Yardie

Jaroslav Uhlárik

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 30.8.2020  08:27

Slabších 80%, těch 75% je asi odpovídajících. Zajímavý námět, slušné zpracování. Střízlivé, komornější sci-fi, s dobrou zápletkou, několika překvapeními, kdy vydrží v podstatě do konce udržet tajemno, oč jde. Vypadá to hodně old school - nevěděl jsem rok natočení, takže jsem tipoval nějaký rok 1993. Ale je fakt, že to hodně letí, takže mi už připadá skoro všechno staré... :-) Každopádně velmi zajímavé a dobře natočené sci-fi, které je ovšem na jedno kouknutí, protože jakmile víte, oč jde, už to ztrácí to kouzlo. Howgh!

• 30.8.2020  08:17

Musím po pravdě přiznat, že jsem to nedokoukal. Takže těžko říci, jak je můj komentář relevantní, ale tak nedokoukání je také názor. :-) Vydrželi jsme na to koukat asi 45 minut, potom jsme to vypnuli - nikoho z nás to nebavilo - já, žena, její syn. Za mě - animace skvělá, opravdu výborná. Ale co se týká děje a zpracování - naprosto o ničem, nedokázalo to vtáhnout a zaujmout. Plytké, nevtipné, takové celé podivné. Pořád jsem čekal, jestli se něco stane, jestli se to rozjede. Ale nic. Jedna hvězda za animaci a jedna za to, že jsem neviděl zbytek a tak nevím, jestli náhodou se něco nestalo. Ale toto bylo obrovské zklamání. Howgh!

• 30.8.2020  08:12

Kde začít... Potenciál to mělo, téma je zajímavé Ale to zpracování... Přece jen mi už není dvacet, nějaký ten pátek... Tento film je určený především pro mládež. Je to jednoduché, spousta barev, akce, má to tempo, bez nějaké větší hloubky či nutnosti přemýšlení, spíše pozitivní než temné. Taková moderní pohádka. Neříkám, že mě to nebavilo, uteklo to rychle, nenudilo, ale nic víc. Pro dospělé by to chtělo něco navíc - trošku temnější, chladnější, drsnější záporák, nějaká hloubka, asi starší hlavní hrdinové. Ale pro starší to být určeno pravděpodobně nemělo. Pro mládež si ovšem myslím, že to splní svůj účel a bude se jim to líbit. Pro mě budiž, viděl jsem, nenudil se, ale to je tak všechno. Howgh!

• 30.8.2020  08:06

70%. Mám přečtený životopis, viděl jsem hodně filmů o Jobsovi, kdy každý přinesl něco. I tento by zase jiný než předchozí, ukazoval něco jiného, byť to nebylo nic nového co by nebylo v knize. Ale dalo se to spojit se situací, s obrazem, s výrazem. Bylo to fajn pro dokreslení celé mozaiky. Howgh!

• 29.8.2020  22:16

Ulítlé, vtipné, zábavné, jiné. Tohle už hodně vybočuje z povětšinou vážné série, je to taková vtipná epizoda na rozloučenou. Nicméně, i přes ten odlehčený tón dokáže upozornit na několik nešvarů doby a to jsem asi ještě všechny na první dobrou nepostřehl a kdybych hodně přemýšlel, tak bych našel ještě další. Není to čistých 80%, takových lepších 70%. Ale spokojenost. Howgh!

• 29.8.2020  22:13

Není to čistých 70%, ale je to také zajímavá epizoda, která se soustředí spíše na několik aktuálních "palčivých" otázek než na nějaké upozornění na vývoj a směřování technologií. Chybí si nějaké extra vyústění něco šokujícího, ale některé dnešní záležitosti to ukáže v plné "kráse". Zase trošku jiný díl, ale slušný. Howgh!

• 29.8.2020  22:10

Zajímavý díl. Opět dal k dobru nějakou tu věc k zamyšlení či diskusi, jak bývá dobrým zvykem. Od začátku vtáhl, člověk čeká, co bude a jak to skončí. Standardní díl Černého zrcadla, co se týká kvalit. Howgh!

• 29.8.2020  22:02

Velmi povedený díl. Od začátku do konce chytl, zajímavý nápad, výborné zpracování, místy vtipný, místy děsivý, opět dává podněty k zamyšlení, celkem dlouho vydrží neprozradit oč jde. Jeden z nejlepších dílů. Howgh!

