Machete (2010)

Klasický Rodriguez v klasickým béčku (klaďas, spouta krve, nahé ženy), takže svižný, zábavný, nenudící a nenáročný film s výbornou hudbou, který je na nedělní odpoledne po prohýřeném víkendu jako dělaný. A nedá mě ještě jednou nezmínit fakt výbornou muziku. To vše = radost. A ta hudba... :-)

Sestra (2008)

Sfilmování pro mě zásadního románu, jsem si představoval poněkud jinak. Z tohoto ,,pokusu" jsem neměl vůbec nic. Kdo je David, kdo Bohler, Potok atd? Útržkovitě a nepochopitelně slepené útržky z románu bez jasné souvislosti a dějové linky. Nezávislost a tím i levnost filmu neprospěla vůbec. Je mě jasný, že román patří do kategorie ,,nesfilmovatelných", ale to byl například Pán prstenů před pár lety taky. Lepší scénář a delší minutáž a o pár korun víc na výpravu, ještě jenou přečíst a půjde to. Tohleto mě jen přimělo vytáhnout a oprášit starý desky Psích Vojáků a opět si je dostat do hlavy. Takže to vlastně smysl mělo :-).

Hlídač č. 47 (2008)

Tři hvězdičky jen kvůli výtečnému Karlu Rodenovi a skvělé knižní předloze, jinak nic moc. Ostatní herci nevýrazní, režie..., bída je nadhodnocené slovo. Tak nějak mě Filip Renč začíná přesvědčovat, že jako režisér stojí za hovno.

Honba za klenotem Eldorada (2010) (TV film)

Další z pokusů o napodobení Indiana Jonese a další hodně hodně špatný.

Děti noci (2008)

Týden po vzhlédnutí už ani pořádně nevím o čem to bylo, což by skutečně kvalitním filmům stávat nemělo, ale vzpomínám si, že při sledování mě to celkem bavilo.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Westerny jako filmový žánr nemám moc rád a až na vyjímky, beží-li v televizi, jej vždy přepnu. Hodný, zlý a ošklivý je zřejmě klasika ale, která by měla dostat automaticky 5 hvězd, Jenže já se chvílemi nudil, protože film se táhne a směřování děje je založeno na moc velkých náhodách. Jediná věc, která mě skutečně uchvátila byla válka severu proti jihu, která si jen tak běžela na pozadí a zřejmě je to ona, co staví tento western tak vysoko v hodnocení i oblíbennosti. A co se finále týká, tak jediným kdo si poklad opravdu zasloužil je zlý, protože on jediný šel po něm opravdu cíleně, kdežto ošklivý a především hodný k němu přišli jako slepý k houslím, což teda u westernů, kde většinou vítězí spravedlnost, moc fér teda nebylo :-).

Zrození (2004)

Největší záhadou po celý film pro mě bylo: Je to Nicole Kidman anebo není? Poklona skvělé kameře.

Na vlastní nebezpečí (2007) odpad!

V Česku by točení akčních filmů mělo být zakázáno snad i zákonem. Jak uboze tento film vyzní ve srovnání například s Divokou řekou s Meryl Streep a to je dle mého velmi průměrný film. Trapný scénář, mizerná režie, ubohé herecké výkony (nechápu, že se k účasti na tomto průjmu nechal přemluvit člověk s takovým charisma jako je Miroslav Krobot). Ovšem vítězem v obludnostech se stává ,,zahraničnina" domorodců. Když jsem to slyšel, tak jsem myslel, že už se fakt poseru smíchem :-)

Noc v muzeu (2006)

Zbytečně stavba scénáře na bázi syn (očekávání) - otec (správňák co nezklame), protože námět a zpracování filmu bylo výborné a zábavné a vystačilo by si i bez této ,,rodinné" berličky.

Dostaň ho tam (2010)

Předvídatelný děj, spousta vtipných hlášek, několik hluchých míst, zbytečně správňácký happy end... A chlupatá zeď. Stručně a jasně: Kdo nic neočekává, bude mile překvapen.