AppleCore

Instagram: applecore60

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 21.1.2019  02:16
    Suspiria (2018)

Zpátky do sedmdesátých let - vizuálem a kamerou obecně, přes ozvučení, střih až po dramaturgickou strukturu. Přitom je film proloženej modernou v podobě geniálního soundtracku Thoma Yorka a vrstevnatostí, která nemá v současný době v rámci žánru konkurenci. Suspiria je atmosferická pecka, která ač se v určitých pasážích mdle táhne, ve finále vystřelí z diváka duši a dá tomu všemu bizáru smysl. Krok zpátky, kterej je ale v záplavě dnešních komerčních sraček paradoxně evoluční. Horor předešlýho roku a zřejmě i toho letošního!

• 21.12.2018  23:49
    Roma (2018)

ROMA, film s tak neskutečně zvláštní atmosférou, až se místy cítíte jako součást děje, jako pozorovatel, který putuje městem, přírodou, pláží a rodinu sleduje na každém kroku. Dokonalý vystižení času, místa a příběhů. AMOR!

• 9.12.2018  03:20

Úmysl zfilmovat Mowgliho syrově a ve vážnějším tónu byla asi ta nejlepší hollywoodská zoufalost za poslední léta a studio Warner Bros má za to u mě velkej obdiv (oni totiž berou omalovánky Marvelu/disneyho a mění je v temnější a podstatně chytřejší filmy). Takže ačkoliv není nová Kniha džunglí filmovou událostí roku a celkově působí hodně divně, bez duše a nevyrovnaně, pořád je to zajímavější než verze od Favreua, která je mířená vyloženě na dětský publikum (což znamená okleštění řady motivů). Navíc má výrazně prokreslený charaktery zvířat a představitel Mowgliho nejen, že je výbornej, ale umí i krvácet! Největším mínusem je scénář limitovanej předlohou, takže už asi po stý vidíte stejnej příběh se stejnými klišé (jen v zajímavějším hávu).

• 1.12.2018  23:39

Coeni postupně vytrácejí všechno, co jejich tvorbu činilo jedinečnou. Buster je ultra nudná, nekoherentní a zbytečná patlanina, která ač má potenciál nakrmit kritiky, běžnýho diváka mine každým aspektem. Bizarní postavy jsou pryč, zábavný dialogy jakbysmet a zůstává tak jenom skvělá kamera a vizuál obecně. Dokoukat to mi trvalo tři dny!

• 20.10.2018  08:50

Evans zanechal na indonéský kinematografii nesmazatelnou stopu. Asi nikdy už tam nevznikne rodinný drama... a jestli přece, děti v něm budou umírat po stovkách. Každej by chtěl natočit svůj Raid, ne každej ale má Evansovo cit pro záběrování a práci s napětím. The Night Comes For Us je sice mega akční od začátku po konec, krev z lidí cáká po litrech a umře jich tam třeba milion, akce sama o sobě ale není tak dynamická a naléhavá (občas i docela vtipná, podle mě nechtěně), ač samozřejmě ve srovnání právě s Raidem. Dramatická rovina pak nefunguje skoro vůbec, příběh jsem moc nevnímal a vlastně moc ani nepotřeboval vědět co a proč se děje. Je proto dobře, že i když ta akce nefunguje vždycky, je jí tam zatraceně hodně - vraždí se tam úplně vším a i docela nápaditě (za posledních třicet minut dávám čtvrtou). Jednohubka obstojná, podruhý si to ale nikdo nikdy nepustí.

• 16.10.2018  19:34
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Čím je pro mě Interstellar ve světe sci-fi, tím je teď pro mě Haunting of Hill House ve světě hororů (tak trochu)! Flanagan umíchal ultimátní džus strachu, dramatu a filozofična, ze kterýho ve výsledku pramení jedno moudro za druhým, aniž by to působilo kýčovitě. Přitom si dovedu představit, že se kde kdo ztratí v ději, protože příběh proplouvá po časových osách stejně, jako kapky deště prostorem během bouře! Skvěle napsaný, zrežírovaný i zahraný. Nečekejte nový využití hororových postupů, nebo nějakou poctu žánru. Čekejte příběh, jenž dnešním hororům tolik chybí! Bacha: Hodně děsů se odehrává v záběrech, ve kterých se zdánlivě nic neděje.

