Barbar Conan (2011)

Za mě tedy naprostá spolojenost... Jason Momoa sice na Árnýho nemá, ale zhostil se role Conana na výbornou a meč v jeho ruce zařídil pěkně krvavou, místy brutální, ale o to více přitažlivou podívanou. Třešničkou pro mě byla Rachel Nichols, protože každá scéna s ní je absolutně erektivní záležitost!!! Mrsknu tomu čtverec a nemohu jinak, než tento povedený remake doporučit - 75%.

V pasti (2020)

Potápění je druh sportu, který mě nikdy nelákal a Breaking Surface mé rozhodnutí nepouštět se do žádných větších akcí s bombou na zádech jen podpořil. Když přehlédnu tu spoustu nesmyslných detailů (teplota vody, rekord v běhu na kilometr ve sněhu, blond extra krávu, apod.), máme tady další severské solidní drama. Film má neuvěřitelně sympatický tah na branku a napětí graduje s každou další minutou - spokojenost a slušných 60%.

Roma (2018) odpad!

Ani opakovaně se mi tím nepodařilo pronudit se až do konce...

Finty Dicka a Jane (2005)

Příjemná Jimovka s fungujícím humorem. Film má slušné tempo, Carrey zde není tak střeštěný, ale spíše decentně vtipný a s Téou Leoni jim to klapalo opravdu na výbornou. Prostě taková pohodová komedie na dlouhou chvíli - 60%.

Na střeše (2019)

Zajímavá komorní záležitost a pro mě opravdu milé překvapení. Mádl holt umí - 75%.

I Love You Phillip Morris (2009)

Fuj kurva... I přes to, že je mi tento přihřátej humor krajně nepříjemný, musím uznat, že Ewan McBuzna se značně překonal, vyměnil světelný meč za Jimův penis a podal zde svůj nejpřirozenější výkon - dávám tomu dvě klády od čokolády a doufám, že se mi tento film podaří v rekordním čase vytěsnit z hlavy.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Čtverec, a tedy i značně vysoké hodnocení z mé strany, patří pouze a jedině perfektně natočené a do detailu dotažené první loupeži. Druhá loupež je bohužel akcí a emocemi předimenzovaný a hodně zrychlený přešlap, který jsem dokoukal se zdviženým obočím a tak trochu z nutnosti...

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Korektnost především!!! Líbí se mi ten náhodný přírodní výběr jedinců, kteří se chlubí nesmrtelností - běloch, černoška, asiatka, dvě bukvice (ještě štěstí, že jeden posouvač je zároveň i alláhův vyznavač) a šéfuje tomu, jak jinak, ženská... Hlavní zmetek je samozřejmě běloch, kterému nestačila šikana retardovanýho Pottera a vše doplňuje absolutně katastrofálně zvolená hudba - eunuch humus. Mrzí mě to, protože tento nápad měl opravdu potenciál a některé scény se vyrovnaly top akčním filmům. Bohužel vše výše zmíněné celkový dojem kazí - mrsknu tomu alespoň utrápené dvě hvězdy.

Ledová archa (2020) (seriál)

Tak jsem se tím prokousal až do konce a naštěstí mě to moc sil nestálo. Pravdou je, že na tento seriál jsem se dost těšil, protože stejnojmenný snímek z roku 2013 považuji za jeden z nejlepších postapo filmů, které jsem doposud viděl. Toto ztvárnění bylo sice citelně slabší, ale nenudil jsem. Doufám, že další série pojede ve stejných kolejích a nezplete si výhybku - dávám hattrick a slušných 60%.