Batman se vrací (1992)

Učebnicový příklad toho, jak má vypadat kvalitní zfilmování komixu. Gotično, šero, mlhavo a propracované charaktery postav. Jak to, že deset let po tomto sníku mohlo vzniknout něco tak špatného, jako je Daredevil? To je totiž dlouhatánský krok zpět.

Patriot (2000) odpad!

Tento film je natočený pro lidi, kteří jsou schopni zažalovat restauraci ve které se stravují za to, že jsou obézní.

Kameňák (2003) odpad!

Tenhle film je tak hloupý, až si to beru osobně. Pan Troška si asi myslí, že český národ je stádo dementů, když nám cpe něco tak laciného. To, že se točí další díly tohohle...čehosi svědčí o tom, že z toho chce je vytřískat prachy.

Fantomas (1964)

Dobré a legrační. Patřím k velkým odpůrcům dabingu. Ale tenhle je top.

Zběsilost v srdci (1990)

Tenhle filmeček je dobrej. Ale od mistra Lynche jsem zvyklej na větší pecky. Willem Dafoe, věčný herec vedlejšáků, se zde objeví jen na pár minut, ale o to jsou scény s ním bombastičtější. Scéna, kdy obtěžuje Lauru Dern je nepřekonatelná. Z Dafoeho postavy úchyláctví přímo soptí.

Moje levá noha (1989)

Asi nejsilnější Sheridanův film. To co Daniel Day-Lewis předvádí je neuvěřitelné.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Dokonalost sama o sobě. Žádný jiný režisér neumí tak brilantně spojit obraz s hudební složkou. Dodnes nepřekonané sci-fi navíc dokazuje, jak rozvoj digitálních efektů způsobil totální úpadek žánru. Dnes se točí jen imbecilní střílečky s pochybným dějem. Z hlasu Hala 9000 a postavy Davida Bowmana vyzařuje magické charisma.

Ztraceno v překladu (2003)

Krása. Bill Murray podle mně ani nemusí hrát. V tomhle filmu prostě jenom je a to úplně stačí. Taky jde o velezajímavou sondu do světa lidí, kteří používají obě hemisféry, takže jsou tak trošku jiní.

Sedm samurajů (1954)

Paráda. Nejzajímavější na tom je, že ačkoliv je tento film opravdu starý, pořád funguje. To co se Kurosawovi povedlo s tehdejším technickým vybavením dostat na stříbrné plátno je zcela obdivuhodné. Není na škodu ani téměř tříhodinová stopáž.

Ran (1985)

Kurosawa považoval Ran nejen za svůj nejlepší film, ale dokonce za nejlepší film vůbec. Není se čemu divit, tento film splňuje všechny možné i nemožné aspirace kultovní záležitosti. S nadsázkou lze prohlásit, že je zde obsaženo vše. Je zde zakódovaná jakási všeplatná pravda o lidstvu ve všech jeho érách. Komplexní scénář mistrně propojuje osudy mnoha postav, aby vyústil v drama antického ražení. Tyto postavy jsou zástupné smyboly za všechny možné lidské chraktery. Kurosawa k nám vysílá jací jsme a jací jsme byli už od počátku věků. Scéna vypálení třetího města, v níž zcela chybí zvukové efetky a je pouze doprovázena temnou hudbou patří k nejsilnějším filmovým zážitkům vůbec.A když nakonec slyšíme repliku o tom, že bohové ani Budha se nám zhůry nesmějí, nýbrž pláčou nad naším konáním, je jasné co nám pan režisér chtěl sdělit. Navíc je film pojat vskutku megalomansky. Kurosawa musel nechat do Japonska dovážet koně, nechal postavit zámek na úaptí hory Fuji, aby ho nechal spálit. Nechal ušít 2 000 kostýmů a rozdal je hercům, aby je onosili do věrohodné podoby. Vše je na svém místě a dokonalé. I samotná hudba je silný hudební zážitek. Výsledkem je nekomerční velkofilm, který patří mezi Kurosawova veledíla.