Bratrstvo (2019)

Bratrstvo sice není žádný filmový skvost, ale tento pohled na další zbytečný konflikt minulého století je opravdu zajímavý. Herecky nic moc, ale některé momenty byly opravdu silně emotivní - 55%.

Lucky Day (2019)

Tak tohle byla těžká pohodička v čele s naprosto suveréním Gloverem!!! Lucky Day je opravdu příjemně vulgární kousek, který mě uzemnil především svým humorem - 75% a můžu doporučit.

The Last Hangover (2018)

Hustá petelice - já tušil, že poslední večeře nemohla být nudná... Kdyby se podobným způsobem zfilmovaly všechny biblické příběhy, Vatikánu by rozhodně narostl fanklub (nebo vrásky). Každopádně byl nářez sledovat rozlučku Krista, kde vedle totálně zduněných apoštolů koloval hašiš, chlast a kurvy ve velkém. Za mě třikrát ámen.

Dětská hra (2019)

Chucky je bezesporu legenda a tento remake nebyl špatný, nicméně pár výtek k tomu mám. První se týká samotného Chuckyho. Ten v originálu z osmdesátých let vypadal celkem roztomile a jako panenku na hraní bych si ho uměl v dětských rukou představit, ale moderní Chucky vypadá jako úchylák už z výroby - obrovská hlava a vlasy pornoherce z NDR. Nemluvě o tom, že první panenka prožila přerod v ďábelského zabijáka postupně, zde k tomu stačily kukadla, které přeblikly z modré do červené a hned horor. Druhá, a pro mě nepochopitelná věc, je pak věk hlavní dětské postavy. V originálu byl chlapec ve věku, kdy by po panence toužit mohl, ale v této Dětské hře je chlapec už ostřílený puberťák... Pravda, chlapci ve 21. století jsou krapet zženštilí, ale dost pochybuju, že by puberťák stál o hračku - panenku, to už by si rovnou mohl nechat napsat na čelo: jsem buzna. Ve výsledku mě ale film bavil, mordy byly fajné, jen jich mohlo být více a hlavně ten závěr si říkal o větší jatka. Lepší průměr - 60%.

Město podivínů (2018)

Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a dobře jsem udělal. Freaks je pro mě milé překvapení, které si s divákem umí řádně pohrát - prvotní otazníky (a že jich nebylo málo) vystřídá pomalé odkrývání okolního světa a vše graduje ve skvělé finále. Film je výborně natočen, zvuk je perfektní a vše podtrhuje neuvěřitelný herecký výkon mladé slečny Lexy Kolker. Snímek vyloženě volá po pokračování a já si toto dramatické sci-fičko opravdu užil - 80%.

Krvavá nevěsta (2019)

Brilantně morbidní záležitost, která je navíc odlehčená skvělým humorem. Není nic lepšího, než si nabrnknout sexy bloncku a o svatební noci ji nabídnout místo deflorace rovnou rituální vraždu ve jménu starého dobrého strýčka Satana. Pokud na to novopečená manželka přistoupí, vyklube se z toho příjemná a hlavně zábavná rodinná vyvražďovačka. Já jen můžu dodat, že Ready or Not je pro mě jeden z nejlepších letošních filmů, Samara Weaving byla v hlavní roli okouzlující, nápad je originální a doufám ve více podobných příbuzenských sešlostí.

Vražedná bilance (2018)

No to jsem si zase naběhl... Herecké obsazení velice lákavé, ale to je konečná. Viděl jsem řadu béčkových a možná i nějaký ten céčkový film, jež obsahovaly více akce a méně nudy. Nejvíc mě pobavil hlavní padouch, který většinu filmu trénoval střelbu, vypadal u toho jak profík a při finální přestřelce to asi valil slepýma, nebo se blbě vyspal - tak, či tak, na soutěž ve střelbě bych ho nenominoval. Za nápad tomu mrsknu jednu hvězdu, ale víc ani ťuk...

Rambo: Poslední krev (2019)

Tak tohle byla rozlučka jako řemen. Smekám před Stallonem, který jasně ukázal, že je pořád ve formě a děda Rambo se mi líbil dost možná stejně, jako to ucho v prvním díle. Teď trochu vážně, Rambo je prostě klasika a symbolem hrdiny, se kterým se život nemazlil a očividně mu klid nedopřeje ani na staré kolena - což je pro mě a ostatní fanoušky tohoto kultu jedině dobře. V poslední době se roztrhl pytel s všemožnými hrdiny - nic proti nim - ale těch teploměrů v křiklavých buziúborech a všemožných pohlavních pokrývkách mám už dost a tak Poslední krev pro mě byla jako adrenalinová injekce. Film je skvěle natočen, klidnější polovinu filmu (trocha té životní filozofie vůbec nevadí) následně vystřídá již klasická Rambořežba a každý kdo se Sylvesterovi dostane pod ruku je romanticky zlikvidován na sto způsobů. Závěr byl prostě famózní a ten málomluvný sympoš se švýcarákem mi bude chybět. Dát tomuto snímku bůra je pro mě takřka povinnost...

Pád anděla (2019)

Jednoznačně nejlepší díl této trilogie!!! Angel Has Fallen můžu doporučit všem, kteří mají rádi nenáročnou akci, jež tento snímek nabízí od začátku do konce. Slušný reparát za nepovedenou odbočku v Londýně - 75%.