Tančím, abych žil (2006)

Čistých 60%. Takový filmík na pohodku. Námět klasika, i přesto, že jde o skutečný příběh. Zpracování takové solidní, nenudí to, ani to nějak extra nenadchne. Celkem příjemně se na to kouká a člověk se svým způsobem baví. Sem tam padne nějaká vtipná hláška, což potěší. Jediné, co mě docela zarazilo byl nedostatek emocí. Ani mi nějak nepřišlo, že by měl učitel něčím tak silně zapůsobit, aby se žáci změnili. Ale je to možná je můj pocit. Každopádně to rychle uteklo a fajn se na to koukalo. Ale podruhé bych se asi už nedíval. Howgh!

Poslední legie (2007)

Slabších 50%. Fakt se divím, jak v tomhle mohl hrál Colin Firth a Ben Kingsley. Filmu by zásadně prospělo více peněz a poté delší stopáž. Takhle to spíše vypadalo jako TV pohádka na nedělní popoledne na ČT. Kamera, kulisy, výprava je opravdu na úrovni TV pohádky. Ani herecké výkony nebyly nijak extra. Děj je strašně zhuštěný, vše probíhá strašně rychle. Je tam také minimum napětí a je to strašně naivní. Prostě se tomu chtělo více věnovat + delší stopáž (klidně více dílů) + hlavně více peněz, aby se to předešlé mohlo uskutečnit. Námět nebyl špatný, ale zpracování dost odfláknuté. Na druhou stranu to celkem solidně utíká a vyloženě to nenudí. Fakt na nedělní popoledne. Celkem škoda. Howgh!

Ztraceni v moři (1999)

Film zajímavý svým námětem, kde se na konci člověk zamyslí, jak by asi jednal on a co je správně. Nicméně, od začátku. Film z počátku nepostrádal špetku napětí, i když si myslím, že silnějších momentů mohlo být více. Přišlo mi celkem málo vykresleno utrpení rodiny, resp. hlavně matky. Jakoby se nic nedělo. A film pořád plynul a najednou nastal zvrat. Zase chvilka napětí, ale potom nic moc se už zase nedělo. Žádné silné momenty a psychologické vykreslení pocitů a situací. Dle mého škoda, že nebylo více emocí a více dramatu. Každopádně i přesto to byl solidní film, ale ne více než průměr. Howgh!

Nic víc než sex (2005)

Slabších 60%. Čekal jsem mnohem více zábavy. Zasmál jsem se jen párkrát, zbytek filmu byl takový normální. Nebyl otravný nebo nudný, ale ani nijak zábavný. Prostě takový normální. Velké plus filmu jsou dvě hlavní hrdinky. Krásná blondýnka pro život a zatraceně sexy zrzka na dovádění. Byla radost na to koukat. Nicméně, co se filmu týká, nic extra a nic nového - příběh už jsme mnohokrát viděli. Jedno kouknutí stačíl. Nenudí, nenadchne. Howgh!

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Měl jsem trošku jinou představu o tomto filmu, což je asi má chyba, že jsem si dostatečně nepřečetl, oč jde. Čekal jsem něco ve stylu Gladiátora, možná "mixnutého" Trójou. Každopádně dostal se mi spíše mix Sin City (akorát více barevně) s historickým námětem. Dle mého, udělat se to ve stylu Gladiátora, tak je to super velkofilm. Takhle je to celkem zajímavě podivný film. Na mě osobně použitý styl natočení působil dosti lacině a nevěděl jsem, jestli je to tak schválně natočeno s nadhledem a nebo to je nedopatření, že to vypadá lacině a místy směšně. Každopádně nápad jako takový dobrý, ale myslím si, že použit u špatného tématu. Prostě mi tady ten typ komiksového vzezření k historickému námětu nepasoval. Ale to je asi věc názoru. Děj byl v podstatě nulový, resp. zde šlo spíše o vzhled a akci než o děj. Což ani tak nevadí. Akce byla slušná, místy trošku přehnaná, ale to souvisí s komiksovým pojetím. Konečný verdikt tedy je - chtěl bych to vidět ve stylu Gladiátora. Toto za vidění určitě stojí, ale vícekrát se na to koukat asi nebudu. Howgh!

Město (2010)

Podle hodnocení zde jsem čekal něco více, takže pro mě mírné zklamání. Jako nebylo to špatné, ale ani nijak extra. Takový průměr. Příběh je už klasika, kterou jsme mnohokrát v různých variacích viděli. Zde je zajímavé prostředí a jistá syrová atmosféra. Ale zase taky není až tak moc, jak by být mohla. Připadalo mi to takové nedotažené. Možná to chtělo ještě více té syrovosti a i surovosti. Takhle poznáme špatné místo jen podle barev okolo a kulis, nikoliv atmosféry. Také jsem čekal trošku více akce. Ono se to tvářilo jako nějaké drama, možná i jakoby psychologické, ale na to to bylo moc plytké. A zase na akční thriller bylo málo akce. Možná si to chtělo vybrat jednu cestu. Každopádně i přes množství mých výtek se na to koukalo celkem solidně, nenudilo to, ale ani nenadchlo. Myslím, že podruhé bych se na to už nekoukal. Ale na jedno podívání je to OK. Howgh!

