Jako v bavlnce (2020)

Tento film je ako podpriemerný, ale za to veľmi sebavedomý bežec. Spočiatku sa rozhodne ísť extrémnym tempom, ktorým však nedokáže ísť dlho a neprejde ani prvá polovica a už nevládze. Sebavedomie tomuto bežcovi stále neklesá a rozhodne sa, že dnes dokáže bežať dobré 2 hodiny a vôbec mu nevadí, že podstatný čas ledva kráčal. Pár svižnejších momentov druhej polovice nezachráni, že som počas nej nevedel, čo vlastne riešia. Nie preto, že by to bolo zložité, ale preto, že I didn't cared at all. 4,5/10 (Videné 2.3.2021, CZ dabing)

Ospalá díra (1999)

Celkom vážny Burton, ktorý sa však občas nebál pritvrdiť a ukázať svoju klasickú filmárčinu v podobe bizarných postáv a javov, avšak oveľa menej, ako som u neho zvyknutý. Ospalej diere hlavne chýba väčší kult alebo príbeh okolo toho "záhadného" vraha, ktorý není ani tak záhadný. Kvôli tomu ma už ani nezaujímali nejaké zvraty a súboje okolo toho. Taktiež nebola využitá špecifickosť prostredia a postáv. Jediný ako tak zaujímavý bol hlavný hrdina. Ak vôbec. 4/10 (Videné 28.2.2021, Orginálne znenie)

Pán času - Plavba zatracených (2007) (epizoda)

Zdĺhavé, bez atmosféry, bez tej mysterióznosti, ktorú mám na seriáli najradšej a so zbytočnými zvratmi. Najstreotypnejší príbeh, aký môže v Doctorovi byť v extrémne dlhej stopáži. Možno tomu trochu uberala aj neprítomnosť spoločníčky. 3,5/10 (Videné 27.2.2021, CZ dabing)

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Smutný pohľad na film, kde zdanlivo zaujímavé postavy nezachránia plytký scénar, réžiu, dej a všetko ostatné. Vtipné maximálne opakované vtipy a to iba do tej miery, v ktorej som sa svoje pobavenie ani neunúval dať najavo. Takto si to nepamätám. Asi som to v minulosti nevidel celé. 3/10 (Videné 25.2.2021, CZ dabing)

Léto 84 (2018)

Nemôžem si pomôcť, ale väčšina toho pátrania sa mi zdala dosť detská a jej najvyspelejšou súčasťou boli sexuálne hlášky. Tie dôkazy pripomínajú skôr pseudodôkazy získané na základe nedorozumenia. Podobné "pátrania" sme s kamarátmi tiež robili, nešli sme na to tak sofistikovane a hľadali sme skôr paranormálne javy ako sériového vraha, ale to pozorovanie a serióznosť vyzerala často podobne. Možno aj pre tú nostalgiu ma to bavilo sledovať. A najšialenejšie veci sa logicky neodohrávajú na námestiach. 6,5/10 (Videné 24.2.2021, Originálne znenie)

Parazit (2019)

Chudobní Kórejci si to vedia pekne zariadiť a kórejský filmári to vedia pekne natočiť. Stále nechápem, ako môže vyše dvojhodinová stopáž baviť aj vtedy, keď v podstate všetko zaujímavé ukáže do hodiny a potom to už vyzerá iba ako jednoduché naťahovanie, ale v skutočnosti to je celkom pútavé naťahovanie. Zo zadnlivo jednoduchých situácií dokázali spraviť výbornú Drámu, Thriller a občas došlo aj na Komédiu a ešte k tomu v takom estetickom dome. Aj keď ten záverečný zvratík som celkom nepobral. 8/10 (Videné 21.2.2021, Originálne znenie)

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Prvá polovica veľmi sofistikovaná. Tá patológia a pitvanie záhadného tela bola naozaj zaujímavá detektívka a mal som veľké očakávania od rozuzlenia. Rozuzlenie však už také sofistikované nebolo a film sa snažil byť strašidelný a zaujímavý a vôbec mu nevadilo, že robil chyby a obchádzal logiku. Strašiť však dokázal vynikajúco, až to bolo nepríjemné a musel som zasvietiť svetlo. Minimalizmus tohto filmu som si uvedomil až po jeho dopozeraní, keďže to vôbec nedáva najavo. Rozpočet činil 10 tisíc dolárov! 7,5/10 (Videné 19.2.2021, Originálne znenie)

Psycho (1960)

Akési neviem-čo (road movie?), čo cez thriller prejde do detektívky a nakoniec ukáže, že sa to dá nazývať aj hororom a že to má nejaký premyslený význam. Hitchcock sa tu síce vôbec nevedel pohrať s nejakou tajomnosťou a s vraždami, ale scény s dialógmi sa väčšinou dajú a k tomu aj niekoľkominútová tichá scéna. Proste praveká vyvražďovačka! 6/10 (Videné 17.2.2021, Originálne znenie)

Kolonie (2015)

Sú mi sympatické filmy, ktoré pojednávajú o mieste mimo bežnej civilizácie a so svojím špecifickým fungovaním. Či už je to väznica, psychiatrická liečebňa, detský domov alebo v tomto prípade kolónia pre odporcov režimu, alebo bláznov, ktorý tam prídu dobrovoľne. Není to síce tajomné, ako to mám rád, ale kolónia bola ukázaná v plnej kráse, s minimom drsných scén a možno s väčšou historickou presnosťou? Do postáv sa človek asi nejako extra nevcíti, ale film disponuje vecami, ktoré to akosi dokážu prekryť a tým je aj politický prológ a epilóg. 7/10 (Videné 16.2.2021, Originálne znenie)

Zmizelá (2014)

Oceňujem tú sofistikovanosť. Dej, v ktorom je niekoľko zvratov, ktoré dosť menili situáciu a celý charakter filmu už bol o niečom inom a celé to bolo uveritelné. Toto však dokázalo veľa filmov a práve v tomto trochu prevláda rutinnosť nad genialitou. Väčšinu stopáže mal film čo povedať, ale neviem, či to pre 150 minút nie je až moc sebavedomé. 7/10 (Videné 13.2.2021, Originálne znenie)