AppleCore

Eat Raw Meat = Blood Drool

Instagram: applecore.travels

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 7.6.2020  11:49

Nový Zéland, Onga Onga Village, prosinec 2018. Divočina, nejbližší město 30 km daleko. Jsem na farmě jistého pana Davida. Není doma. Bydlím u něho s dalšími cestovateli. Beru LSD a zvědavě čekám, co nastane. Piju pivo, piju ho opravdu hodně. Asi po čtyřiceti minutách vnímám tapety stěn v obývacím pokoji. Hýbou se jak hovado. Kytky a šlahouny na ní tvoří nekonečnou změť vzorů a připomíná rozbouřený oceán rostlin. Obrazy spokojeně visí na místě. Po deseti minutách koukání do rozbouřené zdi jdu ven na cigáro. Oheň zapalovače letí k nebi, z cigára šlehají jiskry jak z prskavky. V údivu civím do keře. Z keře se stává velmi spokojený pes. Spokojený keřový pes sedí přede mnou a v pohodě s jazykem venku funí. Periferně vidím berana, je nasraný. Ohlídnu se a beran je jen kolečko plné dříví. Koukám na psa, vidím periferně berana. Koukám na berana a je tam kolečko. Do toho hrají z baráku Doors, přede mnou funí keřový pes, z cigára šlehají plameny a mě dochází pivo! Sedáme do auta a valíme třicet kilometrů do města pro pivo. Cesta se kroutí jak anakonda, jindy se táhne v nekonečno. Běháme po městě jak magoři a hledáme likérku. Tam je! Prodavačka hned při vstupu ví, že jsme v trochu jiný sféře. Je jí to fuck. Cesta domů trvá pocitově dvě minuty! Že uběhly dvě hodiny nevadí. A tehdy to skončilo. Náš matroš byl údajně slabej, přesto jsem měl dojem, že vidím fotony světla poletovat všude okolo, subatomární částice tvořit svět a RGB míchat všechny barvy spektra. Asi jediná droga, která má smysl. Přál bych si, aby si LSD šlehla celá naše republika a kolektivně došla k vyššímu uvědomění, protože jako národ stojíme za hovno.

• 17.5.2020  16:13
    White Lines (TV seriál) (2020)

Když si to pustíte v sobotu, kdy jste v pátek v noci vypili devět piv, pět panáků slivovice, čtyři brandy a od rána jste v pasti, protože spát se vám nechce, ale žít taky zrovna moc ne, jsou White Lines oddechovou střízlivěcí pohodou, u který si až pozdě večer uvědomíte, že to není nic víc, než dobře natočená telenovela. No a v neděli, pokud si na to vůbec vzpomenete, se sami sebe budete ptát: "Proč?"

• 12.5.2020  17:28
    Capone (2020)

Je to posraný jak Fonzo! Trank má sice určitou tvůrčí vizi, nemá ale jakýkoli cit pro její realizaci, stejně jako pro napsání zajímavýho scénáře. A tak sledujeme utrápenýho Capona, kterak se bezcílně potlouká po svém sídle na Palm Island a zažívá jeden haluz za druhým. Z jeho zločinecký vlády se ale člověk nic nedozví. Hardy se tam nehodí, příběh tomu chybí a na to, co všechno Capone dělal, se tam vlastně vůbec nic nestane. Atmosféra je místy ale správně mrazivá, i díky nevšednímu soundtracku, tím to ale končí. Raději si znova dejte The Untouchables.

• 24.4.2020  15:48

Když u toho vypnete hlavu, dostane skvělej akční náhul s parádní choreografií a kamerou. Když se ale během klidných scén zaposloucháte do dialogů, zjistíte, že je to hodně pitomý. Každopádně Hemsworth v roli hrdiny, který krvácí, je asi nejlepší akční postavou od dob prvního Johna Wicka.

• 17.4.2020  07:08
    Devs (TV seriál) (2020)

Miluju tvorbu, která se na základě dosavadního vědeckýho bádání dokáže inspirovat k tomu, aby se pustila do rozvoje vlastních myšlenek a teorií, který jdou daleko za hranici představivosti většiny z nás. Podle toho kam jste schopni svojí hlavu zavést, podle toho buď budete seriál milovat, nebo nenávidět. DEVS totiž nejde po proudu současný komerční tvorby, není tu akce a několikrát si s divákem pohraje tak, že to spoustu lidí nasere. Už jenom psaní tohohle komentáře bylo meta-fyzický jak svině.

