Správci osudu (2011)

Tento typ slaďáren mi nevadí, takže cajk...

Ad Astra (2019)

První polovina filmu hodně dobrá, ale s blížícím se závěrem stoupalo stále výše i mé obočí... Rytířská scéna na konci, kdy Brad s panelem v ruce pokoří všechny zákony fyziky, mě pak natolik uzemnila, že nemohu jinak, než toto zprvu více než solidní scifičko s atraktivním latinským názvem hodnotit průměrně. Takže Nihil novi sub sole...

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Kdo si počká, ten se dočká... Tarantino mě opět nezklamal, znovu se jedná o skvělou filmařinu podtrženou neuvěřitelnými hereckými výkony a škoda jen, že Margot Robbie nedostala více prostoru. Finále bylo peckovní a Brad Pitt byl drsnější než šmirgl. Takže za mě solidní čtverec a už se těším na opětovné shlédnutí.

Oni 2: Noční kořist (2018)

Totální výbuch, za který by se nemusel stydět ani řádně přeplněný septik. Hlavní rodina byla tak dementní a dělala tak nesmyslné rozhodnutí, že jsem si jejich povraždění vyloženě přál, bohužel ale vrahouni nebyli dementní o nic míň - takže to vypadalo jako by se dvě skupinky mentálně zaostalých jedinců snažili vehementně ojet kliku u dveří. Když nebudu komentovat ty šašky s maskama, tak pár výtek na adresu rodiny si odpustit nedokážu. Když se mě někdo snaží ubodat, tak se aspoň trochu bráním, nicméně mamča se nechala vopíchat a ani nehnula brvou - možná to bylo tím, že ji dostatečně často nepíchal ten fotřík. Ten místo aby činil, když už měl bouchačku, raději kecal a pravda, lítaly z něj slova jak hovna z řiti. A ty dítka?? To jako vážně?? Odpustit jim můžu jen za předpokladu, že mamča s fotříkem jsou sourozenci a tak IQ dcery a syna souvisí s jejich incestním snažením. Hvězdu dávám jen za pohodové prostředí kempu - 10%.

Roztříštění (2019)

Další letošní opravdu vděčný film. Zajímavá zápletka, kterou jsem sice zhruba po půl hodině prokoukl a vlastně jen čekal na potvrzení až do konce, ale vůbec mi to nevadilo, neboť mě bavilo sledovat do hlavy jebnutého Worthingtona, jež všude zmateně pobíhal a se stále stejným výrazem jen koulel očima. Prostředí nemocnice bylo skvělé, určitě dbají na hygienu a při pohovoru vybírají jen nesympatické a pedofilní zaměstnance, takže atmosféra je již díky tomu sama o sobě thrillerem. Já jsem spokojen a tuto romantickou podívanou můžu s čistým svědomím doporučit všem hypochondrům.

Big Lebowski (1998)

Opravdu nechápu, co jsem celou tu dobu dělal, že jsem se k tomuto klenotu dostal až 21 let po jeho natočení... Big Lebowski je naprosto geniálně natočený film, u kterého jsem seděl s otevřenou tlamou. Scénář nemá chybu, jeden skvělý herecký výkon střídá další a ten zase další, hudba špičková, prostě vše dotaženo prakticky k dokonalosti. Já se neuvěřitelně bavil a rozhodně se k tomuto snímku budu opakovaně vracet - 95%.

Irčan (2019)

Skvělé mafiánské drama, kterému na plný počet ubrala pouze délka. Tři a půl hodiny stopáže už na mě bylo trochu moc, nicméně mě kvalitní scénář a néméně kvalitní herecké výkony Roberta De Nira, Al Pacina a Joe Pesciho udržely po celou tu nekonečnou dobu napnutýho jako strunu a to jsem o tom před zapnutím dost pochyboval. Takže nakonec tento kousek brilantní filmařiny můžu jednoznačně doporučit - 85%.

Pokojný bojovník (2006)

Vzhledem k tomu, že jsem knihu nečetl, tak nemám asi objektivní srovnání, ale jedná se o slušně natočený film s dobře zvoleným hereckým obsazením. Nejvíce mě zaujal pohled na duševní rozpoložení hlavního gymnasty, kdy z vrcholu spadl na hubu, ale nevzdal to - klobouk dolů. Škoda jen, že tam nebylo více záběrů z tělocvičny, které bych uvítal místo toho filosofování, ale právě ty kecy okolo jsou páteří celého snímku. Takže proč ne - 60%.

Signál z neznáma (2014)

Začátek mě chytil, ale prvotní nadšení rázem vystřídala nudná pasáž, kterou mohl zachránit snad jen závěr. Bohužel se tak nestalo, pointa nikde a konec úplně na hovno... Jedna hvězda za slušnou hudbu a druhá za název - ten je vzhledem k velkému otazníku, který ve mě film zanechal, naprosto výstižný - 30% a ztráta času.

Konečná (2018)

Téma pomsty je vždy atraktivní a když je jejím strůjcem libová kost jakou je Margot Robbie, mohlo by to klapat. Filmek byl zajímavě natočen, hlavně pak obrazová stránka se mi dost líbila. Rovněž palec nahoru za syrovou atmosféru v nonstop pajzlu a třetí hvězda patří již samotné Margot, která se v lechtivém prádelku oháněla kvérem v ruce - tomu se prostě nedá nic vytknout. Bylo to takové slabší Sin City, ale nenudil jsem se.