Madagaskar (2005)

3D: Můj druhý pokus o domácí 3D. Obrazově dobré, obsahově o ničem.

Uvnitř tančím (2004)

Celý film stojí na vynikajícím výkonu Stevena Robertsona a silném tématu. Bohužel jsem se u sledování bavil spíše výjimečně a v druhé polovině filmu jsem většinu času čekal na závěrečné titulky.

Muž z oceli (2013)

3D: Muže z oceli jsem sledoval jako své první 3D. Spíše tedy jako ochutnávku technologií, jinak bych neměl sebemenší důvod se tímto dílem zabývat. Nakonec to tak špatné nebylo. Audiovizuální stránku jsem si skutečně vychutnal a co se týče příběhu, ten je v podstatě neškodný. Není to nic, co by stálo za vidění, ale ani nic, co by se nedalo dodívat do konce.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

R.I.P.D. je hodně slabá záležitost. Těch pár vtipných scén, které lze zhlédnout, nestačí na více než nějakých 55%. po dlouhé době tedy shledávám zdejší hodnocení odpovídajícím. Plusové body u mě snímek sbírá především rolí i výkonem Jeffa Bridgese, neboť mu jeho role padla jako ulitá.

Rabín Jákob (1973)

Několik vtipných momentů ještě nedělá dobrou komedii. Rabín Jákob je bez problémů koukatelný film, od Luise de Funèse však automaticky očekávám něco navíc, což mi tato zmatená komedie nepřinesla.

Millerovi na tripu (2013)

Na tento snímek jsem se neuvěřitelně těšil a bohužel nesplnil má vysoká očekávání. Přesto není úplně špatným filmem a hodnocení vidím tak na 65%. Místy jsem se bavil výborně, místy jsem se nudil a některé scény mě spíše vytáčely. Přesto, že nejsem fanouškem Jennifer Aniston, tento film jednoznačně povznesla o úroveň výše. Nebýt jejího kouzla (a dobře napsané role), byl by "We're the Millers" zapomenutí hodným filmem.

Sexy ptáci (2001)

Další z teenagerovských komedií, jež jsem měl rád v době jejího vzniku. Po letech to však již ani zdaleka není ono. Pravděpodobně jsem tehdy patřil do té "správné" věkové skupiny. Stárnutí však člověk nezastaví :-)

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Home se mi těžko popisuje, protože se jedná o dokument, na který jsem se nesmírně těšil. O to větší však bylo mé zklamání po zhlédnutí. Předešlu, že jsem viděl dvouhodinový Director's cut. Krásných záběrů jsem se dočkal, krásné hudby doplňující vizuální potěšení též. V čem tedy vidím problém? Hlavně v poslední půl hodině filmu! Jsem bytostně přesvědčený, že člověk by měl přírodu chránit, neměl by ji devastovat - to snad i je posláním tohoto dokumentu. Bohužel na mě Home působil spíše jako reklama na ekoterorismus, naprosto fanatické vnucování myšlenek, že vše, co člověk, kdy a kde udělal je špatně. Ty strohé dvě věty o tom, že se v posledních letech ochrana přírody zlepšuje, po půl hodině vymývání mozku opravdu nepočítám...

Kon-Tiki (2012)

Velmi dobrý film s navzdory danému žánru velmi dynamickým dějem, takže ty dvě hodiny pekelně rychle utekly. Značná část suchozemských scén je zasazena do krásné přírody a mnohdy je na co koukat i na moři, resp. pod jeho hladinou. Celý film je navíc podbarven skvělou hudbou, která výborně doplňuje probíhající scény. Inspirace skutečnou událostí už je jen třešničkou na dortu. K plnému hodnocení tak má Kon-Tiki velmi blízko, přesto si myslím, že některé pasáže by se daly zlepšit.

100 sladkých holek (2000)

Kouzlo teenagerovských komedií, pro mě, už asi navždy odnesl čas. Byly doby, kdy jsem tento film měl hodně rád a skvěle jsem se u něj bavil. Dnes jsem ho vypnul ještě před polovinou, nebavil mě. Svou roli zde jistě sehrál i naprosto otřesný český dabing.