Camulator

ICQ: 233257937

<< předchozí 1 2 3 4
    • 10.9.2017  23:08
    Wonder Woman (2017)

Od všemi vychvalovaného snímku častovaného slovy jako "revoluční" a "přelomový", který konečně prolomí smůlu, jež se na už tak klopýtající filmový vesmír DC nepochybně lepí, jsem popravdě řečeno čekal víc. Mnohem víc. Gal Gadot byla v Batman vs Superman jedním z mála příjemných překvapení a i ve vlastním filmu pokračuje ve standardním výkonu, který neurazí, ale ani vyloženě nenadchne. Chemie mezi ní a Chrisem Pinem naštěstí funguje dobře a snímek stojí více méně na jejich vzájemných interakcích. Akční pasáže oproti již zmíněnému BvS obsahují několik velice zajímavých momentů, přesto se stále nedokážu smířit (a zřejmě ani v budoucnu nesmířím) se zbytečným nadužíváním CGI efektů a zeleného plátna, v důsledku čehož film působí nepřirozeně a vzniká efekt tzv. digibordelu. Snímek to není ani zdaleka špatný, ovšem taktéž ani zdaleka nedostál příslibům výše uvedeným. Jedná se toliko o slušný origin sympatické postavy, který je o něco lepší, než tematicky podobný Captain America: První Avenger. O moc ale ne.

• 18.8.2017  13:07

Tak moc jsem se na tenhle film těšil, o to víc, že další Jump Street je pořád v nedohlednu a Baywatch z trailerů vypadal jako solidní pokračovatel v trendu. A ono by to ani nebylo vůbec marný, chemie mezi postavami, což je pro mě u těchto filmů alfa omega, tu je, ale zdá se mi těžce nevyužitá, jako by nikdo tak nějak nevěděl, co s tím, tak tam hodil tunu vtipů o penisu, doplnil to slo-mo záběry na nádherný holky a ono to nějak dopadne. Nedopadlo.

• 28.6.2017  00:04
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

100. komentář! Kdybych měl na csfd.cz možnost v omezeném počtu třeba deseti případů udělit hvězdiček šest, bez váhání bych jednu plácnul Rickovi a Mortymu. Těžko v dnešní době hledat tak dokonale ujetý seriál plný životních pravd, okázalé zábavy a momentů, při kterých si člověk nutně pokládá otázku, zda je svět skutečně skutečný, nebo zda se neocitl omylem v nějakém paralelním vesmíru, kde světu vládnou krávy. Mořské krávy.

• 17.6.2017  00:33

Hlavní problém většiny filmů napříč žánry, kde jsou hlavními hrdiny teenageři, je ten, že jsou neskutečně nesympatičtí a otravní. No a tady nejsou. Nebojím se naopak říct, že mě jejich vzájemné sbližování a osobní příběhy skutečně bavily. Každý z hlavní pětice dostal do vínku nějakou zvláštnost a jejich herci to prodali skvěle. Nejvíc bych v tomto směru určitě vypíchl Kimberly, jejíž příběhové pozadí mi zatím přijde jako vůbec nejoriginálnější (nejen ve Strážcích) a skvělého RJ Cylera jako Billyho. A přesto všechno je o to víc fascinující, že se ten film netáhne jak vařená nudle, i když má bez titulků skoro dvě hodiny. Člověk má pořád pocit, že se něco děje, že se posouváme mílovými kroky dopředu a přesto to nepůsobí ukvapeně ani chaoticky. Film plný paradoxů. Vyčetl bych tomu opravdu jenom poněkud zvláštní hudbu (někde je vyloženě skvělá, jinde by se člověk zase nejraději hanbou propadl). Akce a efekty jsou spíš průměrné, ale já osobně jsem upřímně lepší ani nečekal, vždyť je to pořád hlavně blbina pro děti. Možná to bude mít i vliv na moje hodnocení, protože jsem samozřejmě na Strážcích jako malej ujížděl. Pokračování bych si rozhodně přál a tady budu doufat, že příjem z nosičů s tím ještě pohne. Rozhodně chci totiž v této nové verzi vidět i toho strážce nejstrážcovatějšího - Tommyho Olivera. A to by bylo, aby nás na něj navnadili a dál nic.

