Mulholland Drive (2001)

Napoprvé jsem to vůbec nepobral, což jsem přičítal své tehdejší ne zrovna střízlivosti, než jsem to zhlédl podruhé s týmž výsledkem... prostě vůbec nevím, co si o tom mám myslet, může to být naprosto geniální veledílo a stejně tak úplný blábol... ale ať je to co chce, je to působivé.

Sloní muž (1980)

Tohle se nedalo natočit líp. Mistr Lynch dokazuje, že je nejen génius, psychouš a zvrhlík, ale taky citlivý člověk.

Total Recall (1990)

Jeden z nejlepších akčních thrillerů, co jsem viděl. Arnold poulící oči v martovském vzduchoprázdnu je nezapomenutelný :)

Monty Pythonův smysl života (1983)

... proč mají tolik dětí? - Protože kdykoli mají pohlavní styk, musí mít dítě. - Ale to je stejné jako u nás. - Jak to myslíš? - No, máme dvě děti a dělali jsme to dvakrát. - O to nejde! MOHLI jsme to dělat kdy jsme chtěli... Ale nas*ali mě s tím "The Middle", něco takového mě napadlo dávno předtím než jsem tohle viděl :P ... a 69 %, nedrží to v celku, písně jsou spíš otravné a zasloužilo by to prostříhat.

Život Briana (1979)

Většina scén je natolik geniálních, že těch pár slabých momentů (vesměs když se autoři pokoušejí o nějaké hlubší vyznění či romantiku) působí přímo drtivě. A závěrečná odrhovačka "Always look on a bróóit sóid of lojf" mi teda moc nesedla. Takže 4*? - Tady máte. - Cože? Smlouvat se nebude?

Modesty Blaise (1966)

Hvězdně obsazená ptákovina, z níž dýchá bezstarostná rozpustilost 60. let.

Sám doma (1990)

Jako dítě jsem to zbožňoval, to se nedá nic dělat... až na ty sentimentální pasáže, ty mě s*aly už tehdy a na to jsem hrdý :)

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Ble, Williams je v tom převleku tak odporná! Dětičky, uh! A sentiment teče proudem... ne, já opravdu nemám rád "rodinné komedie", byť tahle nepochybně patří k těm (nej)lepším. A Brosnan nemá chybu.

Bláznivá střela (1988)

podle mě vrchol ZAZ-parodií, kterému se snad přiblížila ještě dvojka Hot Shots.