Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Moje prvé originál DVD so Seagalom. V jeho časoch najväčšej slávy som ho mal nejak nechtiac na saláme ale dnes si s ním rád pozriem staré klasiky.

Saltová (2010)

Angelina Jolie - obľúbená herečka. Akčný fim - obľúbený žáner, ktorého dnes je akosi v áčkových vodách pomenej. Akčná hrdinka - obľúbená kombinácia. I keď na Geenu Davis a jej The Long Kiss Goodnight nemá a sama seba tiež neprekonala (Wanted), ako oddychovka na večer nesklame, i keď je jasné, že po čase vyšumí do prázdna. Videné: 3x.

Karate Kid (2010)

Napriek mínusovým očakávaniam tento remake sa určite namá za čo hanbiť. Súboju medzi faganmi pôsobia dosť nekompromisne na detský film. Kto si v mladosti užil originál, toho remake nesklame.

Bengálský tygr (2010)

Ušlo to. Teda hlavne vďaka Briane Evigan v obtiahnutom tieločku a šortkách. O kladných sympatiách k postavám sa však nedá hovoriť, tým pádom ich prežitie mi bolo šumafuk a tvorcom sa pocit napätia podarilo navodiť len veľmi jemne. Alternatíva: Prey (2007), The Ghost and the Darkness (1996).

Centurion (2010)

Neil Marshall a opäť absolútna spokojnosť. Oľga Kurylenko odtínaním hlavy protivníkovi konkuruje Solomonu Kaneovi. Neil to so žeskými hrdinkami skrátka vie. Takéto béčka môžem. Videné: 3x.

Repo Men (2010)

Unkle - Burn My Shadow a upgradeovaná kladivová scéna na chodbe ala Oldboy, záverečná skenovanie orgánov + pointa, tieto jeby v poslednej polhodinke doslova vystreľujú spočiatku klamlivo nezáživný film niekem do kategórii MUST SEE. Videné: 3x.

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

http://www.youtube.com/watch?v=cs3ROFNxa5M Toto je už aká namotávka, vidieť niečo takéto v celovečernej verzii. I keď vo finále sklame (predsa len som čakal osem minút súbojov a nie jeden), ani len nevyužije schopnosti M.J.Whitea a v porovnaní s ázijskou súčasnou akčnou tvorbou (na ktorú som momentálne akosi namotaný) alebo Undisputed II, III, zamrzí i nulová choreografia i toho jediného súboja.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Scott Adkins tentoraz ako klaďas, indisponovaný zranenou nohou (Michael Jay White bol sakra tvrďas) vymäkol a bratríčkuje sa s druhým černochom. Táto kopa priteplených žvástov medzi nimi ma na tom štvala najviac. Čo sa zobrazenia súbojov týka UIII kráča v šľapajách UII čo je dobre i keď samozrejme už také prekvapenie to nie je.

Barbar (2009)

Valhalla Rising je medzi historickými filmami tým, čím je Antichrist medzi horormi.