• 12.3.2017  18:33

Fallon má oproti ostatním moderátorům talk-show obrovskou výhodu v tom, že se umí nejlépe přizpůsobit aktuálním trendům mladých lidí, nebo minimálně mladých amerických lidí. Využívání tweetů posouvá dál než Kimmel a s hosty si hraje víc než Conan. Na druhou stranu ale není tak vtipný jako Kimmel a dobrý v tom starém dobrém interview jako Conan. Snaží se to vyvažovat právě těmi atrakcemi a energií, což bohužel ústí v jeho už legendární falešný smích.

• 3.2.2017  17:58
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

První série je za námi. Kdo čekal, že Grand Tour bude pokračováním Clarksonova Top Gearu, akorát na steroidech, bude zřejmě velmi, velmi zklamán. Neděste se, stále se ve své kategorii jedná o nadprůměrný zábavný pořad, ve kterém se občas mihne i nějaké to auto a někdy k němu dokonce udělají i dobrou recenzi. Problém je však tom, že i ten nejlepší díl z celé první řady Grand Tour se kvalitou přinejlepším sotva vyrovná průměrnému dílu Clarksonova Top Gearu. Ano, pořád tu máme ústřední trojici, která se vůbec v ničem nezměnila, nápady jsou pořád praštěné a originální (aspoň většinou), ale všem dvanácti dílům jako by něco chybělo, jako by se zasekly těsně pod vrcholem, na který ne a ne dosáhnout. Obrovský vliv na celkovou podobu a kvalitu GT má určitě rozkol s BBC a to hned ve dvou aspektech. Zaprvé se může zdát, že nyní, když už si tvůrčí tým nemusí lámat hlavu s různými omezeními "korektní" BBC, je na internetu a má volné ruce, bude show o to zábavnější a uvolněnější. A to je paradoxně omyl. Protože co jsme na starém Top Gearu milovali nejvíc? Právě tu rebelskou atmosféru, ten "konflikt" moderátorské trojky s "producenty", neustálé pošťuchování a narážky směrem k upjatým šéfům v oblecích v Londýně. A teď, když se z otěží BBC konečně vyvlékli a získali vytouženou svobodu, jako by nevěděli, co s ní. Nelze rebelovat, když nemáte proti komu. Zadruhé to s tou nabytou svobodou nebude až tak horké. Správně cítíte, že řeč je o právních omezeních a na jednotlivých segmentech pořadu je to citelně znát. Někdy lze právní překážky poměrně jednoduše a chytře obejít (The News - Conversation Street), jindy nelze, než se uchýlit k levným náhražkám (The American není Stig a jeho kvalit nikdy nedosáhne), a někdy je to prostě naprostá katastrofa (Celebrity Brain Crash byl poměrně vtipný v prvním díle, od druhého dílu se už jedná o příšerně nevtipnou a zbytečnou dvouminutovou výplň, ať už je její účel jakýkoliv). Jeden by mohl doufat, že právě díky těmto právním překážkám vznikne velká spousta vtipů a narážek, ovšem já si za celou první sérii nevšiml ani jedné - těžko říct, zda je tomu tak právě z právních důvodů. Když Clarkson, Hammond a May (a Andy Wilman) odešli z BBC, fanoušci jásali, že budou mít jeden výborný a jeden potenciálně dobrý pořad o autech. Výsledkem je k mému zklamání jeden mizerný (Top Gear series 23. - ?) a jeden polovičatý, který kvalit Clarksonovské éry Top Gearu a svého potenciálu zdaleka nedosáhl a nejspíš ani nedosáhne. Mysleli jsme si, že jsme to vyhráli. Bohužel.

