Hříšnice - Jamie (2020) (série)

Jestliže první řada byla excelentní, druhá průměrná, tak třetí je zklamáním. Atmosféru podkopává zbytečné filozofické tlachání, hlavní zlosyn se celou dobu tváří, jako by měl v řiti klín a do této doby sympatický detektiv se vinou housera v každém záběru motá jako by měl křivici. Slabé dvě hvězdice a smutných 30%.

Hříšnice - Julian (2018) (série)

Stává se velice často, že po úvodní excelentní řadě vypadá druhá řada jako kryplík, co neustále lapá po dechu. Nápad není špatný, ale chybí mi komorní atmosféra z první série a lulan Julian stojí v čele nesympatických postav, které v některých scénách vypadají jako by měli organické poškození mozku. Hodnotím průměrně, tedy trojec a 50%.

Hříšnice - Cora (2017) (série)

Naprostý krimi-orgasmus. Žádné sraní se s rozjezdem, každý díl přidává další a další otazníky a o to silnější zážitek pak přijde s finálním rozuzlením. Coru můžu jedině doporučit a dávám plnou palbu - 90%.

Římská říše - Commodus: Krvavá vláda (2016) (série)

Lehce nadprůměrná šestidílná cesta do starověkého Říma a nástin života Commoduse. Zahráno je to celkem slušně, krátké vstupy historiků a jejich vysvětlivky jistě mnoho diváků uvítá, ale chyběla mi tam typická surovost seriálu Řím a lechtivá erotika ze Spartaka. Dávám tomu trojec a s chutí se vrhnu na druhou řadu - 60%.

Hlasy (2020)

Po dlouhé době jsem si zase užil kvalitní atmosférický horor. Voces mají Ideální délku, napínavý děj a solidní herecké obsazení. Jako celek vše klape na výbornou, film nemá vyloženě slabé místo a Španělé opět potvrdili, že psychologické horory umí. Dávám čtyři masařky a doporučuji - 75%.

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Docela mě mrzí tak nízké hodnocení, protože já jsem si tuto pohádku opravdu užil. Animace je naprosto skvělá, dialogy srší vtipem, doprovodná hudba je velice citlivě zvolená a prohlubuje tak jednotlivé scény. Názor, že je to opravdu jen a pouze pro děti v předškolním věku nesdílím a jednoznačně tuto zábavnou rodinnou záležitost doporučuji i starším generacím - 80%.

Lovci dinosaurů (2005)

Sci-fi na odreagování jehož kvalita roste přímoúměrně s rychlostí a množstvím konzumovaného alkoholu či jiných opojných látek - 40%.

Horem pádem (2004)

Černá komedie tak trochu ze života... Hlavně bych vyzdvihl celkem přesné znázornění prázdných kebulí jejichž život se točí jen kolem kopané - dávám čtyři uhlíky a solidních 70%.

Ve stínu (2012)

Trojan exceluje a v tomto dobovém dramatu rozhodně není svým výkonem ve stínu. Prakticky nemám filmu co vytknout, atmosféra perfektně ladí s napětím a jediné, za co strhávám jednu hvězdu, jsou chvílemi vleklé pasáže, které ale díky celkové kvalitě nehrají zásadní roli -75% a doporučuji.

Hvězdná pěchota (1997)

„Chci po vás to nejlepší a dávám to nejlepší!!” Prostě ten typ filmu, který i přes naprosto debilní nápad nemá chybu. Hvězdnou pěchotu jsem viděl aspoň 20x a jsem si jistý, že to není konečné číslo - 95%.