Odebrat z přátel (2014)

Film je točený zajímavou formou a poukazuje na zhoubnost sociálních sítí a všudypřítomné telefony, které mohou vše fotit a točit, ale hororem bych to nenazvala. I když se děj odehrává v reálném čase na PC obrazovce, neumí vtáhnout do děje.

Stáhni mě do pekla (2009)

Trocha srandy, pár solidních lekaček a hodně tělesných tekutin stříkajících okolo.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Zase z těch krásných a sympatických tvorů žraloků udělali záporáky se vším všudy. Originální námět to není, ale provedení obstojí. Některé situace a hlášky pobaví.

Oni (2008)

Napětí ano, logika ne. Tři maskovaní cizinci (kupodivu z toho dvě ženy) z neznámého důvodu (pro vlastní potěšení?) tyranizují mladý pár. Zjevují se jako duchové, hned jsou tady a hned zase jinde a vždycky udělají něco v neprospěch těch dvou chudáků. O násilí jako takové jim ani tak nejde jako spíš o to je deptat. To se jim docela dobře daří. S přibývajícími minutami napětí trochu klesá a konec tak nějak bez vysvětlení mě příliš neuspokojil.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Různé příběhy, různí lidé a pořád stejné drogy. Komplexní film, který ukazuje zákulisí drog a příběhy těch, kteří jsou do obchodu s nimi zapleteni. Co jsou někteří kvůli drogám schopni udělat a jaké zlo dovedou napáchat je ve filmu očividné. Spolu s Kokainem, Requienem za sen a Breaking bad patří Traffic k jednomu z nejlepších filmových počinů o drogách.

O Schmidtovi (2002)

Už od prvních minut mi bylo jasné, že tenhle film se mi bude líbit. Brilantní Jack Nicholson jako stárnoucí muž, který odejde do důchodu a najednou neví, co si počít. Podniká cestu, aby našel sám sebe a smysl života. Film má vtipný a veselý začátek, postupně je děj pomalejší a vážnější. Nenápadný, ale milý film o životě.

Mama (2013)

Těžko říct, zda větší strach nahání mladší holčička, Jessica Chastain v gothic stylu, nebo samotná mama. Celkem solidní horor, který udržuje diváka po celou dobu v lehkém napětí. Rozuzlení zajímavé a trochu nečekané. Postava náhradního otce byla celkem zbytečná, holky všechno oddřely samy.

Tlusťoch (2005) (seriál)

Fajn odpočinková, trochu naivní záležitost. Každý díl je lehce protkaný humorem a obsahuje jednoduchou zápletku. Postava Tlusťocha je sympatická a trochu nereálná, ale milá.

Purpurový vrch (2015)

Výprava a prostředí na horor netypické a krásné. Herecké výkony, zápletka a napětí také.

Hvozd (2015)

Hororová pohádka o záludnostech přírody aneb je lepší dát na dobře míněnou radu.