Paranormal Activity (2007)

Silně inspirováno Záhadou Blair Witch, jen přeneseno z lesa do ložnice. Věřím, že v kině při tmě a dost hlasitým ozvučení se párkrát lekací efekt dostaví, ale při sledování na dvd celkem zívačka.

G. I. Joe (2009)

Sakra chci napsat komentář tři dny po vzhlédnutí, ale už nevím o čem to bylo. Tak to bylo blbý. Fakt.

Blonďatá a blonďatější (2007) odpad!

Pro cílovou skupinu co má podobné trapárny ráda, asi cool film, pro mě zbytečných 95 minut. (A Pamela už je taky pěkně za zenitem :-).)

Gran Torino (2008)

Dobrý film, ale dle mého gusto moc ,,správňáckej" a tak má i celkem předvídatelný děj. A to mě moc nebaví.

Antikrist (2009)

Prolog tohoto dekadentního filmu je umělecké dílo samo o sobě, ale jinak je to film, pro slabé či citlivé povahy naprosto nevhodný a ve mě mísící pocity nadšení i znechucení. Lars von Trier ale lidovým bavičem pro široké masy není a počítám že každý kdo se na toto podívat chystá už s jeho tvorbou zkušenost má, takže něco šokantního po ne nijak svižně plynoucí střední pasáži filmu očekává. A to finále mě v palici zůstane asi pěkně dlouho.

Výměna (2008)

Přemýšlím, jestli Clint Eastwood zbytečně dlouho neztrácel čas hraním, když je tak dobrý řežisér :-). Až na pár zbytečně ,,americky-uřvaných" proslovů moc dobrý. Krásný retro kulisy dvacátých let, výborný námět popisující boj s absurditou alá Franc Kavka, dobře zahráno všemi, ale přesto je tam něco, co přesně neumím popsat, co mě brání říct po vzhlédnutí to nadmíruuspojujícíavítězné ááách.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Poledňáková měla přestat točit před třiceti lety po sérii o velrybách a bral bych ji jako fajn režisérku. Ale toto co po ní zůstává teď ji v mém žebříčku režisérů sráží na beznadějně poslední místo v oblíbenosti a hlava mě nebere, jak někdo něco může tak blbě natočit a ještě se pod to podepsat a hlavně jak na to někdo může dát peníze. Nevidět to (bez možnosti výběru) v autobuse cestou do Prahy, tak v kině žádám o vrácení vstupného plus stovku navíc na panáka v nejbližší v hospodě. Blbý, zbytečný, trapný. Jediný co jsem si z celýho filmu zapamatoval byla hláška ,, Tak na to ti sere bílej tesák" (nutno dodat, že jsem o ní věděl už před začátkem produkce, jelikož jsem na ni byl upozorněn, že se budu u ní určitě smát), takže vracím úder z nuceného utrpení aspoň takto a věřte paní Poleďňáková, že z tohoto superdíla by se posral i ten váš Bílej Tesák.

Rváči (2009)

Být tvůrci jedničky, tak posbírám tvůrce dvojky po městě, nahážu je do kufru od auta, vyvezu někam daleko za Londýn a tam je zmlátím tak, že je podobná zhovadilost už v životě nenapadne. Protože nebýt toho, že ve vězení sedí fanoušci West Hamu se jedná o klasické vězeňské drama o hodných a samozřejmě poctivých a špatných a samozřejmě zkorumpovaných dozorcích, o dobrosrdečných přátelských zločincích v kontrastu s těmi zlými a samozřejmě o velké lásce v nebezpečí tam někde venku. Prostě tuctovka jakých byli natočeny už desítky zneužívající v názvu úspěšnou jedničku. Takže jak jsem napsal v úvodu: vyvézt za město a vymlátit to z nich.

Vzhůru do oblak (2009)

3D je pěkný. A Pavel Liška umí hezky dabovat psa.

District 9 (2009)

Jeden z nejzajímavějších filmů co jsem kdy viděl. Skvělý nápad, výborná realizace, trošku slabší scénář a zbytečně směšné akční scény. Jsem rád, že se děj neodehrává v Americe a nefiguruje tam prezident, pes a ústřední dvojice co má rodinný problém, který ve finále vyřeší vášnivým polibkem za potlesku tlustého černocha se slzou v oku. Jihoafrické getho působí opravdu velmi reálně a dokumetární forma vyprávění mu dodává na autentičnosti. Škoda toho slabého scénáře, ale námět filmu je za milion konzerv s kočičím žrádlem.