Mezi námi děvčaty (2003)

Po třetím shlédnutí to vidím na takových lepších 70%. Je to velice dobrá komedie s inteligentním humorem, výbornými výkony hlavních protagonistek, se svižným dějem a takovou tou pozitivní náladou. Není to zase ta typická komedie, že se smějete od začátku do konce, ale pár hlášek je tam fakt výborných. A zbytek je takový zábavný. Nicméně na potřetí mi připadalo první půlka filmu až ne tak vtipná jako druhá polovina. Ale krom této nevyváženosti je to svkělý počin a svěží vánek v přiblblých amerických komedií poslední doby. Howgh!

Redakce (2004) (seriál)

Lepších 40%. Oproti jiným seriálům je to ještě dobrý. Každopádně tak jako tak, až na občasnou vtipnost se jedná o vesměs celkem nudný, místy až trapný a naivní seriál, ve kterém se nenajde nic nového. Nicméně začátky byly lepší, tam bych dal možná i 3*, takových 50%, ale jakmile odešel Matásek a Kodetová, šla kvalita a vtip dolů a už to nebylo až tak moc na koukání, jen spíše pro chvíle velké nudy. Před tím se to jakš takš dalo. Výsledek je tedy těch 40%. Howgh!

S čerty nejsou žerty (1984)

Asi nejlepší pohádka, kterou znám. Plná jemného humoru, narážek, situací, hlášek s pěkně udělaným příběhem a výbornými herci. Sice klasickým pohádkovým, ale tak nádherně udělaným, že to prostě nevadí. Taková pohádka by měla být inspirací pro dnešní "režiséry", kteří vytvářejí totální slátaniny a holomajzny ve většině případů. Je to prostě radost pohledět a je jen škoda, že už se takové pohádky netočí a není jich více. Howgh!

Přátelé (1994) (seriál)

Co k tomu napsat... Asi nejlepší sitcom, který kdy byl natočen. U žádného dílu jsem nenudil, v každém dílu jsou vynikající vtípky, scénky, slovní hříčky a je to dokresleno celkem i slušným dějem, který se vyvíjí. Prostě a jednoduše se to povedlo a kupodivu to po celou dobu neztrácí na vtipnosti a úrovni, čemuž se některé jin sitcomy časem nevyhnuli šli s kvalitou dolů. Toto je skvost, na který, i když se dívám snad potřetí mě vůbec nenudí a stále se u něj bavím. Howgh!

Drž hubu! (2003)

Tento film jsem viděl už 3x. Jeana Reno mám velice rád!! Nicméně tato komedie mě trošku zklamala. Je to celkově mezi 3-4 hvězdičky. Čekal jsem trošku více. Výborný byl Depardie, který toho velehodného prosťáčka zahrál neskutečně. Bylo tam pár velice vtipných scén a pár těch úsměvných. Ale zase tolikrát jsem se nezasmál, spíše tak pousmával celý film. Pro mě trošku zklamání, čekal jsem více té vyložené legrace. Takových 70%. Howgh!

M*A*S*H (1972) (seriál)

Stará dobrá klasika, nebál bych se říci - kultovní. Nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem to už viděl, ale mockrát. A rád se mrknu znovu. Seriál je směsicí unikátních "postaviček", které se výborně doplňují a vzniká z toho něco úžasného. Humor je velice inteligentí a jemný, resp. až černý a tragický. Najdou se zde i slabší díly, ale to nevadí, jiné díly to bohatě nahradí. A některé díly jsou opravdu k zamyšlení... Toto je skutečně neskutečný seriál. :-) Howgh!

Krok za krokem (1991) (seriál)

Seriál mého mládí. Myslím, že ve své době opravdu jeden z TOP sitcomů, který neztrácí ze svého lesku nic ani teď. Výborná směsice herců, dobré vtipy a narážky a v podstatě dobře vystavěný "děj" a "zápletky". Jediné, co mi při koukání v pokročilejším věku docela vadí je Cody. Většinou mi tam ty jeho hlášky a grimasy moc nepasují a jeho neustálé hekání mě docela dráždí. Ale občas má i on výborné chvilky. Ale vše vynahrazeno příchodem Jean Luca. Ostatní členové rodinky mají své místo a plní své úlohy na výbornou. Celkově si myslím, že je to velice povedený sitcom, na který se dá dívat vícekrát. Howgh!

Vodní svět (1995)

Tento film se mi celkem zamlouval. Mám totiž rád takové post-apokalyptické filmy, kde se stala nějaká "katastrofa" a svět je jiný. Musím souhlasit s několika ostatními, že 2/3 filmu jsou dobré, ale konec je dosti pokažený a kazí to dojem z celého filmu. Costnera moc nemusím, ale tady se mi celkem líbil. Ale spíše si myslím, že by filmu prospělo trošku jiné "zaměření", než nabralo během filmu. Nevím, jaké přesně, ale když bych se trošku snažil, přišel bych na to. Hopper byl taky docela vynikající, ale občas až moc. Celkově se na tento film, alespoň první polovinu vždy rád podívám znovu, nicméně konec už tak často asi nee. Howgh!

Firma (1993)

Vynikající thriller. Viděl jsem ho již několikrát, ale kouknu se rád znovu. Tom Cruise podává vynikající výkon, námět filmu je taktéž velice kvalitní a zajímavý. Celková atmosféra a skvělá hudba jen dokresluje výborný dojem z filmu. Nebál bych se tento snímek nazvat už klasikou. Velmi povedené dílo! Howgh!

U2: Zoo TV Live from Sydney (1994) (koncert)

Fantazie, fantazie!!! Co se týče vizuální stránky, tam vede PopMart, ale so se týče hudební, zde vede bezpochyby ZOO TV. Opravdu jeden z řady dalších, opět úžasných, koncertů, který se řadí do TOP 3 - PopMart, ZOO TV, Vertigo Chorzow (tam jsem byl i osobně přítome). Prostě lahůdka! U2 forever!!!! Howgh!