Podivní (2010)

Vydarený remake málo známeho Romerovho nákazového príspevku prekonáva originál už len tým, že má scény ktoré stoja za to (napr. autoumyváreň, kamión). Nečakať nič originálne, je to len slušne natočená žánrovka. Zamrzí fakt, že priemerné výkony ústrednej sympatickej dvojici s prehľadom prekonáva vedľajšia postava v podaní Joea Andersona.

Exmanželka za odměnu (2010)

Očakávaná taškarica. Dúfam, že blížiace sa podobné príspevky KILLERS (Kutcher + Heigl) a hlavne KNIGHT AND DAY (Cruise + Diaz) nebudú stáť len na looku dvojici hlavných predstaviteľov, ktorých tu vtipom v pohode prekonala vedľajšia postava “Vďaka Bohu, vy ste lekár?!” ale, že bude mať schopný scenár.

Souboj Titánů (2010)

Originál ostal neprekonaný, 3D to nebolo ani náhodou a tak remake ponúka akurát tak to, čo chýbalo originálu: digitálne efekty a dravé akčné scény. Výplň medzi tým ma vôbec nenudila a Bubo odhodený do šrotu nenaznačil, že pôvodný Súboj titánov tam patrí, ale že pôvodnej verzii nebude verný. Mads Mikkelsen ukázal to čo som od neho očakával, že je zo zostavy najcharizmatickejší a strašne sa mi páčila spolupráca bojovníkov, ich vtipné poznámky a zakomponovanie džinov do príbehu. Ja som sa bavil a od toho je tu ten blockbuster. Ale medúza ma sklamala. Na ňu som sa najviac tešil. Skrátka pekná tvárička nie je strašidelná. V takýchto detailoch ostáva originál neprekonaný. Škoda Cerbera. Videné: 3x.

Městečko Peacock (2010)

Najlepšie na tom filme je, že dokáže na diváka preniesť ten nepokoj vychádzajúci z postavy schizofrenického Cilliana Murphyho. V pohode malý film ktorý znekľudní, škoda že sa drží pri zemi a k nejakým väčším výkyvom nakoniec nedôjde, ako sme zvyknutý pri béčkových hororoch takéhoto rangu, na druhej strane o ňom nikto aspoň nepovie špatné slovo, ale spokojnosť tak nedosahuje ani na jednej ani na druhej strane.

Zbav nás od zlého (2009)

Filter a experimenty so zvukom nepomohli a Fri os fra det onde nedosahuje kvalít Straw Dogs ani náhodou a čo je smutné, ani kvalít nedávneho Bosque de sombras. Príčinou je roztrieštenosť deja a slabá intenzita rozprávania. Po Nightwatch a Vikaren ma Ole Bornedal prekvapivo sklamal.

The Thirst: Blood War (2008)

Hlavný hrdina každé ráno cvičiaci tai chi, po uhryznutí upírom sa stáva majstrom kung fu a podá si ich vládcu Tonyho Todda. Plus sa mu tam pletú mnísi, ktorí metajú guľové blesky po upíroch, mimo to sa ohrievajúci pod mostom ako bezdomovci. Toť k megalomanskej zápletke, ktorú "sľubuje" veľkohubý názov. Tie teenagerské konflikty boli zaujímavejšie ako samotné upírske univerzum, ehm.

Dům v temnotách (2009)

Sklamanie počas priebehu (očakávané vzhľadom k hodnoteniu), ktoré dokonale ešte zabil záver. Ale nepozrieš to kvôli Rachel Nichols? Jednoznačne jej najslabší horor. Dávam do pozornosti všetkým šomrákom na adresu remakovaného Amityville Horror.

S.S.D. - Spojení nenavázáno (2008)

Teenagerská vyvražďovačka z Ruska je podobne blbá ako väčšina takýchto žánroviek a nikomu by nechýbala, keby sa za hranice svojej krajiny ani nedostala. Čakal som niečo iné.

Americký ninja 2 (1987)

Že už dvojka bude až taký shit som teda nečakal. Čo to bol Baywatch? Ale k dobru bolo, že aj tvorcovia si uvedomovali, že točia úplnú blbosť a už mi je jasné prečo ďalšia časť je bez Dudikoffa a Firstenberga. Najlepšie bol ten jeho dvojník v jednej úplne neakčnej scéne.

Sin Nombre (2009)

Pre mňa lepšie ako Mesto Bohov a to pre tie vzťahy medzi ľuďmi. Kým Mesto Bohov je efektnejšie, Sin Nombre skromnejšie ale precítenejšie a to mi je viac sympatické.