• 1.1.2017  21:47
    Westworld (TV seriál) (2016)

Nevyjít letos The Crown, byl by pro mě Westworld zcela jistě seriálovou událostí roku. Aby ne, když za ním stojí jeden Nolan a jeden Abrams. V deseti epizodách divák v postupně gradujícím příběhu nejprve důkladně prozkoumá možnosti zábavního parku, aby na konci odhalil jeho pravý smysl. Výtečný Djawadiho soundtrack sedne každé scéně jako prdel na hrnec. Už dlouho se mi nestalo, aby mě v seriálu žádná postava vyloženě nesrala, pokud to není zrovna její účel. Těším se na druhou řadu.

• 1.1.2017  21:17

Může obsahovat spoilery z her. Mrzí mě to, opravdu mě to moc mrzí. Považuji sám sebe za v podstatě až nekritického fanouška série, hrál jsem všechny hry (krom Chronicles a tady jsem stejně zřejmě o nic nepřišel) a ze všech jsem byl naprosto nadšen jako pětiletej kluk, včetně nenáviděného Unity a údajně nemastného, neslaného Syndicate. Proto bych strašně rád fanboyoval i z filmu, vážně jo, ale zkrátka to nejde. Protože prostě není výborný a mám z něj trochu smíšené pocity. Částečně to bude tím, že se to celé odehrává skoro ve tmě. Příběh, na který si spousta lidí stěžovala, mi v ničem nevadil, i když hráčům, kteří ví, s čím se po hrách assassíni a templáři potýkají, můžou problémy postav ve filmu přijít poněkud banální. Největší problém vidím jinde. Troufám si říct, že se v AC lore celkem dobře vyznám, proto mám radost, že některé prvky se ho velice přesně drží (a to ani nemluvím o easter eggs), ale o to víc jsem pomalu až nasraný, že jiné jsou s ním v přímém rozporu. Například Torquemadovo naprosto bezostyšné deklarování příslušnosti k templářům zaplněnému náměstí, před zraky panovníků, a hlásání jejich nadvlády. Současné hlavní sídlo řádu v Londýně, které má ne jeden, ne dva, ani tři, ale dokonce pět (!) velkých templářských křížů přímo na fasádě, asi aby i ten nejvypasenější a nejtupější idiot věděl, že se jedná o sídlo templářů a do kterého si členové v klidu a pohodě kráčí na konferenci, jako by nic. Společnost Abstergo, která jim má sloužit jako vějička, tak úplně postrádá jakýkoliv smysl. Dále rituální sekání prsteníčků, kterého se assassíni zbavili už dávno díky Altairovi, ale jeho vylepšováky skrytých čepelí si záhadně ponechali. Nelze tyhle lapsy pochopit o to víc, když si člověk uvědomí, že měl Ubisoft nad filmem přímý dohled. Obecně pak rozjezdové filmy nemám moc rád, podobně to mám třeba s Novou nadějí nebo novým Star Trekem (2009). Proto musí tyhle první exposition filmy mít něco navíc, přidanou hodnotu, duši, chcete-li. A to tady zkrátka a dobře chybí. Nepomáhá tomu ani hvězdné obsazení, ani ty easter eggy, ani dechberoucí choreografie a parkour. Se zlomeným srdcem musím konstatovat, že ani Assassin'S Creed tu kletbu videoherních adaptací nevytrhne. A tiše doufám, že bude pokračování, které konečně nakope prdel, i když jeho vzniku po tomhle filmu moc nevěřím. A pokud nakonec skutečně nevznikne, bude třetí hvězdička věnována toliko Ariane Labed, po Mary Read a Evie Frye teprve třetí skvělé ženské assassínce (nemám rád Aveline). Zbytek za dvě.

