• Krátkometrážní

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Když jsem se poprvé dozvěděl, že se má natáčet nová série, myslel jsem, že si blahem cvrnknu do textilu. Pro mě nejlepší sitcom všech dob a další série! Věděl jsem, že navázat na kvalitu starých dílů nebude jednoduché a měl jsem trochu obavy, ale hned po prvním díle mě to přešlo. Hlavní hrdinové trochu zestárli, zešedivěli a tím dospěly i vtipy samotné. Super parodie na Blade Runnera. Problém jsem měl s anglickým zvukem, ale to jen proto, že jsem zvyklý na dabing. Za mě 5* bez mrknutí oka.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Myslím, že z produkce BBC nemohlo nic lepšího vzejít. Rob Grant a Doug Naylor jsou géniové. Nejlepší díly jsou s Rimmrákem Syčákem a skvělé Hollyho dodatky v prvních dvou sériích. V podstatě jsem od prvních okamžiků tomuto seriálu naprosto propadl a už nějakých dvacet let života strávil sledováním, citováním hlášek v hospodě a podobně. "Bonvolu alsendi la pordiston. Laŭŝajne estas rano en mia bideto. A myslím, že víš, co to znamená!"

Cesta do fantazie (2001)

Jsem rád, že TOHLE byl můj první japonský animák, který jsem kdy viděl. Nad animacemi mi rozum zůstal stát. Pan Miyazaki má neuvěřitelný talent vyprávět příběhy tak poutavě, že byste nejraději zapnuli rychlopřetáčení, jen abyste se dozvěděli, jak to na konci dopadne. Nemůžu zapomenout na spoustu tak úžasných postav - od stařeny Yubaby, až po topiče Kamayiho a jeho pavoučky.. Nedivím se, že tenhle animák dostal oscara.

Silent Hill (2006)

Mám poměrně smíšené pocity. Kdyby byla druhá polovina stejně dobrá, jako ta první, tak neváhám a hodnocení je na 5*. Jakmile do hry vstoupí Sean Bean jde to s filmem rapidně dolů, i když to není jeho vina. A na náboženský fanatičky jsem už nějakou dobu dost alergický.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Jestli byla desetina všech dílů založená podle pravdy, tak je to moc. A když jsem navíc zaslechl "stalo se na středozápadě/severovýchodě mezi lety 1900-1980 braly mě křeče. Přijde mi, že amíci jsou schopní věřit čemukoliv, co se jim naservíruje s mystikou a tajemnem.. Od odpadu ho dělí jen Jonathan Frakes a pár docela dobrých dílů.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Společně s Amadeem od M.Formana je tohle můj nejoblíbenější hudební snímek. Všechny pocity, které ke mě promlouvaly během sledování, každý záchvěv duše.. Je to něco nepopsatelného. I když na plné pochopení filmu to chce dvě a více shlédnutí. Jen ze samotných animací mě děsivě mrazilo. PF je hudba mého života, poslouchám je snad od mých 10 let a jen je škoda, že jsem na nich nebyl v roce 1996, kdy byli na Strahově. Občas mám pocit, že si stavím vlastní Zeď..

Hale and Pace (1988) (seriál)

Tak nevím, některé scény byly regulérně bravurní (Bitka v hospodě, nebo Jak velký jsou ty rámečky 6x4?), ale u jiných jsem nevěřil vlastním uším i očím. Ostrovní humor mám opravdu rád, mnohem radši než jakákoliv komedie z USA, ale tohle mi přišlo jako naprostá kravina srovnatelná s naším TELE TELE.. Nebo jsem se ocitl při sledování v jiném rozměru? Víc jak 3* z toho nevypotím a to i se zavřenýma očima

Amadeus (1984)

Rozhodně můj oblíbený film od Formana. Myslím, že nikdo jiný by to nemohl natočit lépe. Celou dobu sledování jsem ani nedýchal, a to hlavně na začátku v sanatoriu a na konci při pohřbu. Atmosféra je přímo mrazivá a z některých scén to přímo na člověka buší. Pro mě jeden z nejsilnějších hudebních filmů.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Těžko popsat všechny pocity, které ve mě film zanechal. Bezpochyby jeden z nejlíp natočených filmů vůbec. Téměř dvě a půl hodiny jsem nebyl schopen ničeho jiného, než mít oči přišpendlené k televizi a hltat každé slovo. A stejně jako Red netuším, o čem zpívaly ty dvě Italky, ale byla to vážně krása:) Rada na závěr: Ať se k vám třeba štěstí otočí zády a všechno bude stát za starou bačkoru, je důležité to nevzdat! EDIT: Taky se tak často koukáte druhým na boty?