Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Klasika, která se neokouká a dle mého názoru jedna z Burianových životních rolí - 80%.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Zřejmě nejlepší romantické drama, které jsem kdy viděl. Precizně natočeno, hvězdně obsazeno, takže podtrženo a sečteno - čtverec jako řemen a solidních 80%.

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Tato pohádka je naprosto srovnatelná s přebalováním mimina - s hrůzou čekáte hovno jako řemen, ale nakonec je to jen úplně běžná sračka...

Kouzla králů (2008) (TV film)

No mohlo to být i horší - 35%.

Letuška (2020) (seriál)

Až vám bude drahá polovička tvrdit, že Letuška je ten pravý seriál na společné večery, tak jí nevěřte... Penny už má nejlepší roky za sebou, hlavní znělka včetně doprovodné hudby absolutně rve uši a jediný důvod, proč tomu dávám dva panáky je ten nekrofilní vztah ústředních dvou postav - to jsem totiž opravdu ještě neviděl.

Modrá laguna (1980) odpad!

Modrá laguna je tak píčovitě kýčovitá, že se může líbit pouze někomu, kdo má akutní poranění mozku...

The Perfect Kiss (2018) odpad!

Toto snad nemá cenu ani komentovat... Snad jen nutno dodat - pokud je Vondráčková stejně nadaná herečka v posteli jako před kamerou, nedivím se Plekymu, že ji vyměnil. The Perfect Kiss útočí na odpad všech odpadů - 2%.

Římská říše - Julius Caesar: Master of Rome (2018) (série)

Skvěle natočeno - dokonce mě mrzí, že nebylo v této sérii více dílů a pokud Kleopatra vypadala jako Jessica Green, nedivím se, že v její hrobce spočinulo tolik faraonů.

Tajemství hrobky v Sakkáře (2020)

Pro milovníky starověku a zvláště pak Egypta, je tento dokumentární snímek povinnou četbou. Na kvalitě mu ubírají pouze délka (dalo by se to srazit do hodinové stopáže) a závěrečné děkovné aláhotlachy - ten má totiž s Egyptem společného asi stejně jako děda Mráz s letní brigádou. Trojec a 60%.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Velice zajímavý pohled do kriminálního světa. Jednoznačně doporučuji a dávám bůra - 90%.