͂̀͊̆́ͧ ̺̩͇̤̞̲̖̥̙̖̗̟͇͐͐͛̃́ͪͮ̆̅̍͑͐̚C̘̖̱̘̭̭͍ͭ͗̏͊̇͂̂̑ͬ̾͛̽̊̈́̓ͪͅO͎̦̯ͮͧ̿̆ͫ̀̚ͅM̰̙͓̹͚͚͙̻͕̱̹͓͚̬̦̙ͨ̈͂̓̉̐̐ͭ͑̎̐ͦ͛ͫ̂̑͛͑ͅE̳̬̬̫̪̯̹͊́͌͌̓̽S͔͚̩̜ͫ͗̅ͪ̍̂͊̃ͫͧ͆̓ͧ̅͒̾ͧ!͙̲͇̤̻̤̗̟̗̥̇̑̉ͪ͌̅ͅ!̘͓̜̤͙͑͂̀͆ͮͪ̔͐̔ͅ!̠͓̹̜͎̤̜̱͍̣̱̝̲̝̗̄̓̽͌̑ͮͣ̍̐̚̚

Reklama

Reklama