Falešná identita (2007)

Čisté 3 hvězdy. Takový průměrný film, s trošku překvapivým závěrem, neb jsem podle indicií čekal trošku něco jiného. Jinak taková klasika. Je to francouzský film, takže to není nějaké zběsilé tempo jako v případě americké produkce, ale změna je fajn. Je to takové civilní a obyčejné, v tom dobrém slova smyslu. Co se mi od začátku líbilo, tak byla vynikající hudba. Na jedno kouknutí OK, prostě na zabití času a nenudí to. Howgh!

Tajní agenti (2004)

Slabších 60%. Nebyl to špatný nápad natočit film o tajných agentech tak nějak po evropsku, ale moc se nepovedl, resp. nějak extra. Nebylo to zlé, ale něco tomu chybělo. A to něco byla atmosféra. Film byl strašně podivný, nevím přesně, jak to charakterizovat. Částečně to bylo asi těmi střihy, částečně snahou minimalizovat akčnost a přiblížit se realitě. Nicméně si myslím, že i v té realitě je dost napětí, které zde chybělo. A to byl asi hlavní zápor filmu, absence napětí. Za zmínku stojí hudba, která se mi opravdu líbila. Ale jinak nic extra. Podprůměr. Na jedno kouknutí, vyloženě to nenudí. Howgh!

Tlumočnice (2005)

Čistých 60%. Filmu by prospělo více napětí. Je to strašně ukecané, resp. utahané, v podstatě se ani tak moc nemluví. Taková divná sterilní atmosféra. Celkově mi to moc nesedělo, bylo to takové o ničem. Objevilo se pár (asi doslova) napínavých scéna a ty stály za to. Kdyby bylo takových více, tak by to mohl být velice solidní snímek. Každopádně to bylo takové nemastné neslané. Na druhou stranu to nějak nenudilo a docela to uteklo. Takový pěkný průměr. Howgh!

Expendables: Postradatelní (2010)

Čekal jsem tedy o něco více. Byla to taková normální průměrná akčňárna. Na můj vkus docela dost řečí a méně akce. Nicméně, když nějaká akce byla, byla dobře udělaná, pěkně nastříhaná a měla švih. Ale zdálo se mi ji prostě málo. Ve filmu se objevilo taky pár parádních hlášek, nicméně, jen pár. Celkově tedy takový akčňák na pohodu - sednout, koukat, dobře se bavit a odreagovat, ale nic víc. Čekal jsem větší pecku, ale vyloženě špatné to nebylo. Prostě normálka na jedno kouknutí. Howgh!

Ally McBealová (1997) (seriál)

Tento seriál jsem sledoval kdysi dávno na střední škole a byla to pecka. Teďka, když to běží opět v TV se koukám znovu. A je to opět pecka. Tedy, alespoň první řady, poslední řady už jsou více romantické než vtipné. Nicméně, seriál je opravdu nabitý vtipem, absurdními situacemi a téměř všechny postavy jsou něčím "zvláštní". Nimécně, dle mého názoru drží seriál, resp. zábavnost především 2 lidé - Fish a Piškot, později se k nim přidává ještě Robert Downey Jr. Fish a jeho moudra, proslovy a fishismy - vždy se válím smíchy. No a Piškot a jeho čistá mísa, kravinky u soudu a jeho fóbie a podivínství, to je taky jedna velká sranda. Občas se s něčím do mlýna přidají i ostatní, ale když je málo Piškota a Fishe, díl je obvykle slabší. Každopádně vynikají seriál, u kterého se obvykle velice dobře bavím. Navíc, Calista je fakt roztomilá a ty její grimasy... Howgh!

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Komedie na pohodu. Sem tam super vtípek či hláška, velice vtipné a suché komentáře Sandlera v rozhovorech, pár "šílených" postav okolo. Dobře jsem se bavil, občas pěkně nahlas zasmál, občas se pousmál a občas se uchychtl. Příběh je sice jasný od začátku do konce, ale zde to nevadilo. A když film chtěl předat jakési poselství a být trošku vážnější, taky mi to nevadilo, film to nijak nenarušilo a svůj význam si myslím, že to ve filmu mělo. Každopádně jsem se vůbec nenudil a pobavil jsem se. Howgh!

Dokonalá bouře (2000)

Trošku lepších 60%. Obsazení filmu velice kvalitní. Rovněž tak atmosféra filmu. Možná mi přišlo, že tam bylo méně napětí než bych očekával - nějak jsem čekal větší "sodu". Nicméně i přesto mě film bavil, uběhl rychle, ani na chvíli jsem se nenudil a občas mě i zamrazilo. Pěkná sonda do života rybářů a jak dokáže být příroda silná. Málem bych zapomněl - za zmínku stojí i vynikající hudba. Howgh!

Krvavý diamant (2006)

Tak některé scény z počátku filmu byly fakt síla. Člověk si mohl uvědomit, co se kde na světě ještě vůbec děje a co je možné. Každopádně zbytek filmu už nemá takovou ráži, ale i přesto je velice zajímavý. Akční scény a napínavé části filmu se výborně střídají s klidnějšími, a v podstatě se stále něco děje a film nenudí. Výborný výkon předvádí, jako poslední dobou stále, Leonardo. Film má vynikající atmosféru a je radost se na něj dívat. Občas se člověk zamyslí, občas ho zamrazí. Co trošku zamrzí je takový příliš happy závěr, což je trošku škoda, více by se mi líbil závěr jiný. Každopádně mě film bavil a klidně bych se na něj mrkl znovu. Nicméně, na 5 hvězdiček to není, krásné 4. Howgh!

Walk the Line (2005)

Tak musím říci, že mě to nějak extra nezaujalo. Takový průměrný film. Místy jsem se docela nudil. Chybělo tomu tempo a nějaká atmosféra. Film byl v podstatě o tom, jak se chlap utápí v drogách a chlastu, protože s ním jeho láska nechce být. To jde asi ruku v ruce s tím, že neunesl tíhu své slávy. Čím je film zajímavý, tak je jen způsob utápění, kde je to rozdíl oproti romantickým komediím. Ale zbytek klasika. Každopádně jsem čekal nějakou bombu a dostal jsem jen obyčejný průměrný film, který nebyl ničím výjimečný. Abych tedy nezapomněl, tak velkou pochvalu zaslouží Joaquin Phoenix, protože zahrál skvěle. Jinak zklamání! Howgh!

Prokletý ostrov (2010)

Zajímavý film. Napínavý, má skvělou atmosféru a zajímavý děj. Navíc je to okořeněné vynikajícím výkonem Leonarda (neměl jsem ho nikdy moc rád, ale poslední dobou fakt jede). V první polovině filmu člověk stále neví, oč jde a musí neustále přemýšlet co se vlastně děje. V polovině filmu jsem začal tušit, že by vše mohlo být jinak než vypadá. Ale bylo to tak 60/40. A závěr filmu, cca posledních 15-20 minut je naprosto skvostných. Celkově velice povedený snímek. Každopádně na 5* to u mě nebylo, ale nedokážu přesně říci proč - je to takový pocit. Ale i přesto velice dobré! Howgh!