Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (1 190)

Americká noc (1973)

Nejsem dostatečně velkým milovníkem filmů ani jejich znalcem na to, abych dokázal ocenit toto dílo.

plakát

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Velmi příjemné ohlédnutí za kultovním seriálem mého dospívání a osudy jeho hlavních hrdinů.

Dangal (2016)

Dangal je velice příjemným filmem, který člověk i přes jeho dlouhou stopáž zhltne jedním dechem a ještě od něj odchází příjemně naladěn. Neříkám, že nemá chyby, protože má, ale není jich mnoho a nejsou nijak zásadní. U tohoto typu filmu přijde vhod i absence typických, indických tanečků. Aamir Khan je opět perfekní. Opravdu zvláštní herec, který mě nikdy nepřestane překvapovat tím, co všechno dokáže důvěryhodně zahrát. 82%

plakát

Holka Ferrari Dino (2009)

Hodně zajímavý film blížící se svým pojetím dokumentu. Rodenovo vyprávění je úžasné a o historické hodnotě toho počinu netřeba pochybovat. Přesto Holka Ferrari Dino není bezchybná a rozhodně není pro každého. 75%

plakát

Mi mefahed mezeev hara (2013)

Mi mefahed mezeev hara je velmi netradičním filmem, ať už prostředím, ve kterém se děj odehrává nebo zajímavou směsicí různých na první pohled neslučitelných žánrů. A funguje to překvapivě dobře. Kombinace takto závažného tématu a černého humoru je opravdu zvláštní a jinde bych jednoznačně řekl, že i nemístná, ale zde je to provedeno tak nějak s citem a divák to vlastně akceptuje. Děj velmi rychle ubíhá a ani na chvíli nenudí, postavy jsou dobře zahrané a naprosto uvěřitelné, prostředí detailně zpracované, a tak vlastně filmu chybí k plnému hodnocení jen velmi málo. U mě je to na prvním místě právě již zmíněná kombinace daného tématu a humoru, byť černého – ono přece jen ta pointa moc legrační není, respektive je vysloveně k pláči a na místě druhém pak je fakt, že se jedná o jeden z mála mnou vysoce hodnocených filmů, které si myslím, že nemá smysl vidět více než jednou. 78%

plakát

Sissi, císařovnina osudová léta (1957)

Poslední díl Sissi se mi líbí téměř stejně jako ten první. Je samozřejmě zase sladší, naivnější, ale přesně to ocením, když chci na chvíli vypnout a odpočinout si. Řekl bych, že je to taková milá, neškodná, historická pohádka, a to mluvím o všech třech dílech. Všechny tři díly též spojuje úžasná výprava a překrásné kostýmy. 67%

plakát

Sissi, mladá císařovna (1956)

Tento druhý díl je o něco málo slabší než díl první a též není tak přeslazený, byť samozřejmě stále je, ale pořád se na něj ještě příjemně kouká a člověk si u něj spolehlivě odpočine. 65%

Sissi (1955)

Sissi je na jedné straně extrémně naivním filmem, na straně druhé se na něj nesmírně příjemně kouká, pohladí po duši a je naprosto neškodný. 68%

plakát

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Tento pseudodokument, na který jsem se nesmírně těšil, mi spíše zkazil večer než cokoliv jiného. Kvalita dokumentu je bídná, jeho tendenčnost je do očí bijící. Co tímto počinem chtěl autor říci, těžko soudit, ale dokumentární hodnota tohoto díla je rovna nule. Jedná se o naprosto zbytečný počin, který jakékoliv racionálně myslící bytosti ke zhlédnutí rozhodně nemohu doporučit. 35%

El robo del siglo (2020)

Příjemná, odpočinková podívaná se sympatickými hlavními hrdiny. Pro mě však i trošku zklamání, protože jsem od filmu čekal o mnoho více. Na druhou stranu na jedno zhlédnutí mohu El robo del siglo s klidným svědomím doporučit. 72%