• 20.11.2016  20:01

Trikové orgie, pro nefanouška série bohužel nic neříkající. Nevím, kdo má být Lothar (Matthaus to asi nebude, toho bych třeba znal) moudrý král Llane (který je asi tak moudrý jako slánka), Medivh, Durotan, ani ta, co ji hrála Paula Patton. Možná proto mi asi taky přišlo divný, proč je moudrý král Llane s Paulou Patton tak velký kámoš (aniž by se předtím nějak zkamarádili), proč po sobě Paula Patton a Lothar málem lezli (aniž by k sobě předtím nějak výrazně lezli), jak Lothar dokázal ve dvanácti letech zplodit syna, nebo proč je ten nesnesitelně otravnej mladej kluk najednou největším mágem široko daleko (pořád nevím, kdo to byl). Doufal jsem aspoň v nějakou bromance mezi Lotharem a Durotanem, ani k tomu nedošlo. No ale fanoušci a Číňani byli určitě spokojení a to je přece nejdůležitější (beze srandy). Good for you! :)

• 20.11.2016  19:52
    Jason Bourne (2016)

Očekávání byla vysoká - vždyť jsou zpátky Matt Damon i Paul Greengrass, přestože mým nejoblíbenějším dílem zůstává nepřekonaný Agent bez minulosti. Jenže Jason Bourne zestárl a i když pořád zvládne jednou dobře mířenou ranou knockoutovat východoevrpského šampiona ve střední váze, už to prostě není ono. Opět tu máme CIA se starým nakrknutým ředitelem v čele, krásnou mladou analytičku na výpomoc, kolegu zabijáka (kterého jsem osobně překřtil na The Asshat - protože tuto definici splňuje na 100%), jenž se Bournea snaží zastavit. Zapomněl jsem na něco? Tajný program na výcvik Black Ops zabijáků, či jiné konspirace? Done. Přesouvání z místa na místo, přičemž zpravidla začínáme v zaostalé Evropě, až se propracujeme až do finále v USA? Done. Hektická dynamická akce střídaná pronásledováním a pozorováním ze střech? Done. Moby? Done. I když ten Moby je vlastně pozitivum. Další pozitivum je, že někoho konečně napadlo odstřelit Julii Stiles, kterou jsem od prvního dílu nesnášel. To by tak na tři hvězdičky bylo. Jenže je to Bourne a já jsem těžce neobjektivní člověk, tak co.

• 20.11.2016  19:42
    The Crown (TV seriál) (2016)

Bylo jen otázkou času, než se životní příběh nejdéle vládnoucí panovnice dočká uměleckého zpracování. I když tak nebývá zvykem, ještě za jejího života se tohoto úkolu nechopil nikdo menší, než Peter Morgan, muž, jenž stojí za oscarovou Královnou. Musím přiznat, že ještě před premiérou jsem měl nemalé obavy, neboť bylo jasné, že postavy budou pro účel seriálového vyprávění do jisté míry zbeletrizovány a historie zdramatizována. A ve výsledku se skutečně najde nejeden okamžik, u kterého si historik zřejmě vykroutí oči. Naštěstí je těchto pár lapsů zpravidla okamžitě zapomenuto díky spoustě naopak velkolepých a dech beroucích scén, které musí nejednoho milovníka britské monarchie a Windsorů zahřát u srdce. Na seriálové poměry astronomický rozpočet je patrný na každém kroku, od kulis a kostýmů, po velice přesný výběr herců. Jistým výkonům zkušeného Jareda Harrise a Johna Lithgowa se zcela vyrovnává mladá a talentovaná Claire Foy, jejíž Alžbětu II. zkrátka nejde popsat. Musíte ji vidět. Máte-li zájem o britskou monarchii a vládnoucí dynastii, přičemž jste ochotni přehlédnout některé nedostatky, pak jste právě objevili seriál roku. Pro všechny ostatní je The Crown dalším brilantním dramatem Netflixu.