• 29.8.2020  21:58

Úplně to nezapadá do konceptu a sestavy Černého zrcadla, ale už bylo pár dílů krapet jiných. Toto bylo ovšem dost jiné. Vizuál fajn, relativně i napínavé, ale velký problém je, že nic nebylo vysvětleno, člověk si musel domýšlet, co se vlastně stalo a proč a to ho rušilo pi sledování. Nebylo v tom nějaké "poselství" jako v jiných epizodách. Takže na jednu stranu zajímavé a místy napínavé, na druhou stranu tomu chyběl koncept a nějaká vyšší myšlenka. Howgh!

• 29.8.2020  21:52

Šílený díl od začátku, to člověku hlava nebere a myslí na to, jak je toto možné. Opět cílí na technologie a také dnešní vztahovou praxi, resp. by se asi dalo aplikovat na více oblastí. Samozřejmě jako často v rámci Černého zrcadla dovedeno do extrému. Každopádně až do konce jsem netušil, o co jde, což je fajn. Závěr tak příjemně překvapivý. Howgh!

• 29.8.2020  21:47

Tak tohle byl trošku drsnější díl. Spíše to připomínalo nějaké severské krimi. Asi nereflektoval nějaké celospolečenské téma či problém, ale spíše otázku, kam až je schopen a ochoten člověk zajít. Byly do toho samozřejmě jako vždy zataženy pokročilé technologie, na které Černé zrcadlo povětšinou cílí, ale zde to byl sekundární jev. Konec byl celkem síla. Howgh!

• 29.8.2020  21:46

Zde už aktuálnější téma oproti epizodě 1. Samozřejmě dovedeno do extrému a hodně high-tech, ale to je třeba, ať je problematika ještě více zřejmá. Díl vyvolává opět několik otázek k zamyšlení a je možné o něm přemýšlet a diskutovat. Řekl bych, takový standardní díl v rámci série. Howgh!

• 29.8.2020  21:45

Takový příjemný lehce oddychový díl, s vtipným zpracováním s totálním nadhledem. Ani nemyslím, že by to zde bylo upozorňováno na nějaké aktuální téma, spíše možná na budoucí téma. Byl to takové na pohodu, nic pobuřujícího či alarmujícího, jako jiné díly. Bylo to jiné, ale fajn. Howgh!

• 16.8.2020  09:01

Perfektní díl. Několik témat k zamyšlení (i když jsem čekal ještě jednu od státního aparátu), mělo to napětí, tempo, celkově takový šmrnc. Bavil jsem se od začátku do konce. Jeden z nejlepších dílů Černého zrcadla. Paráda. Howgh!

• 16.8.2020  08:56

Řekl bych, že téma jako takové bylo docela silné, po několika epizodách bych řekl i pobuřující a celospolečenské. Zpracování rovněž slušné, i když jsem velmi brzy odhalil, oč jde. To je škoda, kdyby to vydrželo, resp. nebylo prozrazeno tak brzy, mohlo to být mnohem lepší. A konec - tak ten zamrazil. Ten výběr fakt "rozmanitý"... Howgh!

• 16.8.2020  08:50

Takové jiné pojetí než jsme zvyklí. Pozitivní, příjemné, taková spíše romantické. Samozřejmě upozorní na nějakou otázku a jisté dilema, ale není to nic negativního, něco co by hýbalo společností. Takový díl na oddych, odreagování, pohodovka. Howgh!

• 16.8.2020  08:43

Tak to byla jízda. Od začátku do konce napětí, tempo, pochybnosti, otázky a vše zakončeno překvapivým vyvrcholením. Opět zde není nějaké silné poselství nastavené zrcadlo, za mě jen mírná věc k zamyšlení, resp. uvědomění, ale zpracování a vyvrcholení skvělé. Howgh!

• 16.8.2020  08:37

Zajímavý díl, příběh ve finále trošku jako Počátek. Mělo to švih, napětí, bavilo to, bylo to i vtipné, prostě bylo to fajn. Zde asi nebylo to "poselství" tak jasné a globálně silné, ale i přes to to na něco poukázalo. Kvalitou opět standard v rámci Černého zrcadla. Howgh!

• 16.8.2020  08:29

Aktuální téma, řekl bych, že dosti závažné, opět dohnáno do extrému. Ale zpracování mi přijde takové nijaké, bez větších emocí, aby si člověk vytvořil nějaké sympatie či antipatie. Bez nějakého většího drivu, pobouření, silnějšího zážitku. I přes tyhle mé výtky to bylo dobře nastavené zrcadlo, pěkně uděláno, nenudilo to. Je to takových 70%. Chtělo to nějaký ten šok navíc. I přeš to dobrá úroveň. Howgh!