Probuzení tmy (2007)

Tak musím říct, že mi se to celkem líbilo. Má to spoustu nedostatků, které vyjmenuji níže, ale tak špatné, jako hodnocení zde, se mi to taky nezdálo. Každopádně to mohlo být mnohem mnohem lepší. V první řadě je nutné říci, že mám rád fantasy. Takže co se týká námětu a nápadu, zamlouvalo se mi to. Ale zde se objevuje hned první problém - malá stopáž. Bylo by potřeba a bylo by to tak lepší, kdyby byly více vysvětleny souvislosti, historie, schopnosti hlavního hrdiny a vše okolo. Tady je to takové osekané a nedokáže to jakoby naplno vtáhnout do děje. Další věc, kterou by si film zasloužil by bylo více peněz. Film působí dost televizně, jako nějaká česká pohádka. Sice mi nevadí taková civilní realistická vizualizace, ale tady to bylo jakési podivné. Chtělo to něco ve stylu Bourna, to si myslím, že by zde sedlo. Co se týká efektů, nebylo jich zde mnoho, ale to mi ani nijak extra nevadí, zapadá to do celkem reálného pojetí. A hlavní hrdina - chtělo by se to oprostit od těch dětí a už zase obsazovat dospělé hrdiny. Dětských je už dost. A co se týká plnění "úkolů", mohly být více rozpracovány a mohlo se k výsledku dojít delší a strastiplnější cestou. Co se týká atmosféry, tak první půlhodinka se mi dost líbila - bylo všude tajemnou, člověk moc nevěděl, co se děje (pokud si nepřečetl obsah) a mělo to napětí. Zbytek filmu už neměl takovou atmosféru. Kdyby se tyto nedostatky vymazaly, tak si myslím, že by z toho mohla být velice dobrá fantasy, klidně na více dílů. Takhle je to spíše takové pohádko-fantasy. Nicméně mě to nenudilo, celkem bavilo a na jedno kouknutí v pohodě. Určitě to není film do hlavního vysílacího času, ale spíše na víkendové pohádkové poobědí. Je to škoda, námět má obrovský potenciál. Howgh!

Arthur a Minimojové (2006)

70%. Většina filmu se odehrává v animované části. Hraná část je myslím jen první půlhodinka, která slouží jako předehra ke zbytku filmu. Co se tedy týká té animované části - velice pěkná animace (hlavně princezna Selenia :-) ) jak postaviček, tak i prostředí. Je tam pár dobrých nápadů z říše skřítků. Celý film provází spousta hlášek (hlavně brácha princezny a princezna), takže se člověk i nasměje. Objevuje se zde několik netypických postaviček stylizovaných to lidského prostředí - rastafariáni, chlápek za přepážkou. Co se týká příběhu, tak klasika. Co se mi občas nezdálo, že některé scény byly dělány prvoplánově, aby byly zábavné, nicméně je to jako pěst na oko a film to trošku ruší. Ale je toho minimum. Celkově má film takovou pohodovou a zábavnou atmosféru a jde vidět, že se to točilo s nadhledem. Takže když to shrnu, film se mi líbil, pobavil jsem se něj a klidně bych se příležitostně mrknul znovu. Howgh!

Zack a Miri točí porno (2008)

No, jak začít... Co se týká příběhu, resp. hlavního tématu, tak je to 1000x ohrané. Co se týká způsobu naplnění, tak je to originální. Nicméně způsob, jak k němu dojde je dosti nešťastný. Sexuálních hlášek a narážek ve filmu je až příliš a proto nefungují, resp. nejsou většinou vtipné (a to já je mám rád), spíše působí trapně. Taky jsem čekal trošku větší úroveň natáčení porna. Tohle mi přišlo jako totální parodie, na které jistě peníze nevydělají, protože by se na to nikdo nedíval. Působilo to komicky a trapně, rozhodně ne rajcovně. Ale pokud točili parodii na porno filmy, tak OK... Každopádně tyhle dvě věci film neskutečně sráželi. Jinak celkem OK. Ale čekal jsem větší zábavu. Slabších 60%. Howgh!

Paříž (2008)

Lepších 70%. V podstatě se to mohlo jmenovat jakkoliv - Praha, Madrid atd. Myslím, že návaznost na město Paříž, jako takové byla minimální. Každopádně se jedná o velice zajímavý snímek. Především svou atmosférou. Má ji takovou milou, příjemnou, pohodovou a tak celkově líbivou a zajímavou. Co se týká děje, tak ten se skládá z jedné nosné linie a několika vedlejších. Každopádně kromě jedné byly ty vedlejší příběhy nepodstatné a téměř nemusely ve filmu být. Ale nevadily a nerušily. Každopádně hlavní dějová linie není až tak propracovaná, jak by být mohla, není tak emočně silně vykreslená, jak by se možná slušelo. Takže kolem a kolem, příběh je takový standard. Každopádně mírný nadprůměr z filmu dělá především ta atmosféra, jejíž charakteristiku nedokážu správně pojmenovat a identifikovat. Prostě příjemný snímek. Howgh!