Musíme si pomáhat (2000)

Kvalitní hořká komedie z našich luhů a hájů a vůbec nejlepší herecký výkon Bolka Polívky, který jsem doposud viděl. Jen ta proklatá kamera mě místy přiváděla k nepříčetnosti. 80%

Přes palubu (1987)

Příjemná rodinná komedie s dobrým hereckým obsazením. Kurtu Russellovi a Goldie Hawn to spolu funguje skvěle. 70%

Východní přísliby (2007)

Možná trochu nenápadný, ale o to lepší film. Jednoduchá, ale téměř k dokonalosti dotažená zápletka, dynamický děj, skvělé výkony hlavních postav a mnoho dalšího to jsou Východní přísliby. Obzvláště Viggo Mortensen se ukázal ve skvělém světle. 80%

Země kůlů (2010)

Zajímavý námět, zajímavě zpracované, navzdory očekávání má Stake Land i docela smysluplný děj. Celkově příjemné a dobře zahrané překvapení. 65%

Kmotr III (1990)

Důstojné zakončení skvělého gangsterského příběhu. Osobně mi tato třetí část skutečně přijde trochu slabší, jak již bylo mnohokráte řečeno. Je velmi odlišná o předchozích dvou dílů a samostatně bych ji ani za gangsterku nepovažoval. Vidím v ní spíše politické drama. Na druhou stranu se však jedná o logické vyústění příběhu o Corleoneově cestě na vrchol. Navzdory všem zdejším tvrzením se mi však líbilo Sofiino ztvárnění Mary.

Kmotr II (1974)

Kmotr II není běžný druhý díl, ale je součástí jednoho rozsáhlého příběhu, netrpí tedy běžnými nemocemi druhých dílů. Tato druhá část příběhu je sice značně odlišná od první, což je do značné míry dáno dějem a prostředím do, kterého je zasazen, ale líbí se mi stejně jako část první. Už se těším na třetí závěrečnou část a s ní hlavně na rozuzlení děje.

Kmotr (1972)

Kmotr je pravděpodobně nejlepší gangsterský film všech dob. Těžko mu cokoliv vytknout, těžko napsat něco, co ještě nebylo napsáno.

Honba za klenotem Nilu (1985)

Pro Honbu za klenotem Nilu platí v podstatě totéž co pro Honbu za diamantem, jen je trochu slabší, jak už to ostatně u druhých dílů bývá zvykem. 55%

Honba za diamantem (1984)

Honba za diamantem je sice stále stejná dobrodružná či možná romantická komedie, nicméně už se mi ani zdaleka nelíbí tolik, jako v dětské věku, kdy jsem ji doslova hltal. Přesto však zůstává pohodovým rodinným filmem pro dlouhé zimní večery. 65%

Misery nechce zemřít (1990)

Fantastický herecký výkon Kathy Bates snad ani nelze zpochybnit. Film jako takový se mi však nelíbil, začátek mě místy vysloveně nudil, některé scény točící se kolem věznění spisovatele Sheldona mě doslova vytáčely a teprve ve druhé půli děj začal mít spád a dokázal jsem se do něj ponořit. 60%