Lekce řízení (2006)

Spíš než komedii bych to zařadil jako minidrama, ale opravdu mini. Vtipných momentů tam moc nebylo, ale těch dramatických také moc ne. Spíš to byl takový příjemný civilní filmík o "probuzení" jednoho chlapce z nadvlády své matky. Koukalo se na to příjemně, ale určitě to mohlo být lepší. Takový průměr. Howgh!

Co dál, doktore? (1972)

Au, tak todle bolelo. A to doslova. Po první půlhodině mě bolela hlava. Já nejsem nějakým fanouškem tohoto typu komedií, kde se dějí pořád nějaké záměny, omyly, pořád někdo někam běhá a schovává se apod. Navíc hlavní ženská postava mi od počátku lezla na nervy. Také mi nepřipadalo skoro nic vtipné - ani situace, ani slovní přestřelky. Nevím, jestli je to tím, že není použit nadčasový humor a vtip jako takový pokročil o tolik dopředu. Nebo je chyba ve mě - ale já mám rád filmy založené na slovních přestřelkách. Prostě a jednoduše mi to vtipné nepřišlo, bolela mě z toho hlava a místy mi to přišlo i trošku trapné. Howgh!

Maminčin mazánek (2007)

50%. Vezmeme to popořádku. Příběh - 100x ohrané téma nového "tatínka" a boj mezi ním a synem a druhý nosný pilíř byl myšlenkový vývoj hlavního hrdiny.. Humor - téměř bez humoru = komedie to nebyla určitě. Mám takový pocit, že se možná tvůrce snažil udělat jakoby malý, nízkorozpočtový alternativní snímek - soudím tak hlavně kvůli vizuální stránce. Nicméně, aby to bylo nějaké drama o přeměně a uvědomění si sebe sama to je slabé. Potom to mohla být bláznivá komedie - ale nebylo tady nic k popukání. Řekl bych, že se tvůrci měli rozhodnout, jestli z toho bude bláznivá komedie a nebo rodinné drama, resp. psychologické drama. Téma je na to vhodné. Takhle to bylo takové nic. Nutno ale dodat, že to mělo jistou příjemnou atmosféru a jisté kouzlo. Ale nebylo ho zase mnoho. Howgh!

Tučňáci z Madagaskaru (2008) (seriál)

Průměr. Nebylo to příliš vtipné, ale ani nějak trapné. Párkrát jsem se pousmál, ale nic extra to nebylo. Takových slabších 60%. Howgh!

Soudcova noc (1983)

Skvělý nápad! V podstatě už 100x omleté téma uchopení spravedlnosti do vlastních rukou trošku z jiného pohledu - ne akční hrdina, který vymlátí "všechno zlo světa", ale skupina mocných pánů, kteří chtějí zákonu dát i spravedlnost. Prostě dobrý nápad. Nicméně zpracování trošku pokulhávalo. Strašně dlouhá "předehra", kde bylo strašně málo emocí, připadalo mi to takové sterilní a chyběl mi tam větší zápal a reflexe po spravedlnosti a zklamání ze zákona. A tak bez většího zápalu následoval přechod na "Soudní dvůr". Kde nicméně došlo ke zpytování svědomí a napravení chyby. Ale byla to chyba... Přece jen se ukázalo, že taková chyba to nebyla... Každopádně film i k zamyšlení o zákona, soudcovství, spravedlnosti a trestu. Ale to není na debatu tady. Každopádně pro mě promarněná šance na výtečný film. Chtělo to více dramatičnosti a emocí. Takhle jen solidní průměr. Howgh!

Billy Elliot (2000)

Pro mě obrovské zklamání! Čekal jsem nějaké velké drama, nicméně dostal jsem jen takový film o chlapci a jeho snu. Kromě poslední půlhodiny mi tam chyběla atmosféra, nějaké silné momenty a emoce. Poslední půlhodinka byla opravdu skvělá - emoce, silné okamžiky a scény. To před tím byl prostě jen film o klukovi a jeho snu, ale bez atmosféry. Když to tak nějak zprůměruju, tak jsou to 3 hvězdičky. Ale zklamání. Howgh!

Garfield 2 (2006)

Slabota! Nevtipné, bez nápadu, místy až trapné. Sice se tam pár zábavných hlášek objevilo, ale na tak dlouhý film žalostně málo. Myslím, že to nestojí ani za podívání. Nicméně, znám i horší počiny, budiž ty 2 hvězdičky, ale jsou hodně slabší. Howgh!

Sám doma a bohatý (1994)

Celkem slušný rozjezd, kdy jsem se celkem bavil a to především u činností dospělých, které dělají děti. To mě bavilo. Nicméně potom se film přelil spíše do filmu pro děti, které určitě ty dětské vychytávky, atrakce apod. museli hodně bavit. Krom první zhruba půlhodinky, kdy to bavilo i mě je to film určený pro hodně mladé publikum. Howgh!

Fotr je lotr (2000)

70%. Jako vždy musím pochválit Roberta za jeho neskutečné grimasy a hlášky. Fakt ho v komediích zbožňuju. Hlavně díky němu je film jaký je a to celkem vtipný. Má samozřejmě svá hluchá místa, ale není jich zase tolik. Je to prostě mírně nadprůměrná komedie, která pobaví a to i vícekrát. Howgh!

Sám doma (1990)

Určitě nejlepší díl z celé série. Jelikož je první, tak je všechno v podstatě originální, překvapivé a nápadité. Je taky nejvíce zábavný. Prostě todle se povedlo a je to zábava jak pro malé, tak velké. Pro malé především tím, že někdo spadne, někdo se rozbije apod. Pro velké hlavně hlášky a průpovídky, především Mokrých banditů. :-) Musím říct, že v pokročilejším věku se mi to líbilo více, než když jsem byl malý. Dnes už klasika. Howgh!