• 20.11.2016  19:41

Přiznám se, že jsem byl po jedničce docela namlsaný, ale druhý díl je skutečně šílená blbost, kterou zachraňují toliko peníze a Woody Harrelson. Pokud mě Jesse Eisenberg v této roli předtím vyloženě neštval, po dvojce už tak říci nemohu. Skoro až nesnesitelně otravná a navíc vnucená mi přišla i Lizzy Caplan a to i přesto, že ji mám jinak rád - to raději měli počkat, až Isla Fisher porodí a dostane se do formy. Pokud scénář a motivace postav nedávají moc smysl, pak jednotlivé triky a akce nedávají smysl už vůbec - zejména karetní házená, jakkoliv cool se může zdát, neuvěřitelným způsobem popírá elementární logiku i fyzikální zákony.

• 20.11.2016  19:33
    Podfukáři (2013)

Překvapivě zábavná a přitom ne úplně hloupá podívaná s tradičním, ale ne úplně průhledným twistem na konci. Jesse Eisenberg mě snad vůbec poprvé v nějaké roli vyloženě neštve, Na Mélanie Laurent i Islu Fisher je radost pohledět, stejně jako na znovushledání starých kolegů Morgana Freemana a Michaela Cainea. Příjemná večerní jednohubka.

• 16.8.2016  12:48

Žádný obsáhlý komentář nebude, není moc co. Jde o docela obyčejnou letní popkornovku, DC se sice dušovalo, že s ní udělá díru do světa, ale neudělalo a neudělá, tohle všechno jsme už viděli. Film celkově za tři. Proč dávám pět? Amanda Waller. Všude je to pořád samý Deadshot sem, Harley tam, ale nikde ani slovo o týhle badass ženský, co měla na plátně oproti ostatním minimum prostoru a stejně pokaždý, když se objevila na scéně si všechny a všechno hezky opanovala. Takovou postavu DC potřebuje, s touhle postavou, pokud se jí bude dostatečně věnovat, tu díru do světa udělá. Za ni zbylé dvě.

• 28.3.2016  19:52

Z největších obav se nakonec vyklubaly největší klady - Batman i Wonder Woman byli skvělí. Nicméně film, během kterému se člověku hlavou honí nejčastěji slova jako "Proč?" a "Cože?" si přesto víc, jak za tři nezaslouží. Počkám si na prodlouženou verzi. A taky na film, kde bude Lex Luthor konečně skutečně emocionálně chladný, vypočítavý psychopat zcela bez toho šaškování.

• 31.5.2015  14:33
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Těžko uvěřit, že je Daredevil součástí toho samého sluníčkového světa Josse Whedona, kde každý hrdina i padouch chvátá, aby vypustil další údernou hlášku nebo blbý dvojsmysl a sotva si v něm sem tam někdo udělá bebí. Oproti zbytku MCU je totiž tenhle seriál jako peklo a nebe s atmosférou klidně srovnatelnou s takovými skvosty jako Breaking Bad nebo The Wire. Až si říkám, jestli je vůbec dobře, že nechali Daredevila na starost Netflixu (samozřejmě, že je!), protože třeba ve srovnání s Wilsonem Fiskem působí všichni dosud představení záporáci MCU bez výjimky jako naprosto neschopní ňoumové, možná - možná - kromě Granta Warda (Winter Soldier je spíš antihrdina). A pokud s tím v Infinity War něco neudělá Thanos, bude to pěkná ostuda. Krom toho ale Daredevil rozšiřuje každým rokem narůstající počet příkladů, proč jsou seriály budoucností audiovizuální zábavy, nejen co se narativní stránky týče.