• 30.9.2018  16:52

Drsná a silně nedivácká výprava do srdce Aljašky, ze který vás bude mrazit i v těch nejrozpálenějších letních dnech (i když u místních jelimánů, kteří jsou už bezvýchodně pohlceni Marvelem, to asi nehrozí). Hold the Dark je teprve třetí dílo od Netflixu s plně funkční dramaturgií a scénářem, přičemž je na filmech od tohohle giganta hodně vidět, že k jejich natočení je třeba primárně talent a vize! Saulnierova prezentace násilí a temntoty je přesně to, co chybí jak na plátnech kin, tak i na televizních obrazovkách. PS: Srovnávat Hold the Dark s Wind River jenom proto, že se oboje odehrává na sněhu, je stejná pičovina jako srovnávat Lawrence of Arabia s The Mummy jenom proto, že se oboje odehrává na písku! Krom prostředí to nic společnýho nemá a vy se v touze srovnávat nesrovnatelný připravujete o zážitek. Naučte se přistupovat ke každýmu filmu zvlášť. "When I encountered the wolves, they were in the act of devouring one of their own. A pup. It is not uncommon at all. When resources are scarce or there are unnatural stresses, some of the young may be killed to preserve the group."

• 23.9.2018  08:50
    Maniac (TV seriál) (2018)

Jedinečnej příběh chaosu a řádu! Netradiční, krásně podivný, nedivácký, nekomerční, atmosferický, skvěle zahraný, parádně napsaný, perfektně zrežírovaný, podpořený výborným soundtrackem. Přesně ten typ seriálu, jenž by nikdy nevzniknul, kdyby nebylo Netflixu, kterej dává ambiciózním tvůrcům možnost točit to, co chtějí a přesně tak, jak to chtějí.

• 15.9.2018  14:22

Nicolas Cage se konečně upsal filmu, ve kterym jeho herecký excesy dávají smysl... a tak sledujeme, kterak se zdrcený dřevorubec snaží vykonat pomstu hned poté, co si na záchodě na posezení vychlastá flašku vodky a smíchuplně si u toho pořve. Hypnotická psychóza, která kdyby padla do hlavy schopnějšímu tvůrci, mohla být mnohem zajímavější i drsnější. Cosmatos moc nezvládá akci a s gore efekty by si spousta tvůrců poradila i se stejným rozpočtem mnohem hravěji, exceluje ale v momentech, ve kterých jde především o atmosferický drama protkaný šílenstvím a psychem! Největším kladem je výrazná vizuální stránka a tradičně skvělej soundtrack od Jóhannssona (RIP).

• 12.9.2018  20:01

Nedostatkem druhých dílu u takových filmů je, že trpí absencí atmosféry těch prvních. Tam ale výtky u Day of Soldado začínají i končí, protože jinak je to přesně ten drsnej, špinavej a nekompromisní thriller jako Sicario! "Fuck it all, wipe it clean!"

• 6.9.2018  08:02

Juan Antonio Bayona při cestě za epikou a velkolepostí hollywoodských blockbusterů poztrácel všechnu svojí kreativitu a originalitu, kdy ačkoliv se snaží jak jenom může, neskutečně stupidní scénář mu nikdy nedovolí vyplout z vod debilních klišé a břidkýho příběhu! Všechna ta nádherná atmosféra původního filmu zmizela, nostalgie předchozího dílu opadla a zůstal tak jenom kýbl digitálu, nudných bezcharakterních postav a stupidního soundtracku (tradične Giacchino).

• 14.8.2018  18:10
    Upgrade (2018)

Tvůrčí vizionářství v plný polní aneb když vám nestojí za prdelí studio a vy si děláte co chcete, dokud z rozpočtu nevymlátíte úplně všechno!

• 27.7.2018  20:42
    Extinction (2018)

První hodina: Michael Pena má vidění, prostě jenom tak, o konci světa, o invazi. Jenomže jeho vize nedávají dlouho smysl, nemají důvod a už od začátku víte, že díky nim zachrání svět. Ta invaze sama o sobě je taky prapodivná a ačkoliv byla očekávána dlouho dopředu, vůbec nic proti tomu neudělali. No a pak přijde poslední půlhodina! Vy jenom zmateně civíte a přemýšlíte, že kdyby to padlo do rukou zkušenějších tvůrců, mohla to bejt vcelku pecka. Totiž čím více se film blíží konci, tím zajímavější to všechno je a kupodivu to i dává smysl. Netflix z toho tradičně ale moc nevytřískal a natočil sice slušnej film v rámci televizní produkce, ale i kdyby to šlo čirou náhodou na COOLu, neštěkne po tom ani pes!

