Dvě nevěsty a jedna svatba (2018) odpad!

Nevím, jaký je světový rekord v množství zvratků, které vyšly z lidského těla, ale během sledování tohoto filmařského lejna jsem ho minimálně atakoval...

Král (2019)

Dost dobře a hlavně poctivě odvedená prácička. Dobová problematika je ztvárněna velice detailně a autenticky, děj odsejpá bez zbytečných keců a navíc vše doprovází skvělá hudba, která atmosféře dodává ty správný koule. K tomu všemu chválím i výběr herců, dokonce i ten slizoun Pattinson zvládl roli jeblého frantíka naprosto přesvědčivě. Vše dohromady si perfektně sedlo a takhle nějak si představuji historické drama, takže za mě 80%.

Správnej dres (2015) (TV film)

Je pravda, že romantické sračky nevyhledávám, ale musím uznat, že jako oddechovka Správnej dres zabral i na mě. Mádl byl skvělej a navíc jsou tam hokejky, takže suma sumárum - lehký nadprůměr.

Scream for Me Sarajevo (2017)

Těžko a asi i zbytečně hledám slova... Byl to neskutečně intenzivní zážitek - prostě masakr.

Nebezpečné pokušení (2015)

Rozhodně nedoporučuji koukat se na tento filmek s manželkou, přítelkyní, či jinou partnerkou něžného pohlaví. Anální barbaři se na to klidně můžou kouknout v páru, páč jich se problematika hlavní zápletky týkat nebude. Keanu v roli zodpovědného a milujícího manžela odolává všem nepříjemným situacím velice dobře, ale samota, deštivé počasí, odlehlý dům, dvě promočené náctileté slečinky s pokřivenými úmysly a průser, sice lákavý, je hned na světě. Celkové zpracování filmu od hereckého obsazení až po atmosféru hodnotím velice kladně, ale že by to měl být horor/thriller?? Spíše erotické drama s ponaučením, každopádně já se vcelku dobře bavil.

Klec (2019) (TV film)

Nízkorozpočtový film, který se prakticky stále odehrává v jednom bytě musel být natočený za několik dní a i přes to v sobě obsahoval vše, co by podobné psychologické drama mělo obsahovat. Excelentní herecký výkon Bohdalky (a to ji moc nemusím) a ještě o level lepší výkon Hádka, kterému jsem sežral opravdu všechno, mě ohromil a díky tomu jsem se vůbec nenudil. Na plný počet tomu scházelo jen více toho strachu.

Zlatý podraz (2018)

Na tento film jsem se moc těšil, neboť jsem basketbalovým nadšencem a jelikož se týká našeho "nároďáku", tak samozřejmě i vlastencem. Pan Špaček se režie zhostil velice dobře, aspoň co se po dobové stránce týče. Kulisy, atmosféra a rovněž tak i milostná zápletka dokáže zaujmout, bohužel jediné (avšak nejpodstatnější) co mi tam chybělo, je větší propracování hlavních rolí. Jako celek to bylo navíc dost uskákané, např. z roku 39 okamžitě do roku 45 apod. Ve srovnání se snímkem Toman, kterému jsem udělil 4 hvězdy, musím z výše uvedeného nedostatku jednu hvězdu ubrat.

Gladiátor (2000)

Ridley Scott v tomto filmu doslova oživil starověký Řím a já jsem si celých 155 minut připadal, jako bych se vrátil strojem času. Russell Crowe je pro mě sázka na jistotu a Gladiátor je jeho životní role. Je zbytečné film více rozebírat, protože o něm už bylo vše napsáno a i já bych házel jeden superlativ za druhým - v mé TOP 10 měl, má a vždy bude mít své místo jisté.

The Wall (2017)

Opravdu milé překvapení. Tento kousek byl tak minimalistický, až byl skvělý. Dlouho jsem neviděl film, ve kterém by amíci dostali tak jednoznačně na prdel a ještě k tomu od jednoho jediného Mohameda. Oceňuji herecký výkon Aarona Taylor-Johnsona, který musel film odehrát prakticky sám a z toho válení se u kousku zdi musel být pěkně potlučený. Navíc jeho chování a projevené emoce jsem mu plně uvěřil, s každou další minutou stoupalo i celkové napětí a ten závěr prostě neměl chybu. The Wall rozhodně řadím mezi lepší válečné drama - 75%.

Underworld (2003)

Kate Beckinsale v latexovém overalu a dva kvéry v ruce - vražedně erektivní podívaná. Já si prostě nemůžu pomoc, ale tomuto filmu jsem propadnul už v pubertě a drží mě to doposud. Tématika boje upírů s vlkodlaky je velice přitažlivá a Underworld tento spor pozvedl v nespoutanou akční rubačku, ke které se vždy rád znovu vrátím.