• 4.8.2020  22:00

Zajímavý díl, takový netradiční, se skvělým nápadem, z různými sci-fi prvky. Ani bych neřekl, že nějak extra nastavuje zrcadlo společnosti, ani v blízké budoucnosti, jako jiné díly, je to spíše takové slušné krimi. I když každý tam může vidět jiné ukazatele. Za mě to nebylo tak zcela jasné. Akorát celkem brzo se dalo vytušit, oč jde. Už v podstatě od začátku bylo jasné, že tady něco nehraje, někdy okolo poloviny bylo v podstatě jasno. To je trošku škoda, že se nepodařilo udržet tajemno až do konce. I přes to ale velmi povedený díl, který baví od začátku do konce. Howgh!

• 4.8.2020  21:50

Slabších 60%. Hned ze začátku mi vadilo dost těch laciných vulgarit, byť rozumím tomu, že to tak muselo svým způsobem být, aby bylo opět zveličeno a bylo jasné, oč jde a na co se chce upozornit. Ale bylo toho trošku moc, asi nešťastnou formou, nevím... Každopádně mě to od začátku nebavilo nějak extra, bylo to celé takové nijaké, nevím, jak to úplně popsat. Závěr překvapivý, tohle jsem nečekal. Opět to dalo zrcadlo společnosti i jednotlivcům, z různých úhlů, ale forma se úplně nepovedla. Howgh!

• 4.8.2020  21:46

Pro změnu, oproti předchozím dílům, je to svižné, napínavé, dynamické, akční. Celou dobu si člověk říká, na co díl upozorňuje a je to opět k zamyšlení, ale překvapivý konec člověka trošku vyvede z konceptu a může přidat další věc k přemýšlení. Tento díl mě bavil, utekl jako voda, má švih. Howfg!

• 28.6.2020  10:35
    A-Team (2010)

Sobotní večer, žena s dětmi pryč, pustil jsem se do žehlení. Chtělo to k tomu něco lehkého jako zvukovou a obrazovou clonu, nad čím nemusí člověk přemýšlet a být plně soustředěný. V TV běželo toto, tak jsem si říkal, ideální. Ale splňovalo to předpoklady až moc. Od začátku do konce naprosto přímočaré a průhledné, žádná rafinovanost či překvapení. Odlehčené to bylo až přes příliš, už to trošku hraničilo s fraškou. Ani mi nepřišlo, že by to bylo nějak extra vtipné. Bylo tam pár hlášek a vtipnějších scén, ale docela málo na tak odlehčený film s nadhledem, za který se to bralo. Rozhovory mnohdy trošku trapné a nevím, jestli to tam mělo být nebo to tak jen vyznělo. Asi měly být vtipné, ale nějak nebyly. Celkově tedy spíše zklamání a to i na to žehlení. Mám rád Neesona i Coopera, Copleymu role taky parádně sedla, ale to je málo. Bylo to takové podivné. No a ten střih, to vypadalo, že to dělal ten šílenec Murdock. Promarněný potenciál. Takových 50%. Howgh!

• 28.6.2020  08:46

Zde nastavuje zcela jasně zrcadlo potřebě sdílet svůj život na sociálních sítích, byť ve svém okolí takové lidi nemám. Každopádně je to trend, opět je zde dohnán do extrému (tedy v tuto chvíli, protože již nyní vidíme funkčnost strojového učení), ale do další fáze daleko. Ale opět to zde nebylo nějak extra silné, že by to člověka vzalo. Opět musím vzpomenout první díl první série. Takže zase fajn vidět, ale není to nic extra, něco šokujícího a silného. Howgh!

• 28.6.2020  08:38

Zajímavý námět, jako bývají všechny zatím, opět ukazuje jistý obraz společnosti a člověk se zamyslí nad tím, jak je to nyní, jak to může být, jestli by chtěl nebo nechtěl, jak se to dá zneužít. Nicméně, nějak extra mě to nechytlo, nebylo to tak... jak to říct... pobuřující, silné, skličující, očividné... Zdá se mi, že díl jedna nasadil laťku vysoko a nyní se nedaří úplně navázat. Určitě je fajn to vidět, ale nevzalo mě to tak. Howgh!

