Lov lososů v Jemenu (2011)

Podle upoutávek jsem očekával takový milý a pozitivně nabitý film, s možná troškou humoru. No a byl jsem dost překvapen - pozitivně. Film splnil to, co jsem čekal - byl milý a pozitivní. Ale přidal něco navíc - a to velkou dávku humoru. Opravdu jsem se velice často zasmál a občas i hodně nahlas. Ewan McGregor se stává více a více mým oblíbencem. Je radost ho pozorovat v každém filmu. Ten člověk snad zahraje cokoliv. Na Emily Blunt se taky pěkně koukalo - vizuálně. Každopádně velmi milé překvapení, které předčilo mé očekávání. Howgh!

Anděl na horách (1955)

No, Dovolená s Andělem se mi líbila. Něco podobného jsem čekal i u Anděla na horách. Bohužel, přišlo pro mě velké zklamání. Téměř bez vtipu, děj byl takový nijaký, docela se to vleklo. Ale hlavně chyběl ten vtip a řekněme pozitivní nálada a vyznění filmu. Slabota! Howgh!

Ztraceno v překladu (2003)

Trošku slabších 80%. Ani nevím, co k tomuto filmu pořádně napsat. Rozhodně je to hezký, milý a velice dobrý film. V podstatě se téměř nic neděje, jen plynou scény za sebou, ale postupně si člověk uvědomuje, oč jde a že se toho děje celkem hodně. Film má velice zvláštní tempo i výpravu, která umocňuje "démony" obou hlavních hrdinů a jejich ztracenost jak ve městě, tak v životě. Oba podali velice dobrý výkon, hlavně na Scarlett se vizuálně dobře koukalo. :-) Každopádně velice zajímavý a poetický film. Howgh!

Vrtěti ženou (2011)

50%. Docela velké zklamání. Dle hodnocení, které bylo 79% v době, kdy jsem šel do kina, jsem čekal nějakou pecku. Musím ale říct, že jsem byl překvapen a to nemile. Čekal jsem totiž nějakou porci zábavy, každopádně zasmál jsem se jen asi 3x. Zbytek jsem se jen tak koukal a čekal, jestli něco přijde. A najednou byl konec. V podstatě se za celý film nic mimořádného nestalo. Nevím, do jaké míry je to přepis té skutečné události a jak moc to je upravené, ale každopádně mi to nepřijde nějak extra zajímavé. Na druhou stranu musím přiznat, že na to, že je to celkem o ničem to kupodivu rychle uteklo. Ale vícekrát bych to vidět nechtěl. Howgh!

Dovolená s Andělem (1952)

Výborný filmík. Vtipný, milý a pohodový. Když se člověk oprostí od toho, že to je silně agitační, tak má film velmi pozitivní náladu. Každopádně je ve filmu spousta inteligentního humoru a to je to nejdůležitější. Nebýt to zatíženo propagandou, tak je to ještě lepší. Člověk se od toho musí oprostit a je to velmi pozitivní film. 70%. Howgh!

Smrtonosná past 3 (1995)

Lepších 70%. Dle mého je to lepší než dvojka, ale na jedničku to zdaleka nemá. Spousta dobrých hlášek, slovních přestřelek, dost akce a tempo. Myslím, že právem nosí jméno této série a nedělá ostudu. Dá se na to dívat vícekrát a vždy to baví. Howgh!

Kokosy na sněhu (1993)

Lepších 60%. Ve filmu se objeví spousta vtipných hlášek a situací. Děj je sice předvídatelný od začátku do konce, ale zpracování je tak dobré, že to vůbec nevadí. Dá se na to kouknout i vícekrát s tím, že to už tak moc nebaví. Ale jednou za 2 roky myslím dobrý. Howgh!

Přepadení v Pacifiku (1992)

Takových lepších 70%. Dneska už lze považovat za klasiku. Jednoznačně nejlepší Seagalův film. Spousta akce, pár vtipných momentů, "zajímavé zabíjení zloduchů" a k tomu jeden z nejlepších záporáků - Tommy Lee Jones. Dokonalé k odreagování. Howgh!

Felix a Rose - Láska po francouzsku (2002)

Malinko slabších 60%. Takový malý příjemný filmík, který nenadchne ani neublíží. V podstatě se téměř nic neděje a film si tak pěkně plyne až do konce. A najednou člověk zjistí, že se toho stalo asi hodně. Film jednoznačně táhnou oba hlavní protagonisté, především Jean je fantastický. Nebýt jich, tak by film asi nebyl takovým, jakým je. Na jedno kouknutí a navození příjemné nálady super! Nic víc ale nelze čekat. Howgh!

Šest dní, sedm nocí (1998)

Docela jsem se bavil - vtipné jsou především slovní přestřelky dvou hlavních protagonistů. Také se najde i pár vtipných situací. Příběh je samozřejmě jasný od počátku do konce, ale nejde čekat od tohoto žánru nějaké překvapení. Každopádně je to jedna z vtipnějších romantických komedií. Na odreagování ideál. Howgh!