Bláznivá holka (2008)

Slabších 50%. Na komedii to bylo málo vtipné a na romantiku či osudovou lásku mi tam přišlo dost málo emocí a postrádalo to tu správnou atmosféru. Připadalo mi to, jako by se tvůrci nemohli rozmyslet, jestli budou točit komedii a nebo citové drama, resp. romantiku. Byla tam snaha jak o to, tak o to a ve výsledku to byl takový mišmaš. Navíc Jordan mi fakt pila krev, bych ji pod ten vlak hodil potom sám... :-). Takže nebyla to nějaká obrovská katastrofa, ale ani něco, na co by se stálo nějak extra podívat. Howgh!

Skrytá identita (2006)

Tak pro mě docela zklamání. Hlavně první polovina filmu byla dosti utahaná, byla tam spousta zbytečných scén, které do filmu významně nezasáhly a tak to bylo místy dost nudné, protože se v podstatě nic nedělo. Ve druhé polovině, resp. poslední hodince, se to nicméně rozjelo a film chytil rychlejší a zajímavější tempo. Došlo i na chvilky napětí a konečně se něco dělo. Celkově tomu chtělo ubrat stopáž a trošku zrychlit tempo a buď přidat akce a nebo více dramatu či thrilleru. Takhle to bylo takové nijaké, bez napětí a atmosféry. Za zmínku stojí herecké výkony a to především Nicholsona a DiCapria. První polovina tedy takových 60%, poslední hodinka lepších 70%, skoro 80%. A posledních 5 minut za 100%. Celkově tedy takových 70%. Ale rozhodně jsem očekával lepší podívanou. Howgh!

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Asi čistých 60%. O něco lepší než dvojka. Je tam více akce a méně hluchých míst (stále ale poměrně hodně). Je to i více srozumitelné, resp. méně chaotické a nepřehledné než předešlý díl. I když i zde si myslím, že to bylo celkem propletené dost a občas jsem se ztrácel, kdo s kým vlastně "hraje". Objevilo se tam i pár dobrých hlášek, ale na film, co má dvě a půl hodiny zatraceně málo - asi 5. Navíc ta dlouhá stopáž - myslím, že kdyby se to zkrátilo o půlhodinku, vynechali se zbytečné scény, tak by to chytilo více dynamiky a rychleji to uteklo. Takže suma sumárum, je to lepší než dvojka, jedničce se to nemůže zdaleka rovnat a jde vidět, že prostě se chce z tohoto počinu vytřískat co nejvíce peněz nehledě na kvalitu. Howgh!

Hledá se Nemo (2003)

Jeden z nejlepších animáků. Pěkné grafický, milý příběh, spousta jemného humoru a hlášek, žádné křečovité vtipy na sílu, prostě parádní filmík od začátku do konce. Asi netřeba více dodávat, než jen to, že se to opravdu povedlo. Howgh!

Veselé Velikonoce (1984)

Takových lepších 70%. 3/4 filmu je hlavně konverzační humor. Najde se zde pár opravdu skvostných hlášek a potom takové ty normálně vtipné. Každopádně jsem se dobře bavil, i když nejsem příliš fanda stálého hulákání a pobíhání, bylo to zde uděláno mistrně. Konec filmu je už takový trošku podivný, asi tvůrci nevěděli, jak to ukončit. Každopádně většina filmu byla dobrá zábava a jsem schopen se na to podívat každé velikonoce. A jako bonus roztomilá Sophie. Howgh!

My dva a křen (2006)

Tak to byla teda slabota. Snad kromě dvou hlášek naprostá absence vtipu, "příběh" jasný od začátku do konce, předvídatelné a nevtipné gagy. Divím se, že jsem se dodíval (asi to nebylo tak otravné). Jsou to slabší 2 hvězdičky. Alespoň se koukalo pěkně na Kate, když už nic. Naprosto zabitý čas. Ale už jsem viděl i horší. Howgh!