• 4.4.2020  13:41
    Togo (2019)

Kudla v kapse se mi otevírá vždycky, když se nějakej rutinér ujme látky, která by bez potíží mohla attackovat filmový topky za uplynulej rok. Togo je totiž svým pojetím zcela obyčejná pohádka pro celou rodinu, ve který z příběhu o zuřící epidemii a strhujícím bojem s časem i neúprosnou aljašskou přírodou nevidíme krom hezkýho vizuálního pozlátka skoro nic. Standardní Disney scénář nikdy nevybočí z klišé a neukáže byť trošku utrpení. Celý to podbarvuje rutinní soundtrack od Ishama bez špetky originality, přitom to v poslední scéně rozjede Richter jenom proto, aby tekly slzy. To finále i díky hudbě působí jak z jinýho filmu. Ale nechápejte mě špatně, ono je to koukatelný a v podstatě v rámci možností a rozpočtu i pěkný drama. Dafoe je výbornej a pes není digitální! Jen potenciál prostě nebyl využitej.

• 3.4.2020  17:49
    Ježek Sonic (2020)

Úplně ten samej úlet by šel natočit s mnohem větším stylem, švihem i vtipem. Je to až moc velký klišé s tuctovou režií, pořád ale zábavnější než třeba třetí Mizerové.

• 1.4.2020  13:44

Třetí Bad Boys mi asi způsobili amnézii. Už pět vteřin po skončení filmu jsem si nebyl schopnej vybavit jedinou scénu, která by mě bavila. Postavy se sice začaly chovat v rámci možností normálně, tudíž Bayův infantilismus ustoupil, zato zábavovej faktor klesnul pod úroveň prvního dílu. Příběhově banální děj nedoprovází ani dobrá akce, protože akce v tom vlastně není. Těm pár výstřelům chybí jakákoli dynamika i nápaditost. Druhej díl jsem viděl asi šestkrát, a i přes všechnu jeho stupiditu je to jeden z nejzábavnějších akčních filmů všech dob, trojka je ale mizérie v plný polní, kterou z hoven nevytáhnou ani Lawrence se Smithem.

• 24.3.2020  19:49
    Bloodshot (2020)

Vin Nafta - v touze rychle a zběsile nastartovat další debilní kolotoč plnej fantasy a sci-fi - si stále neuvědomuje, jak se řadí s automatem.

• 20.3.2020  18:58
    Díra (2019)

O hlouposti, chamtivosti, sobeckosti, nenasytnosti. O lidech! Mistrně zrežírovaný násilný psycho, který si bere tu něco z Kostky, tu něco z High Rise a tu něco ze Snowpiercera, nikdy ale nepůsobí jako kopie. Naopak si ze svých vzorů bere to nejlepší a skládá to v jeden originální strhující celek, bez hluchých míst a zbytečností!

• 15.3.2020  14:07

Je zvláštní, že kamkoliv ten kluk přijde, tam se mrdá na sto a jeden způsob, vraždí a nadává, ale na něm to nezanechá žádnou stopu. Jestli on Joska není trochu psychopat. Docela zamrzí, že si Marhoul nandal do filmu herecký extratřídy jenom proto, aby je nechal předabovat. Každej řekne jednu větu, někdo jedno slovo a někdo vůbec nic, přesto nedokázal naučit svoje herce ani zabučet. Taky chování postav je šíleně nepřirozený. Při délce tří hodin by určitě prospěl i soundtrack, jehož absence filmu v určitých pasážích ubližuje. Dokonce ani emocionální rovina nefunguje, jak by mohla, všem hrůzám války navzdory. Celej film v tomhle případě tvoří nádherná kamera, přesnej střih, světová výprava a silnej příběh, kterej ale mohl bejt podadej mnohem efektivnějším způsobem. Na český poměry je to ale asi nejlepší film za posledních dvacet let.

• 1.3.2020  14:32
    1917 (2019)

Technicky dokonalá prázdnota, která děj se co děj nedokáže vyvolat žádný silnější pocity, protože nemá podloží v podobě kvalitního scénáře. Takovýho scénáře, kterýmu by záleželo na postavách a jejich vzájemný interakci. I tak je to ale skvělá podívaná, umocněná tradičně fantastickým soundtrackem Thomase Newmana!

• 21.2.2020  19:47

Začalo to sice zajímavě, i samotná režisérka se ale po pár dnech natáčení nechala unudit vlastním scénářem, a tak to každých deset minut upadá víc a víc do hoven, byť se to chce tvářit super naléhavě!

• 4.2.2020  09:36
    See (TV seriál) (2019)

Pominuli fakt, že i po staletích slepoty vypadají lidé tak krásně a uhlazeně, že dokáží stavět dokonalá estetická obydlí a šít krásné oděvy, je See neskutečná vizuální žranice se super brutální akcí, úžasným soundtrackem, plně funkčním příběhem a s vodníkem, kterej konečně dokazuje, že není jenom tupá mlátička, ale umí i slušně hrát.