• 9.10.2014  23:35
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Co začalo jako pomsta Železné Lady pokračuje jako herecký koncert a dost možná druhá (třetí?) životní role Kevina Spaceyho. Chladný, vypočítavý a bezskrupulózní Frank Underwood sundává jednoho oponenta za druhým jako zkušený snajpr v hustém lese. Výtečně mu asistuje jeho vlastní lady MacBeth v podání Robin Wright, která od otravné slečinky ve Forrestovi ušla hodně dlouhou cestu až k strachu a respektu nahánějící ženě s náznaky svědomí. David Fincher nezůstává nic dlužen své pověsti a divákovi, ostatně jako vždy, nechává jasný vzkaz: tohle není odpolední seriálek pro čajíčky. Nelíbí? FU.

• 9.10.2014  23:21
    Newsroom (TV seriál) (2012)

"I call myself a Republican 'cause I am one. I believe in market solutions, and I believe in common sense realities and the necessity to defend ourselves against a dangerous world and that's about it. Problem is now I have to be homophobic. I have to count the number of times people go to church. I have to deny facts and think scientific research is a long con. I have to think poor people are getting a sweet ride. And I have to have such a stunning inferiority complex that I fear education and intellect in the 21st century. But most of all, the biggest new requirement, really the only requirement, is that I have to hate Democrats. And I have to hate Chris Christie for not spitting on the President when he got off Air Force One. The two-party system is crucial to the whole operation. There is honor in being the loyal opposition." - Děkuji Aaronu Sorkinovi za velice přesnou definici mého politického smýšlení.

• 9.10.2014  23:18

V zoufalé snaze ukrátit si čekání na 22 Jump Street a zároveň najít "něco podobnýho," jsem narazil na tuto komédii. Inu, komédii asi Stiller a já chápeme každý jinak, protože jestli tohle měla být komédie, tak já jsem čistokrevnej árijec. Nicméně určitá jakás takás taškařice to je, jediná taneční scéna mi v hlavě zůstala. Mé hledání náhražky pokračuje a kdykoliv si na tenhle film vzpomenu, budu rád, že 23 jump street vážně nakonec rozběhnou.

• 9.10.2014  23:10
    Fargo (TV seriál) (2014)

No řekněte, báli jste se někdy chlapíka s účesem podle hrnce a výrazem rezidenta Jedličkova ústavu? Radši byste měli. "I worked this guy for six months, Lester. Six months. Can you imagine the number of sewer mouths I put my hands in? The gallons of human spit? Plus the 100 000 dollars bounty down the toilet, but...still...the look on his face, when I pulled the gun - classic, huh?" P.S.: Náčelník Bob je mokrým snem každého Janouška.

• 12.8.2014  11:22

Recept, jak udělat z Kapitána Ameriky, parodického šaška se štítem, Kapitána Ameriku, seriózního hlavního hrdinu a parťáka v boji a přitom zachovat některé jeho nedostatky, jako například prohazování patetických patriotistických keců. Za prvé: zasadit ho do konspiračního filmu. Co jiného taky s takovou postavou, tohle téma jí prostě sedne, jak prdel na hrnec. Zejména pak ty patetické patriotistické kecy nejsou tak strašně patetické a trapné, když jejich prohození konečně má nějaký pořádný kontext, právě v souvislosti s věčnými otázkami, jako bezpečí X soukromí X svoboda. Za druhé: dát mu kvalitní režii, která udá ten správný směr - narozdíl od předchozích filmů, ze kterých jsem neměl vůbec pocit, že by Steve Rogers mohl být vůdčí osobou, naopak ho do té role vždy až násilně tlačili, i když na ni neměl, zde je jako leader naprosto přirozený, ví, co chce a jde si za tím. Za třetí: dát mu osudovou a suverénní hudbu Henryho Jackmana. Spolu s režií hudba významně pomohla vybudovat Kapitánovu osobnost. Za čtvrté: postavit proti němu Roberta Redforda.

