Hairspray (2007)

Muzikály zrovna nemusím. Nicméně, zkusil jsem to. A byl jsem celkem překvapen. Nebylo to otravné, hlavní postavy byly zajímavé a netradiční, celkem dobrá hudba a i tanec. Příběh sice ohraný, nicméně zpracování bylo s takovým nadhledem, že to nevadilo a bavilo to. Navíc, pokud jsem to správně pochopil, film měl dát nějaké morální poselství a zažitých stereotypech a předsudcích. Což se mu opravdu nenásilnou formou povedlo. Prostě taková milá jednohubka. A Travolta jako mamina, tak to byla pecka. Howgh!

Shrek (2001)

Je to asi průkopník a dosud kvalitou nepřekonaný animovaný film. Spousta vtipu, nadsázky, parodie, vtipných hlášek, slovních přestřelek a situací. A vypadá to taky hezky. Dá se na to koukat vícekrát a na tom jde vidět, jak je film kvalitní. Prostě, tohle se povedlo! Howgh!

Záblesk (1992)

Takový průměr, pěkných 60%. Místy velice napínavé, nicméně nemohu se zbavit pocitu, že to příliš zavání a jde na tom vidět jakoby televizní zpracování a to mi k tomu trošku nesedí. Každopádně to nenudilo a dobře se na to koukalo. Ale žádné veledílo. Myslím, že vidět jednou to stačí. Howgh!

Charlieho andílci (2000)

Byla to taková ptákárna, která se snad ani nedala brát vážně. Ani nevím, jak to pořádně popsat. Na holky se koukalo fajn, příběh klasika, zpracování - takové zvláštní. Nevím, jestli to byla parodie nebo prostě to mělo vypadat tak arkádově a nadsázkově. Každopádně, pokud to byla nadsázka, tak neměla styl a švih a pokud parodie, tak to nemělo vtip. Prostě to bylo tak podivné, až trapné některé ty věci. Fakt nevím, jak přesně to popsat. Howgh!

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

70%. Výborný nápad, docela dost vtipných momentů a hlášek, celkově zábavné. Na konci chvíli i docela smutné a dramatické. Mít to trošku jiný závěr, je to ještě lepší a překvapující. Každopádně jedna z lepších komedií za poslední dobu. A krásně se samozřejmě koukalo na Kate, na to bych málem zapomněl. Howgh!

Vzhůru nohama (2001)

Až na jedno docela velké překvapení byl film celkem o ničem. Solidní zápletka, to jsem nečekal. Nicméně zpracování bylo dosti zlé. Velice málo vtipu, pár trapných scén a situací, na romantický film docela málo romantiky, podivná atmosféra a místy velká nuda - prostě nepovedené. Vtipných momentů je tam tak na prsty jedné ruky. Myslím, že z toho mohlo být více, námět nebyl úplně zlý. Ale výsledek ano. Howgh!

Jsem agent (2002)

Tak todle bylo docela špatné. V podstatě téměř bez vtipu, strašně ukecané a rádoby vtipné, místy trapné. Navíc mě po půl hodině bolela z Murphyho hlava. Přiznám se, že jsem to po 3/4 hodině vypnul, tudíž k dobru v hodnocení je to, že nevím, jestli nebyla druhá polovina lepší než první. Každopádně to co jsem viděl já, bylo hrozné. Zasmál jsem se tak 2x. Slabších 40%. Howgh!

Náhlá smrt (1995)

Solidních 50%. Jasná snaha o kopii první Smrtonosné pasti. Samozřejmě ne příliš zdařilá. Chybí hlášky, trošku více napětí, více akce a i trošku soudnosti při některých nereálných scénách. Na druhou stranu to nebylo až tak špatné, celkem dobře se na to koukalo a nenudilo to. Prostě takový mírný podprůměr. Howgh!

Bezva vejška (2006)

Slabších 60%. Příběh je dosti nereálný, co si budeme povídat. Nicméně, zpracování celkem ujde. Párkrát jsem se docela dost zasmál, párkrát pousmál a i zbytek nebyl nudný či trapný, jak jsem z počátku očekával. Prostě takový film na pohodu. Každopádně to není věc do hlavního vysílacího času na sobotu, ale spíše na odpolední neděli. Ale dobrá oddechovka. Howgh!

Já-tě-vidím.com (2006)

Celkem zajímavý nápad, ovšem zpracování bylo dosti slabé. Věcí k zasmání tam bylo opravdu poskrovnu. Ono by to v podstatě ani tak moc nevadilo, ale to kolem by muselo mít jakési kouzlo, atmosféru a úroveň. Nicméně nemělo. Bylo to takové nemastné a neslané. Docela odfláklé, řekl bych. Dle mého promarněný potenciál. Howgh!