• 2.2.2020  14:38
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Jedinej Favreau pochopil, že už to chce konečně změnu. A tak vznikla strhující kovbojka z vesmíru, ve který není čas na zbytečný kecy, trapnej humor a teatrální chování postav, doprovázená naprosto geniálním soundtrackem, kterej byť se místy drží témat z filmů, přispívá do repertoáru svěží hravostí i originalitou. K tomu si připočtěte parádní CGI, výborný charaktery a super dynamickou akci, která víc než poslední díly Star Wars připomíná Fury Road! Ohromná paráda a hodně nečekaný překvapení.

• 30.1.2020  18:05
    Jeho temné esence (TV seriál) (2019)

Vizuálně neskutečně nádherná show s parádním příběhem, která si s každým dalším dílem hravě vytírá prdel náboženstvím. Výborná Dafne Keen, fajn soundtrack, skvělá výprava a slušný efekty. Kolena tomu podraží jenom přístupnost, protože jakmile dojde na násilí, krve by se člověk nedořezal (hlavně že z medvědů teče proudem a všude kolem nich leží střeva!).

• 26.1.2020  12:24

John Connor dokázal přežít akční inferno druhýho dílu bez známek zranění jenom proto, aby ho pak v baru u pláže brutálně sestřelili, zatímco si dává svojí oranžádu... minutu po začátku filmu. Scenáristický peklo, který započalo už třetím dílem a od tý doby nabírá na síle, pokračuje i tentokrát a bez špetky studu pohřbívá kdysi nejslibnější sci-fi frančízu, jež formovala nejen samotnej žánr, ale i generace svých diváků. Ubohý obsazení v čele s trapnym záporákem, doprovázený mizerným CGI, extrémně nudnou akcí a naprosto nulovým napětím. Po letech je třeba přehodnotit Salvation, protože podle mě je to nejlepší terminátoří film od dob druhýho dílu!

• 20.1.2020  10:09
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Nejlepší seriál všech dob!

• 16.11.2019  19:55
    Le Mans '66 (2019)

Málo kterej film o sto padesáti minutách, byť sebevíc dobrej, dokáže bavit po celou svojí dobu. Ford v Ferrari ale baví v každý jedný vteřině, bez ohledu na to, co se právě děje. Neskutečně zábavný, dynamický, strhující a skrz na skrz provoněný benzínem, s parádními hereckými výkony od všech zúčastněných!

• 27.10.2019  22:47

Tématický neobjevná, zato obsahově dokonalá komedie plná absurdit, která čím blíže konci je, tím hlouběji pod kůži se zařezává. V dnešní době jedna z těch vzácných komedií, která pobaví i dojme zároveň, aniž by stavěla humor na vulgarismech. (Central Cinema Alexandra, NZ - věkový průměr diváků v sále 70+ :D)

• 11.10.2019  23:53

Nic víc než završení osudů Jesseho Pinkmana a rozlučku s fenoménem Breaking Bad nečekejte. Na film se tam toho děje strašně málo a není to ani kdoví jak zábavný. Nutno ale říct, že to není ani nějakej zbytečnej dovětek, akorát to prostě mělo vzniknou spolu s poslední řadou a ne šest let po ní.

• 11.10.2019  02:56
    Premiér (TV seriál) (2019)

I přes vzdálenost osmnácti tisíc kilometrů od domova mi Česká republika neustále připomíná, proč tam nechci bejt! Připadám si jak na jiný planetě, kterou se ČR snaží kontaktovat (tak nějak to bude vypadat, až někdy superinteligentní mimozemská rasa zachytí naše vysílání).

• 2.10.2019  10:16

Jakoby se někdo hrabal v trezoru filmového zapomnění a omylem v něm našel devadesátkovej hit, kterej nikdo nikdy neviděl, a dali tomu lehkej remaster, lepší efekty, zvuk a obraz a poslali to na Netflix. Vidět to v dobách, kdy mi bylo deset, asi bych to do dneška nosil v hlavě jako nepřiznanou oblíbenou sci-fi. Dneska to ale nikoho ničím nepřekvapí, byť to záhadně funguje ve všech směrech a ještě to stíhá být vcelku originální.

