Bathory (2008)

Nuda, nuda, nuda. Bohužel. Jakubisko už je opravdu jen slabým odvarem své předchozí tvorby. Dokonce ani tolik vychvalovaná výprava mě nijak nezaujala (bojové scény dokonce působí jako vypůjčené z levné televizní inscenace), o hereckých výkonech nemluvě. Tam kde by např. v Tisícoročné včele přes slabší místo svým herectvím Kvietik či Króner diváka přenesli a jeho pozornost nechali soustředit na sebe, tak tady to ani jindy excelentní Roden či Polívka nedokáže. Ale hlavně asi mě nejvíc zklamalo celkové pojetí i když vychází z příběhu stokrát jinak vyprávěného, a to, že hraběnka Báthory je vlastně jen oběť soudobé politiky co se ani nekoupe v krvi ale v bylinkách (scénář nejslabší článek celého díla)! Alespoň tu koupel mohli chudince dle legendy dopřát.

Paralelní světy (2001)

Výtečná Lenka Vlasáková! Smutný a chvílemi až depresivní, ale hezký. Moc dobrý film.

Po přečtení spalte (2008)

Coenovci odvedli opět super práci a laťku nastavenou Fargem hodně vysoko, si dovolím říct, atakují od té doby neustále. Skvělá parodie na drsné špionážní filmy s výborně napsanými postavami vybraným hercům snad přímo na tělo. Dal by se v tom sice i vysledovat hlubší podtext, ale já bych to nechal na té komedii a jen se bavil a bavil a bavil.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

David Fincher opět nezklamal a opět mě překvapil. Jako po většinu jeho kariéry v dobrém slova smyslu. Má to holt někdo čuch na zajímavý náměty. Příběh stylu alá Forrest Gump, takže by se mu dala vytknout neorginálnost, je ale tak skvěle odvyprávěn a dokonale natočen, že i přes jeho délku v žádné pasáži nenudí. Nerad používám podobná klišé, ale zaslouží-li nějaký film z poslední doby označení ,,velký", tak je to tento Podivuhodný případ.

RocknRolla (2008)

No konečně opět Guy Ritchie jak ho znám a chci znát. Nejlepší jeho film od dob Podfucku. Svižnost Podfucku a Sbal prachy a vypadni to nemá, ale film je opět nabitý starým dobrým černým humorem, skvělý střih mu dává šmrnc a výborná hudba svěžest (hned zítra jdu do soundtracku) . A jé. Teď to po sobě čtu a vypadá to, že jsem popsal reklamu na aviváž.

Hra s ohněm (1990)

Brrr. Už jsem se dlouho nesetkal s tak mizerným dabingem. Film na hvězdičky 2, což je vlastně bída i tak, ale ten dabing... fakt to sráží o hvězdičku.

Trosečníci (2002)

Neskutečný sešup po skvělých Sbal prachy a vypadni a Podfucku. Nemůžu si pomoct, ale myslím, že rok po svatbě s Madonnou při realizaci tohoto filmu Guy ještě přemýšlel spíš penisem než hlavou. Jednoznačně nejhorší film jeho kariéry!

Labyrint lží (2008)

Dobrý film, až na to finále s lacinou zápletkou milostného motivu. Myslím, že tak nějak to tam i chodí. DiCaprio velmi dobrý.

Lovec vodního ticha (2008) (TV film) odpad!

Už dlouho jsem neviděl tak zbytečný film. Špatná režie, mizerné výkony všech herců, ubohý námět i scénář. Prostě odpad!

Mamma Mia! (2008) odpad!

Ač jsem nikdy nechtěl, tak přesto jsem to viděl. Na cestě autobusem z Prahy do Brna. Hrozná sobota. Vánice, cesta přes 4 hodiny a do toho Mamma Mia! Nemám rád ABBU, přiblblý komedie tohoto typu a muzikály, no a bác ho, hned trojboj. Taky umění toto všechno narvat do jednoho filmu. A nejhorší bylo, že dvě třetiny autobusu z toho byli úplně hotový. A proto se ptám, jsem divnej já protože se mě to nelíbí anebo autobusová většina protože ujíždí na takových hovadinách?