Horečka sobotní noci (1977)

No, takový obyčejný film celkem o ničem. Soutěž mi připadá docela nevygradovaná, děj takový nijaký, o ničem a celkově je to takové zvláštní. Občas mě to velice nudilo. Nicméně občas tam byli staré dobré songy a John předvedl pěkný čísla. Ale celkově opravdu průměr, který stačí vidět jedenkrát. Čekal jsem mnohem více, od tak profláknutého filmu. Howgh!

Telefonní budka (2002)

Je to takový lepších 70%. Poprvé mě to dosti dostalo. Výborný nápad točit v budce, to se musí nechat. Dobrá atmosféra, bylo to napínavé a zajímavé. Nicméně podruhé mě to už tak moc nezaujalo a po třetí bych se na to už nekoukal, proto to nejsou čisté 4*. Už to nemělo takovou atmosféru a moc mě to nebavilo, což u jiných filmů se klidně mrknu 5x a baví mě to pořád. Na jedno shlédnutí úžasné, na druhé normální a potřetí už asi ne. Howgh!

Nebezpečná rychlost (1994)

Nebál bych se tento film zařadit mezi klasické (možná i kultovní) filmy své doby jako Demolition man či Přepadení v pacifiku. Výborná akce, žádné přehnané efekty, dobrý záporák, pár vtípků a natočeno krásně po staru. Na tydle akčňáky se dá dívat zas a znova, jsou natočeny naprosto jinak, než se povětšinou točí dnes. Toto je prostě stará dobrá škola. Howgh!

Blade 2 (2002)

No, musím říct, že akčňáky příliš nevyhledávám, nicméně jsou chvíle, kdy se chci podívat na pořádnou řezbu, ať se odreaguju. Řezba to je parádní, to ano. Výborně jsem si odpočinul a docela se pobavil. Samozřejmě u takových filmů nejde hledat nějaký hluboký příběh, což já mám rád. Takže ano, na odreagování super! Howgh!

Šerifové (1998)

Nebylo to špatné, mě se to celkem líbilo. Takových čistých 70%. Mělo to dobrou atmosféru, občas jsem byl i napnutý, rychle to utíkalo. Navíc mám rád TLJ. Příběh samozřejmě klasika, ale já tydle konspirační můžu, takže mě to bavilo. Není to žáden zázrak, ale koukat se na to dá velice dobře a svůj účel to splní. U mě spokojenost. Howgh!

Lhář, lhář (1997)

Na tři kouknutí super. Počtvrté už to tolik nebaví. Viděl bych to na takových slabších 70%. Výborný nápad a také výborný výběr herce, protože nikdo jiný by to zahrát asi nedokázal. Některé slovní výroky fakt k popukání a některé scénky také. Občas toho bylo sice už trošku moc, ale dalo se to. Zbytek filmu utíkal svižně a byl více či méně vtipný a v pohodě. A samozřejmě u amerických filmů nesmí chybět sentiment, který mi trošku atmosféru nabourával. Celkově je to povedená komedie na pár kouknutí, ale jak jsem, psal, počtvrté už mě to zas tak nebavilo. Howgh!

Pokušení zabít (1996)

Opět jsem čučel jen kvůli M! Film v podstatě o ničem, nuda, dokoukal jsem to jen kvůli Mickeymu. Ale viděl jsem i horší a Mickey to zase trošku pozvedl... Howgh!

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

Slabé, hodně slabé. Romantické komedie opravdu nemusím, ale co je moc, to je moc. Naprosto nevtipné, nudné, plné klišé a klasického scénáře, které jsou ale nudné více, než u jiných filmů. Snad dvě plus to má - a to kupodivu nekončí klasickým happyendem a Cameron, která je fakt roztomilá. Jinak to je opravdu otřes. Ale viděl jsem i horší, proto 2*. Děs! Howgh!

Pátý element (1997)

NO, musím říct, že je to takových 70%. Mám trošku rozpoluplné pocity. Byla to parádní oddechovka, kde bylo i pár veselých scén a celkem dobrá scifi. NIcméně se mi to zdálo až trošku moc přeplácané a některé věci byly až zbytečné (třeba Ruby Rod nebo jak se jmenoval, ale i další věci...). Ale každopádně to za zkouknutí stojí a dá se na to podívat i vícekrát. Howgh!

Šakal (1997)

Takový průměrný akční thriller s ne moc akčními scénami, spíše tedy takový ukecaný film. Ale vůbec to nevadí, spíše naopak. Nevím proč, ale do filmu by mi více sedělo prohození hlavních hrdinů, protože rozhodně jako šakal vypadá více prošedivělý Gere. Ale budiž... Stačí se na to mrknout jednou a je to. Na odreagování po těžkém dni v práci ideální, moc přemýšlet se u toho nemusí. Howgh!