Druhá šance (1999)

Lepších 50%. Takový malý, klidný a milý filmík. Nic extra se v něm neděje, ale člověk se může podívat, jak to v tom životě chodí z druhé strany a možná se i zamyslet. Sem tam nějaká veselá scénka, ale jinak takový normální film ze života a o životě, resp. partnerském životě. Není to moc dramatické, ale ani romantické. Prostě všední v dobrém slova smyslu. Na jedno kouknutí OK. Nenadchne, ani neuškodí. Howgh!

Nesvatbovi (2005)

Co se týká děje - bylo jasné od začátku, kam se bude film ubírat a jak skončí. Teď šlo jen o to, jak vtipná bude cesta k nevyhnutelnému. Začátek - nic moc. Prostřední pasáž - skvělá. Konec - nic moc. Uprostřed filmu, kde se děj odehrává v domě ministra, to jsem se fakt neskutečně bavil. Tolik hlášek a neskutečných situací, to mi dalo zabrat. Ale před i za touto částí taková spíše nuda. Celkově tedy čistých 60%. Mohlo to dopadnou hůř, ale taky mnohem lépe. Na jednou kouknutí v pohodě. Howgh!

Ratatouille (2007)

Tak pro mě docela zklamání. Kromě skvělé animace se moc není nad čím rozplývat. Děj je naprosto jasný od začátku do konce a také se tak děje a hlavně, co se u takových filmů očekává, tak je zde značná absence humoru. Asi 2x jsem se fakt zasmál a tak 5x pousmál. Jinak nic. Takže pro dospělého v podstatě o ničem. Pro děti možná, ty se v takových blbůstkách, honičkách a schovávačkách vyblbnou, ale pro dospělého nic. Čekal jsem opravdu více, hlavně humoru. Takhle v podstatě nic moc. Ale nenudilo to, dalo se na to koukat a animace a postavičky byly výborné. Čistých 60%. Howgh!

Jezdci z jižního Bronxu (2005) (TV film)

Lepších 50%. Film jede podle zaběhnuté šablony a nedočkáme se ničeho překvapivého, napínavých momentů či zvratů. V podstatě už 100x obehraná písnička. Nicméně je to natočeno tak mile a na pohodu, že to nenudí, člověk si u toho odpočine a vypne mozek. Ale nic víc. Na jednou kouknutí a odreagování dobré. Howgh!

Ezel (2009) (seriál)

Souhlasím s Malarkey. Odpad mohl snad dát opravdu jen někdo, kdo to ani nezahlédl. Ale popořadě. Dle upoutávek a řečech v nich jsem si myslel, že je to další telenovela. Nevěnoval jsem tomuto seriálu pozornost, snad jsem to jen posměškem nějak okomentoval. Nicméně jednou jsem přepínal programy v době reklamy a zabrousil jsem na Prima Love, kde to zrovna běželo. Během 2 minut asi 5 mrtvých, což mě celkem zaujalo. :-) Zaujalo mě to tak, že jsem ten díl dokoukal a od té doby koukám na každý díl. Jsem neskutečně překvapený. Protože s romantickým seriálem to má pramálo společného. Sem tam se samozřejmě něco romantiky udá, ale ve kterém filmu ne. Ale zbytek je celkem solidní "nářez". Kvalitní krimi se zajímavým dějem, skvělá hudba a atmosféra seriálu. Je to navíc natočeno tak, že musí člověk dávat neustále pozor - ať už je to prolínáním několika časových linií, tak množstvím postav. Navíc velice charismatický hlavní hrdina. Svým námětem, prostředím a občas i atmosférou bych se to nebál přirovnat (i když kvalitativně je to trošku dál - ale ne zase moc) k mému dalšímu oblíbenému a dnes již kultovnímu seriálu - Chobotnice. Musím říct, že se opravdu těším na každý další díl. K překvapení mému samému. Tohle se opravdu povedlo! A hodnocení zde se mi zdá dosti neobjektivní. 90% Aktualizace po konci seriálu 21.4.2012: Paráda! Napínavé, propracovaný děj, vynikající hudba, sympatické i nesympatické postavy, neskutečné dějové zvraty, překvapení (milá i nemilá), prostě vše, co má takový seriál mít. Je pravda, že začátek byl trošku vlažnější a bylo v něm více romantiky, ale poté se to rozjelo do pekelného tempa. Téměř všechny díly měli spád a byly zajímavé. Jednou za čas se objevil trošku slabší a řekněme nudnější díl, ale to bylo vykompenzováno v dalším dílu, který byl totální nářez. V podstatě byl slabý díl jen takovou "pozvánkou" či úvodem na další díl. Po Chobotnici nejlepší seriál!!!! Jednoznačně!!! A hodnocení 45% je opravdu z cesty. Někteří by se měli zamyslet. 5 hvězd je málo... Akorát nevím, co teď budu dělat o víkendech... Po takové době, tolik volného času. :-/ Howgh!

