Columbo - Vražda, kouř a stíny (1989) (epizoda)

Pro mě dost průměrný díl. Hlavní záporák nebyl zrovna moc charismatický, spíš takový divný. Zápletka sice zajímavá, ale pátrání tentokráte nic moc. Ani rozuzlení, resp. pochod ke konci nebyl až tak propracovaný jako obvykle. Bylo tady opět pár vtipných momentů, ale také méně než obvykle. Pro mě jen průměrný díl. Howgh!

Goyovy přízraky (2006)

Pro mě zklamání. Čekal jsem něco jiného. Myslel jsem, že to bude převážně o Goyovi a jeho mistrovství, múze a jeho životě. Ale dostal jsem takovou jakousi smíšeninu všeho možného. Jako by se režisér nemohl rozhodnout, o čem bude točit. Jestli o Goyovi, inkvizici, revoluci a nebo příběhy hlavního zlosyna. Bylo tam od všeho troška, ale nic nešlo až tak do hloubky, jen to tak povrchně polechtalo. Takže nakonec tam bylo nejvíce bratra Lorenza. Čekal jsem něco jiného. Nicméně, to by mi ani nevadilo, kdybych dostal z něčeho výše zmíněného pořádně. Nestalo se. Takto jen průměr. Howgh!

Katyň (2007)

Velice kvalitní snímek. Natočen velmi realisticky, surově a chladně. Atmosféra filmu je velice skličující a posledních 10 minut doslova depresivních a zamyšlení hodných. Nestačil jsem se na konci divit, jak se todle může stát a jak na to ti popravčí měly žaludek. To snad neměli žádné morální zábrany nebo co... Ale to je zase asi na jinou diskusi. Co mi trošku chybělo bylo nějaké úvodní slovo - nějaký úvod a seznámení se situací. Přece jen už jsem nějakou dobu pryč ze školy a nepamatuji si souvislosti proč Rusové a Němci si rozdělili Polsko a co se tam vlastně stalo. A také nějaké vysvětlení na konci, proč se tedy tak dělo. Ale vzbudilo to ve mě zájem, budu googlovat... Další věcí, která mi malinko vadila bylo to, že v počátku se dalo jen těžko orientovat v tom kdo je kdo, strašně se skákalo z jedné rodiny na druhou. Ale časem se to zaběhlo a vědělo se o co a koho jde. Každopádně snímek je opravdu velice působivý a pěkně udělaný. A nenudil mě a ty dvě hodinky utekli jako voda. A je opravdu k zamyšlení, jak a proč se něco takového vůbec mohlo stát... Howgh!

Ed TV (1999)

Zajímavý nápad. Zpracování už tak zajímavé nebylo. Připadalo mi, že je tam málo zábavných a komických situací. Je pravda, že párkrát jsem se zasmál, ale to nebylo až tak často, jak jsem čekal. Příběh lásky - klasika. Akorát do toho byl zakomponován zajímavý nápad z reality show. Ale celkově to nemělo tak nějak šťávu a připadalo mi to málo na komedii. Zařadil bych to do romantických komediíí - což jsou většinou romantické filmy s kapkou humoru. Howgh!

Dlouhá cesta (2002)

Nemám rád romantické filmové nesmysly. Ale už jsem ten film kdysi viděl a tušil o čem je a vím, že se mi líbil, tak jsem se na něj podíval tedy znovu. A nelituju. Vím, proč se mi líbil. Nemohu souhlasit s některými názory zde, že je film přeslazený. Nemám ten pocit. Film je podán velice jemně, inteligentně a bez zbytečného patosu. Není to ten typický romantický produkt. Samozřejmě, zamilování zlého hocha a slušné dívky jsme už viděli, ale zde je to něco jiného. Má to naprosto jinou, skvělou atmosféru. A celý film je umocněn tím, když se dozvíme celou pointu příběhu. Taky se zde neděje happyend, což je vždy příjemné (myslím tím teď narozdíl od většiny filmů). Konec je opravdu smutný, ale hodí punc celému filmu a vyzdvihne ho. Opravdu krásný film! A věřte, nejsem na romantické filmy. Howgh!

Pařba ve Vegas (2009)

Skvělá komedie!!! Není to ten prototyp komedie, kde jsou nějaké gagy a řežete se od začátku do konce - myslím nějaké povedené komedie Jima Carreyho. Je to taková ta inteligentnější komedie, resp. inteligentnější myslím v tom, že tady není žádný fekální humor a ty gagy a grimassy. Ale za to je tady kupa vtipných situací a pekelných hlášek. Příběh je takový profláknutý, nicméně zde je to velice dobře natočeno a podáno, že je to zajímavé a nenudí to. A nejenže se tomu dá dost dobře zasmát, ale dokonce je to i místy napínavé, kdy jsem sledoval, co se sakra fakt stalo. Opravdu vynikající počin, konečně kvalitní zábava v té kupě rádoby komedií poslední doby. Takových komedií jen a jen více!!!! Howgh!

Lovci lvů (1996)

Velice kvalitní film. Krásné prostředí, dobrý příběh (podle skutečnosti až na lovce Douglase), vynikající atmosféra. Bylly to takové Čelisti, akorát místo žraloka tam byli lvi. Záběry bykly dost krásné, akce se lvi také, občas jsem se fakt bál, to když zvážněla hudba. Celkově je to velice podařený snímek, akorát nevím, proč tam cpali toho Douglase, když ten tam ve skutečnosti vůbec nebyl. Jinak velice dobrý film. Howgh!

Proroctví (2009)

Je to takových 70%. Nápad a příběh celkem zajímavý, zpracování pokulhavá. Rozjezd mi připadal dosti vlažný a málo napínavý. Chyběla tomu atmosféra. Po 3/4 hodince se film nicméně solidně rozjel a už jsem zůstal přikovaný u TV a byl docela napnutý, co že se to vlastně stane a jak to dopadne. Byl jsem i překvapen závěrem, tak nějak jsem stále nemohl přijít na to, jak to skončí. Jsem taky rád, že to neskončilo nějakým happyendem, teda ne alespoň totálním, že by se to nějakým kouzlem podařilo zachránit. Nicméně, i přesto se nemohu zbavit pocitu, že to mohlo být mnohem lepší a byly by to klidně 4, možná i 5 hvězd. takhle je to těch lepších 3*. Škoda! Howgh!

Sex Drive (2008)

Nejsem příznivcem road movie a nechutných fekálních a perverzních vtipů. Ale tady mi to vůbec nevadilo. Ba naopak. Celkem dobře jsem se bavil. Hlášky byli sice docela drsné, ale v mezích, že se mi to líbilo. Hlavně Clark Duke byl pekelnej a velkej brácha taky. Todle mi sedlo. Příběh sice klasika, viděli jsme mnohokrát, ale ty hlášky a zpracování bylo v pohodě. Takže u mě mě spokojenost. Pohodovka. Howgh!

96 hodin (2008)

Výborný snímek! Kamerou, akcí a celkovým pojetím hodně podobný Bournově trilogie. Příběh sice 100x viděný, ale díky skvělému zpracování to vůbec nevadí. Jak jsem řekl, hodně se to podobá Bournovi, takže to snad ani špatné být nemůže. Samozřejmě kvalit Bourna to nedosahuje, ale i tak je to nadprůměrný počin. Uteklo to jako voda, i když je pravda, že minutáž je trošku kratší, ale nevadí. Je to strhující od začátku do konce a je radost se na to dívat. 90%Howgh!