Predátor (1987)

Dnes už klasika žánru, která má však i po letech stále co říci.

Interstellar (2014)

Interstellar považuji za velké zklamání. Jedná se průměrný a navíc docela nudný film s dobrým audiovizuálním zpracováním. Stopáž by klidně mohla být o hodinu kratší, stačilo by promazat zbytečné scény, které film jen natahují a žádné kladné body mu nepřináší.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

S výjimkou prvního dílu, který je opravdu dobrý, mě Černé zrcadlo extrémně nebaví.

Sex v Paříži (2014)

Sex v Paříži je pro mě pouze další francouzské zklamání. Po přibližně 40-ti minutách vypínám, protože toto nemá smysl sledovat. 45%

Ex Machina (2014)

Ex Machina je pro mě velkým a příjemným překvapením. Je to poutavý a napínavý film, byť zejména díky svému závěru pouze na jedno zhlédnutí. 80%

Fotograf (2015)

Ani fenomenální výkon Karla Rodena z Fotografa nedělá dobrý film. Výborný výkon podala též Marie Málková, která roli Sáry zvládla znamenitě. Místy se mi z charakteru této postavy až chtělo zvracet. Jinak mi Fotograf přišel poměrně nezáživný a zbytečně natažený. O půl hodiny kratší stopáž by mu nepochybně prospěla. 50%

Drak přichází (1973)

Průměrná detektivka s kung-fu pozadím. 65%

Pestrobarvec petrklíčový (2014)

The Duke of Burgundy je zejména ukázkou, jak lze promarnit obrovský potenciál. Na téměř dech beroucí začátek nedokáže autor navázat a úroveň napětí i zaujetí dějem začne rapidně klesat. Celkový dojem ještě dále kazí až příliš přísně artových vsuvek. Zachránit to pak nedokáže ani vhodně zvolená hudba, příjemně dokreslující děj. Moje hodnocení je tedy lehce pod 70%.

Jupiter vychází (2015)

1* za skvělé audiovizuální zpracování, 1* za Milu Kunis a dál nic. Film jako takový je neskutečný brak. 45%