• 26.9.2019  05:19
    Slunovrat (2019)

V určitou chvíli, když už si budete lámat hlavu nad tím, kam to všechno spěje, otevřete jenom tak tlamu dokořán a s linoucí se slinou z koutku a se slznou v oku budete chtě nechtě sledovat všechno to dění až do neuvěřitelně rozpálenýho finále, který určí, jestli prožíváte "bad trip" nebo filmový blaho. Od toho se pak bude odvíjet, jestli si vybudujete averzi ke Švédsku, nebo zda se rozhodnete vést normální vztah. Midsommar je neskutečně působivě podanej příběh - o ztrátě, odcizení a rozchodu, jehož hlavním prvkem jsou obrazy a jejich významy - kterej ale funguje i jako přímočarej rituální horor. Jak se na to budete dívat, takovej zážitek si odnesete. Konec filmu je mimochodem nejúžasnější happyend v historii filmového plátna!

• 14.9.2019  06:38
    Agent (TV seriál) (2019)

Aniž bych věděl proč, při sledování špiona jsem si asi stokrát vzpomněl na Mnichov. Možná proto, že stejná dynamika vyprávění i perfektní obrazová stránka by mi seděla i u tohohle. Spy je ale bohužel vizuálně extrémně mdlá show, při který režisér ani kameraman nevěděli, jestli to chtějí mít v Izraeli barevný nebo černobílý, a tak to ve výsledku neni pořádně ani jedno. Stylu vyprávění navíc chybí právě dynamika i naléhavost, silnější emocionální rovina a v neposlední řadě taky pevnější režijní uchopení. Táhne to Baron Cohen, kterej si svojí roli vychutnává na obou stranách a taky fakt, že je to i při vší obyčejnosti příběhově zajímavý.

• 8.9.2019  00:50
    Carnival Row (TV seriál) (2019)

Zajímavý svět obývaný zajímavými bytostmi, které ale prožívají brutálně nezajímavý příběhy.

• 30.8.2019  21:40
    Temný krystal: Věk vzdoru (TV seriál) (2019)

Luis Leterrier, režisér těžce průměrnejch nesmyslů, přišel se sérií, která bere umění filmu, animace a loutko-hry a povznáší ho vysoko nad rámec současný komerční tvorby (myslim si, že Age of Resistance moc lidí neuvidí a ti, co jsou posedlí Hrou o Trůny, nějaký loutkaření neocení). Aniž bych očekával pecku, která by mi vyrazila dech, už první epizoda mi vehnala do očí slzy blaha, naprosto mě unesla z reality a vhodila zpátky do dětství. Krásná kamera, nádherná hudba a dokonalý skloubení filmových technologií a praktik v jeden nesmírně okouzlující zážitek. Vytknout lze snad jenom jistou neživotnost postav vzhledem k absenci širší škály jejich výrazů. Kdo viděl a má rád původní film, zklamání není možný.

• 13.8.2019  10:49

Když se debilita scénáře rovná monstrozitě Godzilly a celý to řádění zaobalíte do hudebního paskvilu Beara McCrearyho, mohl by tam naběhnout Kong, Jack Black i dinosauři a pořád by to byla naprostá sračka, která v místech, kde mají téct slzy blaha, vzbuzuje jen nechtěný záchvaty smíchu a nepochopení (předchozí Godzilla měla alespoň parádní atmosféru a budila pocit tajemna). Přitom potenciál je tam i při vší tý debilitě obrovskej a příběhy z toho jenom srší, jenom to prostě dali do rukou tupce, kterej neví jak a s čím pracovat, a tak místo pompézního nářezu natočil dvě hodiny hašteření obřích draků, plazů a můr v domnění, že mu to publikum už dostatečně zdegenerovaný Marvelem spolkne. Pěkný hovno!

• 31.7.2019  08:12

Je hezký, jak jim to i při vší tý přeplácanosti drží pořád pohromadě. Jinak je to mega trapný!

• 27.7.2019  04:47
    Jiný život (TV seriál) (2019)

Another Life se na Netflixu objevil stejně záhadně, jako artefakt na Zemi, kolem kterýho se děj točí. A protože jsem nečekal vůbec nic, mohlo mě to jenom příjemně překvapit. Tvůrci seriálu ale dokázali pravej opak. Už od první epizody to naprosto nechtěně samo sebe paroduje, vypadá to lacině, děj - ačkoliv se chce tvářit důležitě i chytře - je mega debilní, kamera je v určitých scénách vyloženě příšerná, CGI vypadá jak z mých prvních pokusů v After Effects, akce strhává špatnou choreografií i střihem a celý to sci-fi je založený víc na "fi" spíše než "sci". A to vůbec nehledim na to, že to je upatlaný převážně z Arrival a Vetřelce, tudíž originalitu nečekejte už vůbec. Katee Sackhoff to sama neutáhne, byť se jako jediná trochu snaží. Asi jeden z nejhorších seriálů, kterej jsem kdy viděl.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26