Kdyby... (1968)

Tak možná jsem nepochopil poselství filmu a to, co to mělo představovat, ale přišlo mi to jakoby úplně o ničem. Dokážu pochopit, že tady ta školní buzerace byla otravná, ale že bych postřílel půlku školy, tak to asi ne. Každopádně mi film přišel takový chladný, bez emocí a v podstatě jsem ani nevypozoroval nějakou touhu po revoluci. Možná jsem nepochopil náznaky či skryté myšlenky a nebo tam fakt nebyly. Bylo to takové nijaké prostě, nesedlo mi to. Na druhou stranu to bylo celkem zajímavě natočeno a mělo to zvláštní atmosféru. Ale pro mě dost zklamání. Takové podivné... Howgh!

Falešná hraběnka (1994) (TV film)

Tak 55%. Je to typická 90-ková romantická komedie. Od začátku je jasné, jak to dopadne. Jde jen o to, jak moc bude cesta k finále vtipná a zábavná. Tady to nebylo nic extra, párkrát jsem se sice zasmál, ale na můj vkus dost málo. Nicméně, bylo to takové milé a na pohodu - neurazilo to. Jednou kouknout na to stačí, člověk u toho nemusí přemýšlet a nenudí to. Podruhé už ne. Howgh!

Mercury (1998)

Průměr mezi filmy svého žánru. Nebylo to špatné, ale ani nijak výjimečné. Tempo bylo solidní, napínavé to taky bylo, akčních sekvencí tam taky bylo pár. Dobře se na to koukalo. Ale mohlo to být lepší - něco tomu chybělo a potenciál to má. Ale vyloženě špatné to nebylo. Jednou se na to kouknout, podruhé bych už nekoukal. Howgh!

Něco jako láska (2005)

Takový prapodivný film, který bych komedií nenazval. Námět je už mnohokrát obehraná písnička. Nicméně, tady trošku netradičně pojatá. Hlavní hrdinové mají takový prazvláštní vztah, který je v životě v podstatě možný. Nicméně, co mi nějak ve filmu chybělo byly emoce. Nevím, asi je to jen můj pocit, ale nějak jsem neviděl tu "osudovou" lásku mezi hlavními postavami. Nějak mi to nepřišlo. Nicméně, je to prostě takový průměrný romantický film. Jak jsem psal, komedie to není, zasmál jsme se 3x. Prostě romantika - ale pozitivum, že ne příliš přeslazená. Průměr. Howgh!

Nestoudník (2003)

Tak buď jsem to nepobral a nepochopil myšlenku a "poselství" tohoto snímku, a nebo to byla fakt ptákovina. V začátku filmu to vypadalo na nějaké rodinné drama mixované černým humorem, ale jakmile se film přesunul do roviny "soutěžení", tak se z filmu stala neskutečně trapná a podivná podíváná. Fakt jsem to nějak nepochopil. Prostě se mi to moc nelíbilo, možná tak první půlhodinka by byla za 3 hvězdy. Zbytek dost špatný. Howgh!

Armageddon (1998)

Lepších 70%. Podívaná nabitá akcí. V podstatě neustále se něco děje a o napínavé chvíle není nouze. Sice je to dost nepravděpodobné a přitažené za vlasy, ale budiž. Dočkáme se i množství skvělých hlášek a situací. Prostě takový ideální mix akce a humoru, jak to mám rád. Kupodivu to nebylo ani moc přeslazené a milostný motiv tam nezabral příliš prostotu. Prostě takový solidní akčňák. Howgh!

Velká rána (2004)

Je to takových 50%. Podle obsazení jsem očekával nějaký super hyper snímek. Bohužel, výsledek byl takový mišmaš o ničem. Zápletku jsme už viděli několikrát, ale při dobrém zpracování by to nevadilo. Nicméně zde dobré zpracování nebylo. Bylo to takové nijaké - nevtipné, překombinované a prostě mišmaš. Bylo tam pár dobrých hlášek, ale na komedii žalostně málo a ani to kolem nebylo nějak extra zábavné. Prostě mírný podprůměr na jedno podívání, pokud se nechce člověku dělat nic jiného. Howgh!

Populace 436 (2006)

Čistých 60%. Škoda, že na to nebylo více peněz a možná jiný režisér. Potenciál filmu je velký. Nicméně zpracování nebylo takové, jaké by mohlo být. Rozjezd filmu je docela pomalý a málo tajemný. Už od začátku se měla budovat atmosféta strachu a tajemna. Tady to nebylo moc OK. Jakmile začalo být jasné, o co jde, bylo to zajímavější, ale nemohu se zbavit pocitu, že to mělo být jinak a mnohem lepší. Poslední půlhodinka byla naprosto skvělá ovšem. Napětí a akce. Jen škoda, že první hodinka filmu byla trošku nešťastná. I přes všechny mé námitky to bylo celkem slušné. Ale dle mého promarněný potenciál. Howgh!

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Po jedničce se mi líbil tendle nejvíc. Pár dobrých hlášek, dobrá akce a celkově to mělo tempo a bavilo to. Moje velká výtka nicméně je k některým akčním scénám, které byly už moc přitažené za holou Willisovu hlavu. Jednička byla v tomdle skvělá, že to působilo celkem i uvěřitelně. Kromě tohodle je to po jedničce nejlepší, alespoň u mě. Super akce a zábava! Howgh!

Pan Včelka (2007)

Lepších 60%. Nebylo to špatné, ale viděl jsem už lepší. Co se týká animace postaviček, tak super. Nicméně prostředí kolem mi přišlo docela odfláknuté, resp.uděláno jen tak jednoduše. Co se týká příběhu, docela originální nápad. Bylo tam pár vtípků, ale zase ne mnoho, myslím, že jich mohlo být více. Každopádně atmosféra filmu byla fajn, dobře se na to koukalo a pobavilo to. Takový průměrný animák. Howgh!