Danger Close: The Battle of Long Tan (2019)

Konečně snímek o Vietnamu, který postrádá tu typickou oslavu americké dokonalosti. Australané to pojali jednoduše, bez zbytečného vykrucování a to se mi na Danger Close líbilo nejvíc. Navíc to byly pořádně syrové jatka, kterým velel v hlavní roli majora skvělý Travis Fimmel. Rovněž musím ocenit i prostor, který ve filmu dostalo podpůrné dělostřelectvo - ty zpomalené záběry byly fakt pecka, takže tento né moc známý film si rozhodně čtverec zaslouží.

X. - Smazáno ze systému (2018)

Sakra dobrá kriminálka. Maďaři si v tomto snímku dokonale pohráli s atmosférou i doprovodnou hudbou a hlavně oceňuji to pomalé servírování a odkrývání událostí, jež vás prostě donutí koukat až do konce. Pro mě velice milé překvapení - 80%.

Bez věcí nad věcí (2018)

I přes to, že se určitě jedná o aktuální společenský problém, tak u mě naši západní sousedi nezabodovali. Film byl zdlouhavý a nudný. Dvě hvězdy za ústřední dvojici, které to spolu ladilo, ale ani jejich skvělé herecké výkony nezachránily laciný scénář.

To Kapitola 2 (2019)

Marně se snažím najít něco nového, či originálního. Rozhodně se nejedná o zle natočené pokračování, ale jednotlivé vykreslení postav nebylo tak silné, jako v jedničce - proto jsem si asi k hlavním postavám během sledování filmu neuměl najít patřičný vztah. Na druhou stranu musím ocenit fungující humor a skvěle vypadající monstra, takže To: Kapitola 2 je lehce nadprůměrný kousek, u kterého jsem se nenudil, ale ani nijak zvlášť nebavil - 60%.

Lucy (2014)

Parádní námět, ze kterého se dalo vyždímat více. Hlavně pak nechápu, kde se počáteční skvělé tempo vytratilo a ten závěr byl vyloženě zdupaný. Nebýt toho konce, hodnotil bych zřejmě i výše, takhle ale Lucy zaujala moji mozkovou kapacitu na 55%.

Žraločí tornádo 6 (2018) (TV film)

Čekal jsem, že bude tato epic série zakončena s větší důstojností. Efekty byly tentokrát hodně odfláknuté a vyjma hlavních hereckých tahounů bylo zbylé obsazení žalostné. Každopádně The Last Sharknado pozvedlo míru absurdity do pro mě doposud neobjevených končin, Ian Ziering se stal nesmrtelným a za absolutní top celého snímku, a možná i celé série, považuji westernovou pasáž - ta neměla chybu. Sharknado je prostě tak debilní a nezapomenutelný zážitek, který nelze obejít bez povšimnutí - 60%.

Smrtící mráz (2017) odpad!

Znáte ten pocit, když si to za bílého dne vykračujete rušným centrem města a najednou vás přepadnou silné křeče v břiše - opatrně zatlačíte, čekáte plyn, ale jde ven ropa?? Neznáte?? Tak si pusťte tento film...

Blíženec (2019)

Willík se teda dost překonal. Na Blížence jsem se těšil, neboť filmů s klonem není nikdy dost a když je ten klon klonem nájemného superzabijáka, tak to přece musí stát za to né?? A kurva že stálo... Takhle lehce vypadající a plynulou akci jsem dlouho neviděl, příběh i zápletka byla reálná a film jsem si neuvěřitelně užil - škoda jen toho závěru, mohlo to být i delší... Pravda, animace byla dost rozpoznatelná, ale celku to na kvalitě vůbec neubírá - hodnotil bych asi i výše, ale bohužel pro Gemini Man, jsem letošního Wicka viděl dříve, takže hvězdu ubírám.

Noční můry z temnot (2019)

Ále jo, docela slušná hororová prácička pro mladší osazenstvo. Je to film bez větších lekaček, krev tam taky nestříká jak voda z topení při velkém tlaku, ale své kouzlo to má. Velké plus za pěkně ztvárněné osmdesátky, herecké obsazení sympatické a hlavně mě zaujala forma příběhu - stručný popis a mord... Letošní lepší horor, takže za mě 60%.

Povstání mrtvých: Strážní věž (2015)

Rozhodně můžu doporučit tuto povedenou zombie jednohubku, která se s ničím nesrala už od začátku, krev tekla proudem, o uhryzané končetiny a useklé kebule nebylo nouze a navíc film obsahuje tolik černého humoru, že jsem se nestačil divit. O tom, že jsem se nenudil svědčí i fakt, že jsem si některé vtipné scény pouštěl opakovaně, takže Povstání mrtvých rozhodně řadím mezi nadprůměrné snímky se zombie tématikou - 65%.