• 28.6.2020  08:31
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Troška zklamání po ohlasech a hodnocení zde. Se ženou nás to nějak extra nechytlo. Je to celkem pěkné vykreslení doby a atmosféry, byť nejspíše trošku přehnané, ale jako jisté vodítko může být, ale nevím, nejsme v této oblasti kovaný. Každopádně mi v podstatě žádná postava, kromě postavy Martina Hofmanna nějak nepřirostla k srdci a bylo mi to celkem jedno. Celkově to bylo takové hodně překombinované, což na jednu stranu přidávalo zajímavost, kdy člověk přemýšlel kdo co s kým, na druhou stranu toho bylo až dost a mohlo se ubrat. Nějak zvlášť mě nezaujaly ani herecké výkony, hudba vlastně ani nevím, jestli tam byla - ale úvodní hudba skvělá. Závěr poněkud depresivní. Celkově tedy zajímavé téma, ale zpracování bylo takové podivné, nechytlo to. Howgh!

• 28.6.2020  08:21
    Pustina (TV seriál) (2016)

Slabších 90%. Musím říct, že po čtyřech pěti dílech jsem byl na cestě se na to už nedodívat, protože mě neskutečně iritovalo prostředí, lidé a celková atmosféra. Zajímalo by mě, jestli něco takového u nás fakt existuje, protože to tam vypadalo jak po válce. Ale asi to byl účel - atmosféra ponurá, depresivní, bezbarvá. Výborné herecké výkony Zuzany Stivínové a Jaroslava Duška. Zajímavá hudba. Spíše než krimi bych řekl, že to bylo takové psychologické drama a sonda do života nějakých takových oblastí. Celá seriál jsem neměl tucha, jak to dopadne a kdo za tím vlastně stál. Měl jsem spoustu teorií, ale buď byly vyvráceny nebo jsem si říkal, že to nemůže být tak prosté. Takže až opravdu na konci jsem zjistil, oč jde. Seriál má tak do toho čtvrtého pátého dílu pomalejší tempo, ale potom se to to rozjede a je to lepší. Velmi povedený seriál, jde vidět, že to dělalo HBO. Howgh!

• 7.6.2020  09:07

Divím se, že jsem to vůbec dokoukal. Ale to bude asi spíše můj problém než filmu. Film je dost rozvláčný, i přes zachování dost velkého prostoru pro hudbu by se to dalo podstatně zkrátit. Navíc, neřekl bych, že jde přímo o muzikál, spíše o drama s množstvím hudby, kdy pořádně se zpívá asi posledních 20-30, kdy to teprve vypadá jako muzikál. Ale to mi až tak nevadilo. Každopádně, to drama je takové nijaké, celkově to působí docela ploše, nekompaktně. Navíc, postava Jimmy Doyla mě neskutečně iritovala, to bylo něco na mé nervy. De Niro ji ovšem zahrál výborně. I Liza Minnelli dle mého podala velmi dobrý výkon a po většinu filmu mi její postavy bylo celkem líto. Dokoukal jsem na to tedy spíše z důvodu, abych viděl, jak to dopadne a jestli se nestane něco velkého. Ale nestalo se v podstatě nic, jen to skončilo. Bylo to takové podivné, spousta scén či záběrů zbytečných, natahované. Dát tomu kratší stopáž, mohlo to být asi lepší, ale ne o moc, protože děj byl jaký byl. Jak jsem říkal, za velmi dobré herecké výkony a dobrou hudbu si to ty 3* zaslouží, ale když bych to neviděl, mrzet mě to nebude. Howgh!

• 7.6.2020  08:42
    Steve Jobs (2015)

Četl jsem knihu o Jobsovi a viděl několik filmů, takže od tohoto filmu jsem čekal něco, co v jiných nebylo, jak bylo avizováno. Dočkal jsem se, ale zpracování mě až tak moc nebavilo. Teda první polovina filmu mi přišla docela nudná, druhá se naopak pěkně rozjela. Fassbender předvedl výborný výkon, ale jako mladý Jobs mi příliš nesedl. Jako starší parádní. Co se týká obsahu, tak je to hodně z osobního života, kdy je do toho přimícháno i docela dost práce, tak půl na půl asi. Ale nepůsobí to nějak extrémně kompaktně, ty časové skoky jsou trošku matoucí a protože jsem knihu i filmy viděl už nějaký ten pátek zpátky, nebyl jsem si zcela jistý, jestli chápu správně. Takže na jedno kouknutí OK, více se mi líbil ten s Kutcherem. Howgh!

• 7.6.2020  08:32
    Hříšnice (TV seriál) (2017)

Celkové shrnutí, neboť detailní je u každé série. Každé sérii jsem dal 4*. Velmi dobrý nápad s konstrukcí seriálu, syrová atmosféra, výborný Bill Pullman, velmi dobří ostatní hlavní protagonisté, zajímavé případy, minimalistické pojetí, v podstatě bez slabých chvilek, krátké stopáž, ale dostačující. Vše šlape, stojí za to vidět. Howgh!

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39