Muž z Toronta (2022)

Netflix je na tom letos co se týče svých hraných filmů opravdu bídně, velké naděje jsem proto vkládal do Kevina Harta a Woodyho Harrelsona, byť musím přiznat, že jisté obavy jsem pochopitelně měl. Ačkoliv se může zdát, že Kevin Hart a jeho specifický humor jsou už dávno za zenitem, znova mě přesvědčil, že tomu tak není, že stále dokáže perfektně pobavit a nepůsobit při tom trapně nebo případně vykrádat sám sebe. Woody Harrelson je charismatický sympaťák, spolu s Hartem vytvořili vynikající dvojici, jejich postavy mě moc bavily, chemie mezi nimi funguje na jedničku, postarají se o hromadu hlášek a vtipných situací a skvěle se doplňují. Akce se mi rovněž líbila, není kdovíjak brutální, je však slušně natočená a provedená. Příběh není nikterak složitý, má svižné tempo, ani na chvíli nenudí, takže určité nelogičnosti mu lze prominout. Muž z Toronta je neskutečně vtipná akční podívaná, všem ji vřele doporučuji, jedná se o suverénně jeden z nejlepších letošních počinů od Netflixu. 8/10.

Eternals (2021)

Suverénně jedna z nejnudnějších a nejzbytečnějších marvelovek za posledních několik let. Herci jsou extrémně nesympatičtí, absolutně bez charismatu, postavy jsou tak jen stěží uvěřitelné, nezaujmou ani takové hvězdy jako například Angelina Jolie či Salma Hayek. Akčních scén je zoufale málo, i to málo je těžce průměrné nezajímavé. Tempo je srovnatelné s intenzivním uspáváním hadů, na jeden zátah je to prakticky nemožné dokoukat, moc tomu nepomáhá ani přímo šílená stopáž. K příběhu se toho moc napsat nedá, je založen primárně na nudných, někdy až filozofických dialozích, postrádá jakýkoliv humor, vzhledem k délce toho zrovna moc nenabízí, emoce rovněž žádná sláva. Eternals zpočátku nepůsobí zas až tak tragicky, následně se z toho ale stane nudná, prázdná, plochá a nesympatická katastrofa, jejíž shlédnutí mě stálo opravdu velké úsilí. 2/10.

Ségry (2015)

Ségry jsou fajn jednoduchá komedie s nenáročným, trochu primitivním humorem a tuctovým příběhem, který v ničem nijak zásadně nepřekvapí. Stopáž je pořádně přestřelená, poutavost a spád si snímek po celou dobu neudrží, hluchých míst je hned několik. Za mě je to čistý neurážející průměr. 5/10.

Králíček Jojo (2019)

Kdybych si od Králíčka Joja nesliboval zbytečně moc, možná bych byl spokojenější a ze shlédnutí nadšenější. Vizuálně lze snímku jen stěží něco vytknout, prostředí i kostýmy působí maximálně autenticky a pěkně se na ně kouká. Postavy jsou zahrané přesvědčivě, moc mě bavil Roman Griffin Davis, moc se ale povedl i Hitler ztvárněný panem režisérem. Střídání vážnějších a humornějších poloh mi nijak zásadně nevadilo, jen mi teda přišlo, že těch humornějších by si snímek zasloužil mnohem více, když už se teda má jednat o satiru. Kdyby se přidalo na humoru a tempu, šel bych s hodnocením ještě výš, jelikož nic jiného snímku z mého pohledu neschází. Rozhodně se ale nejedná o špatný film, to nikoliv. 6/10.

Spiderhead (2022)

Je zvláštní, že někdo, kdo natočil jeden z největších hitů první poloviny letošního roku, dokáže v ten samý rok, jen o necelý měsíc později přijít s něčím, co je tomu kvalitativně na míle vzdálené. Kdybych se nepodíval na jméno režiséra, v životě by mě taková souvislost mezi Spiderhead a Top Gun: Maverick nenapadla. Není mi jasné, kde soudruzi z USA udělali chybu, jistě však je, že Spiderhead je grandiózní přešlap. Námět podle mě není zas až tak špatný, ovšem jeho zpracování je přímo tragické. Snímek nemá absolutně žádný spád, od začátku neskutečně nudí, logika se postupem času zcela vytratila, atmosféra je nulová, napětí zrovna tak, závěr je vyloženě žalostný. Alespoň že ti herci se docela snaží, byť mi není zcela jasné, co v takové slátanině dělá například takový Chris Hemsworth. Ani s přimhouřenýma očima mě jinak nenapadá nic, co bych nějak kladně ohodnotil. Strašná hloupost. 1/10.

