Ned Kelly (2003)

Slabších 70%. Zajímavý námět. Trošku méně dobré zpracování. Chyběla mi tam větší propracovanost postav - psychologické profily, motivy činů apod. Bylo to příliš "povrchní" a nešlo to do "hloubky". Každopádně atmosféra doby byla vykreslena myslím docela dobře a syrově. Závěrečné scény, řekněme posledních 15 minut filmu byl docela nářez, tajil se mi dech. Za zmínku stojí vynikající výkon Heatha Ledgera. Další jeho skvělé představení. Nicméně, celkově filmu něco chybělo. Škoda! Howgh!

Columbo - Žonglér - Vražda v Malibu (1990) (epizoda)

Trošku netypický Columbo, kdy nás v polovině čeká zajímavý zvrat a nevíme, kdo tedy ten vrah vlastně je. Nicméně jinak trošku slabší díl - méně vtipných momentů, nijak extra zajímavé vyšetřování, docela se to táhne a ani odhalení není nic extra. Spíše průměrný díl. Howgh!

Rocky (1976)

Dneska už klasika. Ale dá se na to koukat pořád dokola, když to běží. Příjemný, řekněme komorní obyčejný snímek o člověku, který jde za tím, co chce. Na filmu není nic extra, ale svým pojetím a atmosférou vstoupil mezi legendy. Je to až s podivem, protože, když se člověk nad tím zamyslí, film ničím extra nevyniká. Ale má prostě jisté kouzlo. Howgh!

Thor (2011)

Po tom, co jsem viděl Avengers, čekal jsem něco v podobném stylu. Nedočkal jsem se. Moc akce tam nebylo, spíše se mluvilo. Ale ani to nebylo na škodu - alespoň jsem se dozvěděl nějaké věci a souvislosti, ze kterých vycházeli Avengers. Celkově to nebylo špatné, jen to chtělo více akce. Nemuselo ji být zase tolik, kolik v Avengers, protože ta mystika je taky fajn, ale mělo jí být více. Místy vtipné, místy úsměvné a místy zajímavé. Akce pomálu... Takže tohle takový lepší průměr. Na jedno podívání a odreagování. Howgh!

Avengers (2012)

Co říci - totální nářez od začátku do konce. Samá akce, hluchých, resp. "kecacích" sekvencí je pomálu a když už, padne nějaká vtipná hláška. Je nutno to brát jako totální komiks se vším všudy, tudíž i dějem předvídatelným od začátku do konce. Trošku jsem se bál přeplácanosti, ale opak je pravdou - vše se výborně doplňuje a zapadá do sebe. Akce střídá akci, triky jsou fantastické, hlášky dobré a navíc krásná Scarlett. Co více si přát. Užil jsem si to od začátku do konce! Paráda! Howgh!

Status: Nežádoucí (2007) (seriál)

Lepších 70%. Náhodou jsem viděl jeden díl a musím říct, že jsem byl velice překvapen a od té doby koukám docela často. Seriál natočený z lehkostí a šarmem. O reálnosti situací asi netřeba moc polemizovat, ale v tomto seriálu jde o něco jiného - o zábavu. A té je zde dostatek . Vtipné hlášky, dobré postavy, komentáře hlavního hrdiny, jedna s hlavních postav je sakra sexy, poutavé příběhy, celkem i charismatický hlavní hrdina, odlehčená atmosféra - to vše dává dohromady velice zábavný koktejl, na který je radost koukat a vždy pobaví. Seriál si na nic nehraje, prostě jen baví. Příjemné překvapení! Howgh!

Velký průšvih (2002)

Lepších 70%. Byla to taková šílenost, až to bylo sakra vtipné. Sled naprosto absurdních situací, přehršel šílených lidí a obrovské množství pekelných hlášek z toho udělalo vynikající komedii. Jde vidět, že od začátku to bylo točeno s neskutečným nadhledem. Protože pokud ne a chtělo by se to tvářit jako nějaká "seriózní" komedie, tak by to dopadlo katastrofálně. Ale tady je od začátku jasné, že je to tak absurdní a na nic si to nehraje, že je to prostě vtipné. A i plejáda známých herců svědčí o to, že si to prostě šli užít. A povedlo se. Několikrát jsem se fakt šíleně zasmál, spoustu krát normálně a párkrát jen pousmál. Celek výborný! Tohle se povedlo! Howgh!

Nepříjemná pravda (2006)

Dle mého nejlépe natočený, postavený a zajímavý dokument o této problematice. Je natočen velice poutavě a všechna fakta krásně a srozumitelně popisuje, vysvětluje a shrnuje do jasného celku. Al Gore je navíc velice charismatický člověk a dobrý řečník, což dodává poutavosti. Je to svižné, moderní, zábavné a hlavně poučné. Těžko říct, na kolik se předpovědi vyplní, ale i kdyby ne, určitě je v tom spousta pravdy a každý by se měl minimálně zamyslet nad tím, jestli se nemůže chovat o něco lépe a šetrněji. Bavilo mě to a klidně bych si to dal ještě jednou. Howgh!

Glee (2009) (seriál)

Náhodou jsem shlédl pár dílů, když jsem jen tak zevlil u TV a nechtělo se mi nic dělat a ani tam nic jiného kloudného nebylo. A byl jsem docela překvapen. Je to kupodivu dost vtipné, není to tak infantilní a trapné, jak jsem se domníval, rychle to utíká a je to takové celkem svěží. Samozřejmě, ty přeslazené písničky mi nějak extra nevoní, ale není jich zase tolik a vtipnost, které je docela dosti, to vynahradí. Není to tedy seriál, na který bych musel každý týden koukat, ale když už na něj narazím, nejsem nucen to přepnout a docela se pobavím. 70 %. Howgh!

Sexy párty (2002)

Musím říct, že mi se to docela líbilo, i k mému velkému překvapení. Nemohu souhlasit s tím, že by to byla další fekální komedie. Bylo zde sice pár tvrdších kousků, ale nic strašného. Naopak bych řekl, že i trošku drsnější či fekálnější scény byly podány opravdu vtipně a "rozumně". K mému údivu jsem se dost nasmál a bavil. Je tam spousta slovních vtipů, komentářů, glos a hlášek, pár vtipných situací a celkově rozumně ulítlé. Já se bavil. 70%. Howgh!