Krok za krokem (1991) (seriál)

Bez toho strašlivého moralizování by to nešlo? Nešlo. Ale jako daň za spolehlivou a (v rámci žánru) celkem inteligentní zábavu se to ještě dá přijmout. 70 %, zaoukrouhleno nahoru za Zedníčkův dabing a Kouďáka. - - - Za Caroliny "postelové" brýle na čtení ani ne, jsou patrně odfláklé (tj. placaté stejně jako ty Markovy prvoplánové "nerdovské").

Susedia (2006) (seriál)

Aspoň o řád lepší než co jsem v tomto žánru kdy viděl v CZ. Tj. dá se na to dívat, téměř to není trapné (spíš jen velmi předvídatelné) a občas se člověk i zasměje. (Poznámka k závěrečným nepovedeným záběrům - zatímco v TELE TELE bývaly často vrcholem celého pořadu, tady jsou celkem slabé.)

Rudovous (1965)

Jsem nevěděl, že Bud Spencer bral herecké lekce u Mifuneho...

Junior (1994)

O 20 % horší hodnocení než policajt ze školky? He? Já jsem se bavil stokrát víc! Emma Thompson je kouzelná, Arnie taky (hlavně jako mimino a jako východoněmecká exsportovkyně), zápletka se ještě udržuje v mezích reálnosti, dokonce se objevuje i jakýsi myšlenkový přesah... prostě tahle komedie, jakkoli nablblá, mi sedla. Výstižný komentář: monolog

Na samotě u lesa (1976)

Ona se DÁ udělat jímavá, milá, téměř sentimentální rodinná komedie, aniž by byla jakkoliv trapná. A ještě se satirickým ostnem, přitom bez křečí. S+S prostě umí a Menzel taky.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Ano, nějakým tím morálním apelem je zaplevelena prakticky každá epizoda, mezi těmi kvanty gagů a hlášek se najdou i některé hodně slabé, výjimečně stojí za pendrek celý díl a (naštěstí ne moc časté) písňové vložky jsou šílené, ale... jinak je to skvělé. S bezprecedentní výdrží.

Scary Movie 3 (2003)

trojkou počínaje vlétla na Scary Movie parta Zucker, Nielsen & spol., která celkem zastínila kontinuitu s díly od Wayansů a stvořila "jen" další nadupanou ZAZovskou rutinu. Nemá moc smysl se na to dívat bez znalosti soudobých hollywoodských trháků, především Kruhu.

Divoká řeka (1994)

(proč to snad každý rok opakují v televizi?)