• 22.6.2014  21:36
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Liga výjimečných pro mě byla vždy takové malé guilty pleasure, zbožňuju éru viktoriánské anglie, ať už jde o Londýn či vřesoviště, kdy mýty a nadpřirozeno konfrontuje drsný a špinavý průmyslový pokrok, takže když jsem poprvé zaslechl o tomhle malém dílku, nemohl jsem se dočkat, až skončí zkouškové a já ho budu moct konečně prubnout. A má očekávání jsou zcela naplněna. Mimo fakt, že jednu z ústředních postav hraje Eva Green (která je diva prostě ve všem) je příběh napínavý, atmosféra hustá a každá věta vymazlená do nejmenšího detailu. Timothy Daltona jsem měl vždy docela rád a jako každý britský herec a gentleman zraje věkem jako to víno. Zato Joshe Hartnetta jsem nikdy moc nemusel, o to víc po jeho "nezapomenutelné performanci" v nejzprzněnějším historickém velkofilmu a zrovna o tak zajímavé části druhé světové. Nicméně jeho americký buran s morálkou a issues je, nutno uznat, dobře zahranou a sympatickou postavou. Showtime si navíc, stejně jako HBO, může v klidu dovolit se s tím "nesrat," takže každý dialog, každá scéna říká přesně to, co chce. Výborná věc a další závislost do sbírky. Jo, a nevěděl jsem, že se Tomáš Rosický dal na hereckou kariéru. S2: Nevěřil bych, že výbornou první sérii ještě něco kdy překoná. Přiznávám, že jsem v hodnocení Penny těžce neobjektivní, ale zážitek, jaký mám ze sledování tohoto klenotu, je prostě jedinečný a nepopsatelným způsobem paralyzující. Třetí epizoda pro mě představuje ve všech směrech absolutní špičku a finále, ač o něco méně akční, než by asi divák čekal, mi až do premiéry třetí řady rozhodně nedává spát. Opět jsem si potvrdil, že zdaleka nejsilnější stránkou, v kombinaci s božským hudebním doprovodem, jsou dialogy mezi jednotlivými postavami, ať už o smyslu života, životě brouka, nebo spodním prádle pro reanimovanou prostitutku. Penny Dreadful je zdaleka nejlepší seriál své doby a místní hodnocení je krajně nefér. Pokud by tu mělo něco mít 99%, pak tohle.

• 18.1.2014  00:50

Po loňské zkušenosti s prvním dílem (neskutečné nadšení a velká očekávání, následný pocit nic moc) jsem tentokrát vyrazil s mírnou skepsí. A výsledek byl fantastický. Rozhodně lepší, než první díl a to ve všech směrech. Největší obavy jsem měl z násilné love story, která navzdory vykrádání hlášek ("Byl to jen sen Arwen, tedááá, Tauriel.") násilně nepůsobí a lze-li to považovat za nedostatek, pak jen velmi nepatrný. Dokonce Legolasovy svítící oči, zřejmě vypůjčené od Roberta Pattinsona z Tvajlajtu, mě iritovaly mnohem víc. Závěrečný střet s Šmakem pak napravil veškeré křivdy z loňska, celou dobu jsem čekal, kdy se Šmak přeřekne a osloví Bilba "Johne." Škoda.

• 17.1.2014  22:28

To si tak člověk říká: "Času dost." Až jednoho dne vyslechne omylem dva lidi, jak se o tom baví a samozřejmě vyzradí i pointu. Po dvou letech od onoho vyzrazení jsem sebral odvahu a podíval se. Přestože se znalostí konečného zvratu vypadá každá jediná scéna filmu úplně jinak (místy až frustrující), klidně i bez něj by film fungoval na plný počet a dovolím si říct, že v konečném vyznění filmu nemá až takovou roli. Na mysli mám zejména scény Colea a jeho matky, které mají v sobě tolik emocí, že musí zákonitě dohnat k slzám každého normálního člověka - tady fakt smekám před tehdejším Osmentem, ten kluk v tomhle filmu válel jak za mlada. Jejich finální rozhovor byla zatím ta nejlepší "rodinná" scéna, jakou jsem kdy viděl a za to moc děkuju.

