Tváří v tvář (1997)

Tenhle film jsem viděl už asi 3x. Je to celkems lušná podívaná. Dobrý nápad, který jsem ještě nezaznamenal myslím nikde. Zpracování docela šlo, nebyly tam až tak přehnané akční scény, drželo se to celkem na uzdě. Cage a Travolta zahráli také velice dobře. Celkově byl příběh dobrý, akce také, hudba nebyla špatná a herci dobří. Nicméně, po tom, co jsem viděl Bournovu trilogii se začínám obávat, že už ode mě žáden akčnák nedostane 5 hvězdiček a občas se u akčních filmů trošku podivuji nad tou naivitou a zpracování akčních scén, které jsou tak reálné, jako bych já měl na to je točit. Ale todle bylo velmi dobrý filmík a solidní 4 hvězdičky. Howgh!

Con Air (1997)

Výborný akční snímek! NIcméně té akce tam nebylo zase přespříliš, aby to nebyla taková řezba. Prostě takový střídmý akčňák, kde spíše než akce jako taková byla "akční atmosféra". Navíc okořeněný vtipnými hláškami, celkem výborným hlavním záporákem (Malkovich je prostě "kouzelný"). Prostě takový pohodový akčnější svěží snímek, na který se dá dívat pokaždé, když to běží v TV. Howgh!

Tenkrát v Mexiku (2003)

Musím poopravit své původní hodnocení. Na první skuk se mi to naprosto nelíbilo. Nicméně na druhý kuk musím říct, že to má něco do sebe. Je to taková celkem zajímavá oddechová podívaná, u které ale musíte krapet přemýšlet, o co tam jde a kdo je sakra kdo a kdo s kým hraje. Děj je trošku komplikovanější, nicméně na druhý kuk jsem ho pochopil. Akce tady je docela dost a i dobře udělané. Nicméně kvalit Desperada to nedosahuje, je to trošku jinak pojatý film. Určitě to stojí za více podívání, aby člověk pochopil souvislosti a trošku se do filmu dostal. Nicméně, dát si na tom více záležet, dopadlo by to lépe. Howgh!

Rok Draka (1985)

Opět jeden z úžasných výkonů mého oblíbence Mickeyho. Opravdu spolu s Angel Heart a 9 a 1/2 týdne nejlepší výkon. Opět se předvedl a jeho vtipné vložky stály orpavdu za to. Jeho ztvárnění policisty posedlého pravdou a spravedlností, či jen tohou po zviditelnění bylo opravdu fascinující. Jinak co se týká filmu, stará dobrí krimi klasika. Moc se nestřílí, nic moc akční, ale zato se pořádně "vypráví", kecá a řeší se mezilidské vztahy a život tak obecně. Mickey táhne film nahoru, ale děj také stojí za to a zpracování života v čínské čtvrti je mistrovsky provedeno. Atmosféra je docela ponurá, až místy temná a depresivní, když si představíte, jak rychle můžete umřít. Prostě skvost a rozhodně nelituji těch šesti stovek za DVD. Už se těším, jak zbude chvilka času a kouknu se znovu. Howgh!

Ďáblův advokát (1997)

Tento snímek jsem viděl už několikrát. A klidně bych se podíval znovu. Atmosféra filmu je naprosto úžasná. Herecké výkony Al Pacina a a Keanu Reevese jsou exceletní. Zápletka velice zajímavá a rozuzlení taky. Zpracování je opravdu skvostné a celý film je výborně poskládaný a sladěný. Prostě skvost! Howgh!

Fešák Johnny (1989)

No, koukal jsem na to jen kvůli Mickeymu (jako ohledně vždy). Film se mi celkem líbil, nebylo to špatné, ale něco extra také ne. MIckey opět nezklamal, za shlédnutí si myslím, že to stojí, takový normální průměrný filmík. Howgh!

Predátor 2 (1990)

Druhý díl sice nedosahuje kvalit jedničky, ale i přesto se mi velice líbí. Naprostá změna místa i hlavního hrdiny. podobnost obou dílů je v podstatě jen Predátor a lov. Konečně se dozvíme i něco více o Predátorovi a jeho pohnutkách a historii. Sice jen malinko, ale potěší. Film mi přijde trošku méně akční než jednička, ale o to více mi přijde napínavý a temnější. Možná je mé hodnocení příliš vysoké, 4*, ale já prostě ty filmy o Predátorovi miluju, nemůžu si pomoct. Nezaujatě - 70%, ale níž už nejdu. :-) Howgh!

Predátor (1987)

Klasika! Toto je již klasický kultovní snímek. Prostředí je vynikající, je to napínavé, výborná akce a skvělý nápad a velice dobrý Predátor. Celkově do sebe vše pasuje od počátku do konce a není chvilka, kdy by se člověk nudil. Prostě a jednoduše vynikající snímek! Howgh!

Angel Heart (1987)

Bojim bojim... Vynikající thriller... Asi jeden z nejlepších filmů ve svém žánru, ne-li nejlepší. Mickeho zbožňuju, co k tomu dodat, opět skvělý. Příběh je zapeklitý a až do konce jsem celkem nevěděl, po kom tedy pátrá. Atmosféra je temná a taková zvláštní, nevím, jak přesně to pojmenovat, stejně jako vizuální stránka celého filmu. Prostě povedené dílko!!! Howgh!

Zamilovaný profesor (1996)

Málo vtipné, moc uřvané a spousta tupého humoru. Poslední dobou mám celkem plné zuby grimas, smíchu, řvaní a ječení Eddieho. Je toho až moc a v podstatě to má suplovat absenci vtipnosti. Nápad s tlustým profesorem, který vynalezne meducínu není špatný, ale provedení je otřesné. Chtělo to více vtipu, ale inteligentnějšího a jemnějšího. Todle je totální taškařice plná špatného humoru. I taškařice se dají udělat s určitou jemností a vkusem. Ale toto je opravdu trapné. Neříkal, že mě něco nepobavilo, ale jako celek je to opravdu dost trapné. Howgh!