Bratříčku, kde jsi? (2000)

Bratři Coenové mají nepochybně velké nadání točit přinejmenším netradiční filmy. Ne vždy je to ovšem ku prospěchu věci... Tentokráte jsem se značně nudil. Film je sice dost ztřeštěný, nikoliv však zábavný.

Pot a krev (2013)

Velké zklamání! Slavní herci sami o sobě ještě nedělají dobrý film a zde je to vidět až příliš. Celý film je postavený na aktuálně populárních hercích a možná skutečném, avšak naprosto neskutečně debilním příběhu. Celé je to o ničem a zbytečně dlouhé.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Když jsem Velmi nebezpečné známosti viděl při premiéře, ještě jako náctiletý, uchvátily mne. Před dalším zhlédnutím jsem měl strach, že těch téměř 15 let navíc se velmi podepíše na mém vnímání tohoto díla. Filmy po náctileté už přece jen nejsou to, co vyhledávám, ale v tomto případě byly veškeré obavy neopodstatněné. Bavil jsem se výborně a přesto, že se nejedná o film, který bych si rok, co rok pouštěl, věřím, že za nějaké to desetiletí na něj opět rád kouknu.

Red (2010)

Příjemná akční oddychovka s nestárnoucím Brucem. Strohá a myšlenkově nenáročná dějová line jen umocňuje relaxační sílu tohoto díla. Bavil jsem se a odpočinul jsem si, kdo čeká více nebo něco jiného, bude pravděpodobně zklamán. To mě ovšem netrápí - 80%.

Bokovka (2004)

Přišlo mi to takové nemastné, neslané a příliš dlouhé. Můj poměrně negativní názor ovšem může být způsoben naprosto otřesným českým dabingem, proto to nebudu nijak dalekosáhle komentovat, dokud film neuvidím v originálním znění (pokud vůbec).

Víno roku (2008)

Moc příjemně strávený čas. Nabízí se srovnání s dobrým ročníkem, který se mi líbil, ale i přesto, že má nějaké plusové bodíky navíc za Marion, Bottle Shock se mi líbí o trochu více. Celý film je neuvěřitelně pozitivní a v kombinaci s nádhernou a uklidňující doprovodnou hudbou na mě působí jako balzám na duši. Určitě Bottle Shock v nějaké slabší chvilce zhlédnu znovu.

Lekce neslušného chování (2008)

Snímek cílený spíše na dámskou část publika. Pro chlapa je to takové nemastné, neslané. Nesympatická hlavní hrdinka tomu též moc nepřidá. Ale abych jen nekritizoval, velmi se mi líbila postava otce ztvárněná Colinem Firthem.

Walk All Over Me (2007)

Leelee Sobieski v roli dominy je rozkošná. První půl hodina filmu, která je vysloveně komediální je naprosto dokonalá. Zejména ze scény, kde Leelee Sobieski dělá své první a velmi nesmělé krůčky coby domina, jsem nemohl spustit oči. Další děj filmu už je spíše klasická kriminálka, která přesto, že rozhodně nelze zařadit do středního proudu, svým provedením padá do šedi průměru. Celkově to vidím tak na 70%, což je po velmi slibném začátku docela škoda.