Westernstory (2011)

Na této tragédii je jedinou pozitivní věcí pouze příjemné prostředí westernového městečka. „Komedie“ Westernstory je plná stupidně primitivního či vyloženě trapného humoru, herci až na pár výjimek hrají otřesně, scénář už hloupější snad ani být nemohl. Naprosto zbytečně vyhozené peníze. 1/10.

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Lví král 3 už bohužel není tak silnou a líbivou pohádkou, příběh je tentokrát více humorný a mnohem více cílí na tu nejmenší generaci, stále mu však nelze upřít určitá míra originality a poměrně vysoká míra humoru. Timon a Pumba celý film krásně utáhnou, vidět příběh prvního Lvího krále jejich očima je vcelku zajímavý zážitek, byť mi chvílemi přišlo, že se tvůrci nemuseli malým divákům až tak moc podbízet. Animace se mnohem více podobá „televiznímu“ formátu, celkově to není oproti předešlým filmům až tak příjemný a emotivní zážitek, každopádně pokud na to divák přistoupí, krásně se u sledování pobaví. 7/10.

Lví král 2: Simbův příběh (1998)

Velká škoda, že tohle dílo směřovalo primárně na DVD nosiče. Lví král 2: Simbův příběh totiž není o nic horší než jeho předchůdce. Název je sice svým způsobem takové menší klamání diváka, neboť místo Simby sledujeme spíše dobrodružství malé Kiary, nicméně tohle malé nedorozumění lze tvůrcům prominout, jelikož se jim dvojka opět nesmírně povedla, ať už se jedná o sympatické postavy, pěkně chytlavou hudbu, povedený romantický příběh nebo o hezky podmanivou atmosféru. Animace je v některých momentech trochu horší, ale dá se to přežít a hlavně vzhledem k okolnostem i pochopit. Opět smekám, stále velice příjemný zážitek. 9/10.

Lví král (1994)

Co k této klasice napsat. Král pohádek, jedna z nejlepších pohádek vůbec, možná i nejlepší od Disneyho. Pohádka, která má i v dnešní době stále co nabídnout, zub času se na ní prakticky vůbec nepodepsal. Pořád má své kouzlo, nádherný příběh, sympatické postavy, bezkonkurenční hudbu, zkrátka skutečný klenot svého žánru. 10/10.

Pobřežní hlídka (2017)

Předělávky (remaky) to mají většinou těžké. Nevyhnou se srovnání se svými předchůdci, což jim častokrát zlomí vaz. V případě Pobřežní hlídky mám tu výhodu (nebo nevýhodu?), že jsem původní seriál či jakýkoliv jiný projekt podobného zaměření nikdy neviděl, takže nemám s čím srovnávat a musím se na snímek dívat jako na samostatný, do jisté míry originální projekt. Začnu asi atmosférou, ta je docela příjemná, sluncem zalitá písečná pláž má své přirozené kouzlo, takže v tomto ohledu spokojenost. Při takovém rozpočtu je však podivné, proč tvůrci zvolili tak otřesné digitální efekty. Je nad slunce jasné, že drtivá většina scén se odehrávala před zeleným plátnem, až tak "přirozeně" většina scén působí. Cameo Davida Hasselhoffa a Pamely Anderson působí nepřirozeně, nuceně, jak pěst na oko. Jediným štěstím je sympatické herecké obsazení, neboť to jediné celý film zachraňuje. Příběh není nikterak složitý, zaujme několika akčními scénami a také několika povedenými humornými scénami. Podle mě to celé mohlo mít o několik minut méně, přidalo by se tak na tempu a údernosti, závěr byl úplně o ničem, rovněž těch nelogičností nemuselo být zrovna tolik, jinak ale žádná hrůza. Je to sice podprůměrná podívaná, ale přežít se to ve zdraví bez problémů dá. 3/10.