• 26.12.2013  01:05
    Pomsta (TV seriál) (2011)

Tuctový seriál o pomstě? Check. Zasazený do prostředí báječných a bohatých aka americká telenovela? Check. Nic víc, než obyčejná oddechovka? Check. Suma sumárum to tak na ty tři vychází. Tak proč pět? Emily VanCamp? Check. Madel...ale kecám, Emily VanCamp. E: po finále druhé řady. Nevím, jak bych teď ten seriál popsal. Kdyby se mě někdo zeptal tak uprostřed první řady, nebo vlastně i někde v první desítce druhé řady, řekl bych, že jde o docela obyčejnou vztahovku až telenovelu okořeněnou lehčí konspirací a pomstou jedné dámy. Prostě takový ten typ, který byste na první pohled zařadili spíš do programu pro škálu teenage girls - maminy v domácnosti. Faktem ovšem je, že tenhle seriál má grády a koule, jaké by mu valná konkurence napříč žánry mohla akorát tak tiše závidět. Takže já říkám, ať to čtete kdokoliv, nenechte se vůbec odradit nějakými předsudky. SPOILER: Nechápu proč, ale tvůrci asi mají nějak v neoblibě postavu Jacka Portera, takový boxovací pytel, jaký si z něj v Revenge dělají, jsem už dlouho neviděl.

• 3.12.2013  21:08
    Ellie Goulding - Burn (hudební videoklip) (2013)

Jděte všichni do hajzlu, fakt. V dněšní době na míru ušitých poloobnažených až obnažených MTV kraviček přímo z výrobního pásu je Ellie jasným vzkazem, že naděje žije a ne ledajaká! Tuhle jsem se nachytal, jak jsem hladový seděl a jel Burn pořád dokola asi 2 hodiny a to jsem si ji původně chtěl pustit akorát jako kulisu k vaření. Výsledek? Maso připálený, rejže připálená, hrnce zničený, plotna je mrtvá, já jsem sytý a beznadějně a bezhlavě zamilován do tohohle úkazu z pohádkových zemí jménem Ellie Goulding: (:

• 31.10.2013  19:33
    Události, komentáře (TV pořad) (1990)

Po smrti Z1 má za předpokladu, že nemáte internet, cenu sledovat zpravodajství jenom na ČT24. Dobře pokládané otázky, dotazovaní často moc hezky lžou.

• 31.10.2013  19:28
    Interview ČT24 (TV pořad) (2006)

"Pane místopředsedo, to odstavení předsedy Sobotky jste plánovali dlouhodobě?" Danča jim to dává pěkně sežrat. A to je dobře.

• 3.8.2013  23:54

Na tenhle Justice league animák jsem čekal celý život - rukavičky pryč, tady půjde o sekání hlav, krev poteče proudem, Batman se mezitím uchlastá - kdo myslí, že hlas Kevina Conroye je drsnej, ten nezná Skotskýho highlandera z mý profilovky - a Superman nezachrání ani prd, i když to vůbec není tím, že vypadá jak člen Birkenau Boys. K tomu bezva zápletka s cestováním časem, které mám obzvlášť v oblibě a sexy domina Wonder Woman. Zaštěkej, děvko!

• 2.8.2013  21:03

Vybrat ze série mého dětství, dospívání i dospělého života 1 díl do topky je pořádná fuška, nicméně Empire strikes back je více než kvalifikovaným zástupcem. O poznání vážnější a komornější než jednička a přesto neztrácí na vtipu, akci a efektech, už ten samotný paradox stojí za opětihvězdičkování. Teprve zde máme možnost se se všemi pořádně seznámit, sblížit se s nimi a vžít se do jejich pocitů a rolí. Fenomenální hudba Johna Williamse, přičemž poprvé v historii se objevuje nejslavnější imperial march, výtečně podkresluje celkovou atmosféru. A to šokující odhalení? Legitimně nejslavnější plot twist.

<< předchozí 1 2 3 4