Azumi (2003)

Velmi netradiční (i na japonskou produkci), místy poetické s mnoha silnými momenty. Celkově však bezobsažné a často příliš brutální. Nebýt mladé japonské krásky v hlavní roli, nebylo by vlastně ani na co koukat. Byl jsem v pokušení za závěrečnou scénu jednu hvězdičku přidat, bylo to těžké, ale odolal jsem…

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Velmi dobrá, konverzační, romantická komedie, která spolehlivě pobaví. Na druhou stranu je na ní značně patrný zub času a dnes může působit poněkud naivně. Možná bych dal i plné hodnocení, byť by to nebylo úplně čisté (vidím to tak kolem 85%), ale český dabing mi to bohužel neumožňuje. Až bude dostatek času a vhodná nálada, zkusím se k tomuto snímku vrátit, ale příště již v původním znění. Věřím, že dojem z filmu bude jiný a doufám, že ještě lepší.

Černobílý svět (2011)

Výborný a emocionálně velmi silný film. Navzdory vážnému tématu působí poměrně klidným dojmem a dokáže diváka nejen vtáhnout do děje, ale i dobře pobavit. Stejně tak potěší hojnost vtipných scén, která činí z The Help spíše pohodový rodinný film, než nervy drásající drama. I když dobrovolně přiznávám, že skupinka těch mladých paniček mi pěkně pila krev...

Hon (2012)

Hon je dobrý film a i přesto, že ho hodnotím na velmi dobrých 80%, nesplnil má očekávání. Důvodů je více... Možná nejsem dostatečně dobře obeznámen s mentalitou dánské populace, možná jsem jen čekal příliš mnoho. Na každý pád mi reakce většiny postav přišly přehnané a iracionální, mnohdy opravdu hodně za hranou alespoň trošku střízlivého uvažování. Možná právě o to autor usiloval, nevím, ale beru to jako mínus, neboť mě to často "zvedalo ze židle". Další rýpnutí patří k posledním 15-ti minutám filmu - buď tam dobrých 45 minut filmu chybí nebo to měl mistr Vinterberg vyřešit jinak. Takto je to až příliš divoké, navíc končící otevřeným koncem, což sice nebývá na škodu, v tomto případě bych to však, obzvláště s ohledem na velmi citlivé téma, raději uzavřel do nějakého, nejlépe alespoň částečně šťastného konce.

Tajemství zaplaveného lesa: Národní park Dunaj (2010)

Na středoevropské poměry dobrý a poutavý dokument z naší téměř domoviny. Nabízí unikátní záběry z okolí Dunaje a zaměřuje se na faunu i floru, i když fauna výrazně převažuje. Srovnání s dokumenty stejného typu od BBC by ovšem neustál, rozdíl je až příliš markantní.

Řád a chaos (2012)

Další vynikající dokument z dílny BBC. Order and Disorder považuji za jeden z nejlepších dokumentů vůbec. Skvělá audiovizuální stránka spolu s krásnou angličtinou dělá ze sledování tohoto počinu čirou radost.

Šmejdi (2013)

Na tento dokument jsem se nesmírně těšil. Po přečtení recenzí jsem byl naprosto uchvácen a říkal jsem si, že konečně někoho napadlo udělat takto chvályhodné dílo. Toto nadšení mi vydrželo i prvních pár minut dokumentu... Protože věřím, že tento dokument opravdu vedl k nějakému vyšetřování a dejme tomu i nápravě naší společnosti, nějakou tu hvězdičku dám, ale jako dokument nebo jakékoliv dílo je to totální sračka. Navíc volbou použitých slov a celým doprovodným komentářem lze tento rádoby dokument považovat za levicovou propagandu. Jsem zhnusen nejen tím, co se děje na předváděcích akcích (to je jasné), ale i tímto dokumentem, který není o nic lepší než ti Šmejdi. Upřímně by si to zasloužilo Odpad!

RocknRolla (2008)

Nečekaně dobrá, svěží a vtipná, navíc podbarvená výbornou rockovou hudbou, taková je RocknRolla. Potěší i vynikající výkon Karla Rodena a krásná Thandie Newton.

Jižní Pacifik (2009) (seriál)

Další vynikající dokument z dílny BBC. Jižní Pacifik mi přišel ještě zajímavější než předchozí cykly, protože s sebou nese mnoho, pro mě, nových informací.

Frida (2002)

Frida rozhodně není špatným filmem, zcela jistě ovšem není ani mým šálkem kávy. Je to asi trochu škoda, protože potenciál tu byl, zůstává však nevyužitý.