Chléb, láska a ..... (1955)

Celá tato série má šťávu.. i když. Musím přiznat, že roztomilá Výtržnice s rarachem v těle - Gina Lollobrigida mě bavila mnohem víc. Jen Vittorio De Sica si stále drží svůj standard prošedivělého svůdníka - smolaře, jak jinak nazvat jeho neustálé námluvy, které většinou končí neúspěchem - ke krásce se přitočí mnohem mladší frajer a velitel karabiníků ostrouhá. Ale stejně - černobílá klasika má něco do sebe. Caramella by mohla vyprávět.

Láska v malé Itálii (2018)

To když si hrajete na Italy a nemáte na to, jak to může dopadnout - blbě.

Pig (2021)

Hledá se prase čili ztráty (holení, mýdlo a nůžky) a nálezy (jestli tam kromě štěnic a blech nějaké byli, přehlídla jsem je) Nicolase Cage. Dost to drhne.. ovšem ne tam, kde by bylo třeba.

Scanners (1981)

Jak se Cronenberg výrazově formoval. Přehlídka vytlemených hub mě jen pořádně rozdráždila. Dobře mi tak! Při takové rozmanitosti křečovitého ksichtění to nemohlo dopadnou jinak - zatuhla mi čelist.

Gerald's Game (2017)

Dva večery, druhý Flanagan... a já nemůžu jinak. Bylo to zase výrazně zneklidňující. Však víš...

Horsehead (2014)

Artová konina vhodná leda tak do salámu.

Zhoubné zlo (2021)

Pericolo giallo podle Wana. Zhoubné zlo je takový ten film, kterému buď napálíte pět, nebo řešíte. Přiznám se, taky jsem si nebyla zcela jistá. Pak však přišel ten okamžik, nedokážu to nijak vyjádřit .. a najednou jsem věděla. Giallo je věčné!

Nepředstavitelné (2018)

Manuál, jak se (ne)chovat (lidi jsou zvířata), když chčije a chčije (a to dost jedovatě) ve Švédsku.

Willyho kouzelný svět (2021)

Lehce infantilní příběh, co si (ne)budeme povídat. Ovšem Nicolas jako nájemný uklízeč, to je prostě level mimo všechny kategorie, toho bych zaměstnala okamžitě. Promiň, miláčku. :-*