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Tak první polovina filmu neskutečně přeplácaná, nesrozumitelná a v podstatě i celkem nudná. Fakt jsem uvažoval, jestli se mám koukat dál nebo ne. Druhá polovina se docela rozjelo, bylo tam plno akce a minimum hluchých momentů, takže ta mě bavila. I když žáden zázrak to také nebyl. Celkové hodnocení tedy takových 60%, možná trošku slabších. Čekal jsem něco lepšího. Na jedno podívání stačí bohatě, podruhé už není proč, leda tak druhá polovina. Howgh!

Dům na Tara Road (2005)

Mi se to teda docela líbilo. Lepších 60%. Byl to takový malý skromný nenápadný film, který měl v sobě ale dostatek emocí, citu a takovou filmu odpovídající atmosféru. V podstatě se téměř nic nedělo, ale událo se toho hodně. Prostě takový příjemný film o nepříjemných věcech ze života. U mě spokojenost. Howgh!

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

90%. První 3 díly se mi teda moc nezamlouvaly, ale vždycky skončili tak, že jsem se prostě musel kouknout. Poté se to ale rozjelo a už jsem se stal pomalu "závislým". Seriál je napínavý, zajímavý, má tempo a spád. Jediné, co bych vytknul je místy docela hluché místo, kdy se nic neděje a trošku to nudí. Nicméně asi nejde mít celý díl jednu velkou "akci" a hluchých míst není zase tolik. Hlavní hrdinové jsou velice sympatičtí (teda až na Taru, ta mi "pije" krev) a zapadají do seriálu dokonale. Super jsou obvykle i nějaké ty vulgárnější hlášky, které pobaví. Také rozmanitost nadpřirozených postav, jejich života a také hierarchie jejich společnosti je dosti zajímavá. Co mi ještě občas už trošku otravuje koukání je přemíra sexu. Jako občas fajn, ale zvláště v první řadě toho bylo trošku moc, až mi to přišlo zbytečné. První řada byla velice dobrá, druhá trošku přitvrdila a některé scény byly dosti "syté" a občas jsem musel hlavou otočit (pojídání srdce apod.). Každopádně byla více nabitá akcí než jednička. Celkově vše k sobě pasuje, zapadá do sebe a je to ideálně namíchané. A stěžejní motiv lásky dvou hlavních postav je opravdu silný, nevadí mi, dokonce jim to celkem přeju (moc na ty love story nejsem). Každopádně oproti Stmívání je tady ta touha a láska pořádně vidět. No nic, jdu na třetí řadu... No a třetí řada je za mnou. Dle mého nejlepší řada ze všech. Kromě dvou dílů parádní jízda - pořád se něco dělo, nějaká akce, dějové zvraty, nové informace a zajímavé postavy. A trošku překvapivý závěr (i když jsem něco tušil). Každopádně se těším na další díly. A ještě jeden dodatek k celému seriálu - už se mi zdá, že je poněkud přehršel nadpřirozených postav. Zajímalo by mě, jak by seriál vypadal jen, pokud by tam byly upíři. Upíři jsou relativně "věrohodná" stvoření, ale někdo, kdo se změní ve psa, jaguára, vlka, tak to nevím nevím... Ale i přesto se na to dobře kouká. Howgh!

Zlatý kompas (2007)

70%. Mě se to líbilo. Krásná grafika a prostředí, spousta dobrých nápadů jak co se týká rozmanitosti světa, tak i jednotlivých postav. Příběh je zajímavý a kupodivu mi ani nevadí dětský hrdina, resp. hrdinka. Film byl velice svižný a zábavný. Asi by mu slušelo více napětí a troška dramatičnosti, aby to bylo ještě více chytlavé pro dospělé. Dokonce bych se nebál přidat delší stopáž a více se ponořit do rozmanitostí a zákonitostí světa a postav. Mě to bavilo a jsem velice překvapen, vzhledem k tak nízkému hodnocení. Samozřejmě to mohlo být mnohem lepší, ale i přesto spokojenost. Howgh!