Filosofové (2013)

No hrozná nuda. Kdyby se jednalo o skutečný test a ne jen o myšlenkovou hříčku snad, ale takto? Nůůůůůůda

Andělé všedního dne (2014)

Motiv, proboha nějaký motiv a aspoň trošku rozumné vysvětlení počínání činnosti těch andělů. Takové množství scénáristických chyb bych ve filmu Alice Nellis nikdy nečekal. Herecky i režijně fajn, ale ten příběh.... Ten Viewegh asi vážně dokáže zprasit postupně všechny slušné režiséry. Vykrádá Nebe nad Berlínem a míchá ho s Andělem páně. No hnus. Aspoň kdyby ti andělé působili jednotně a ne jako každý z jinýho filmu.

Bronson (2008)

Film o magorovi, který má jedinou vizi a to být slavný a proto, že je furt v base, všechny kolem sebe jen mlátí, mě nebavil a ani víc nezaujal, nemám tyto ,,hrdiny" moc rád a ani filmy o nich.

Nejhledanější muž (2014)

Velmi chytré umístění filmu do ,,civilního" Hamburku a ne někam do arabského města plného nepřehledných uliček anebo třeba do supermoderní americké instituce. Excelentní Philip Seymour Hoffman. Kdo ho má rád, tak by si tento film neměl nechat ujít.

Kód Enigmy (2014)

Původně jsem myslel, že to bude válečný film o slavném prolomení Enigmy a on to byl životopisný film o jednom vědci inteligence a povahy Sheldona Coopera co dojede na homosexualitu. Ve výsledku mírné zklamání, které ale asi zapříčinilo mé velké očekávání od tohoto filmu.

Cena svobody (2014)

Kromě cca asi 20 minut příjezdu bratrů do USA, které byli opravdu vtipné, je toto průměrné a kýčovité drama útočící na soucit diváka a toužící po jeho slzách. Po pravdě jakýkoliv film s námětem z utečeneckého tábora zapůsobí na mě vždy stejně.

Železná srdce (2014)

Vydržet u filmu, kde se z písaře stane během pár hodin elitní tankista a nepojízdný tank vyřídí celou německou rotu a kde amerického hrdinství je víc než nafty v onom tanku by zvládla snad jen paní nadporučíková Pinkasová a nemohla by to ohodnotit jinak než: ,,tvrdý tankistický kecy". Scénář je odpad.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Komentář psát nebudu, protože ocenit to líp než švédská princezna bych stejně nedokázal.

Americký sniper (2014)

Více než neochvějné hrdinství hlavního hrdiny co sám o sobě napsal knížku, jak ochraňoval ty svoje kluky v Iráku tím, že sejmul všechno co se pohnulo, mě daleko víc zaujalo jednoduchost a prázdnota a vyhoření hlavního hrdiny, zahrané skvěle výtečným Cooperem, ať už ve svém předválečném, tak i poválečném období. Zjevně jsou typy lidí zrozených pro válku, protože dle tohoto snímku se Kyle cítil dobře opravdu pouze pod palbou. A to, že ho ve skutečnosti zastřelil zjevně podobně postižený spolubojovník nebude náhoda.