Šéfkuchař nadivoko (2005) (seriál)

Čirou náhodou jsem to zapnul v sobotu ráno u snídaně a chytl začátek prvního dílu. A "půlka" soboty v háji. Musel jsem vidět všech 6 dílů, které běžely. V neděli jsem si to zopakoval s tím rozdílem, že dílů bylo 7. Neskutečný "maratónek", na Coolu se asi zbláznili. :-) Každopádně - výborný seriál - vtipný, zábavný, odlehčený a svěží. Fakt jsem se zasmál a pobavil. Snad jen kromě dvou dílů (myslím 8 a 9) totálně našlapaný. Ty zbylé dva trošku slabší. Tohle se fakt povedlo. Nerozumím tomu, proč se natočilo jen tak málo dílů... 90%. Howgh!

Kajínek (2010)

Pro mě velice příjemné překvapení. Mě to bavilo! Bylo to napínavé, mělo to spád, bylo to zajímavé, dobrá hudba, působilo to velice realisticky a občas to bylo trošku silnější kafe. Klidně bych věřil, že se to tak mohlo stát, resp. že to nebude daleko od pravdy. Ale to je na jinou diskusi. Co se týká filmu, tak na českou tvorbu poslední doby to je opravdu veledílo. Herci podali skvělé výkony, hlavní hrdina je dostatečně charismatický, téma zajímavé, hudba skvělá a mi osobně se i zde často kritizovaná kamera líbila. Takže za mě spokojenost! Lepších 70%. Howgh!

Peacemaker (1997)

Slabších 60%, takový klasický akční průměr. Ničím vyčnívající a překvapující film. V podstatě se jede podle klasické šablony, jen je krapet jiný námět a prostředí filmu. Nenudí to, ale ani nenadchne. Na zabití času ideál, vidět znovu není třeba. Howgh!

Sráči (2011) (TV film)

No, tak něco tak otřesného a nudného jsem už dlouho neviděl. Film naprosto bez nápadu, atmosféry, hudby, děje, prostě bez ničeho. Sám sobě se divím, že jsem to dokoukal. Asi jen z toho důvodu, že mě zajímalo, co je pointa a o čem to vlastně bylo. Sice to nechápu, že mi to nedalo a musel jsem to dokoukat, ale stalo se. Nutno říci, že to bylo utrpení! Ti jednu hvězdu dávám za to, že mě to donutilo dodívat se do konce (ale to je spíš moje blbost). Howgh!

Banditi (2001)

Slabších 60%. Pro mě docela zklamání. Od tohoto obsazení jsem čekal kupu zábavy, nicméně bylo to takové nijaké. Chyběl tomu drive, nějaké tempo a atmosféra. Prostě mi to přišlo takové jakési divné. Párkrát jsem se zasmál, hloubku jsem v tom nehledal (ani tam nebyla), čekal jsem tu zábavu. A té se mi dostalo v malé míře. Každopádně za zmínku stojí Billy Bob, protože ty jeho grimasy a hlášky, to stálo za to. Ale jinak zklamání. Na jedno kouknutí jo, jinak jsem čekal více. :-( Howgh!