• 26.7.2018  15:20

Když si po pěti minutách filmu vzpomenete na epizodu "Pickle Rick" z Ricka a Mortyho a šestkrát si jí v průběhu celou přehrajete v hlavě, je jasný, že je s filmem něco v nepořádku! Absence napětí i všeho, co by diváka dokázalo kovat do křesel, je prostě znát. Příběh je blockbusterová rutina, kdy některý charaktery vyloženě lezou na nervy (mě osobně Peña). Režie je navíc hodně líná a bez nápadu (až na pár COOL výjimek ke konci), sice se povede pár fórů, kterým se člověk uchechtne, po pár minutách ale už vlastně neví, že se staly. A přesně tak je to po celou dobu - z kina jdete s pocitem, že jste vlastně dvě hodiny seděli v sále, aniž by vůbec běžel film! Tříhvězdičková rutina (dávám dvě)... divím se, že to Marvelu pořád všichni žerou. "I am a pickle!"

• 14.7.2018  16:34
    Sacred Games (TV seriál) (2018)

V záplavě šílenejch indickejch filmů, kterejch je na Netflixu víc, než kolik jsem viděl českejch, se objevila lahůdka - indickej seriál! A stejně jako většina zemí usilovně vnesla na Netflix seriálovou pecku, je i Sacred Games až překvapivě kvalitní věc s výborným nosným příběhem, skvělou strukturou vyprávění, s fajn soundtrackem a i s dobrými hereckými výkony, mezi kterými si sice nenajdete svýho hrdinu, zato s nimi projdete vší tou špínou, násilím a depresí. Ku prospěchu hraje i - pro nás méně známá - indická kultura a exotičnost. Nebojte se toho, Jižní Amerika má Narcos, Itálie Suburru a Indové nám dali odpověď v podobě Sacred Games!

• 14.7.2018  08:22
    How It Ends (2018)

Jeden z těch snaživějších fláků od Netflixu, kterej ačkoliv zůstává v rámci využitosti potenciálu na půli cesty, pořád je to výborná jednohubka na zabití deštivýho večera. Apokalyptická road-movie, kde divák neví víc než postavy, se slušnou atmosférou i soundtrackem. Mít to silnější příběh a detailnější průběh, kdy by divák měl možnost vidět víc chaosu a zoufalství, byla by to rovnou pecka!

• 24.6.2018  08:36
    Živitel (2017)

Přestože se jedná o animák, není Breadwinner nic pro děti, ale silná emotivní sonda do země, jejíž národ je skrze náboženství natolik pomatenej, že se i z malých dcer - v touze přežít - musejí stávat muži!

• 31.5.2018  19:57

Tříhodinová odysea finskými lesy, která z vás serve kůži, i když budete sedět v pohodlí vašich obýváků! Nejlepší válečný drama od dob Thin red line!

• 31.5.2018  15:54
    Tomb Raider (2018)

Alicia Vikander a snaživá režie drží v lehkym nadprůměru jinak stupidní a nezajímavej příběh.

• 4.5.2018  13:57
    Anon (2018)

Film tak chladnej, prázdnej, odtažitej a neosobní, jakoby toužil, aby ho nikdo nikdy nespatřil. Pokud to byl vzhledem k tématu záměr, pak je Anon výborná sci-fi, která svojí transparencí života nahání skoro až hrůzu. Pokud to ale záměr nebyl, nahání hrůzu spíš to, jak se film tvůrcům rozsypal pod rukama. Parádní je atmosféra a slušnej soundtrack, stejně jako režie, scénář by šel ale sakra poladit, protože podobně jako u In Time, i tady je potenciál využitej polovičatě. Není to ale průser jako třeba nedávný Mute.

• 3.5.2018  15:59

Je sice vcelku fascinující, jak se tvůrcům podařilo narvat tolik postav do jednoho filmu a přitom zachovat koherenci vyprávění, přesto je to ale místy roztrhaný tak, jakoby se film skládal z několika epizod seriálu. Avengers Infinity War je určitě lepší a vyspělejší než většina ostatních marvelovek (snad jenom kromě třetího Thora a Strážců Galaxie), stejně ale pořád lpí na přehnaných infantilnostech, aby se tvůrci zavděčili všem od pěti let věku až někam po padesát (což ubírá na atmosféře, temnotě příběhu i potenciální brutalitě). Záporák je ale konečně hrozba a zároveň charakter s vlastní motivací, takže vás baví sledovat všechny scény s ním a vlastně mu přejete, aby už konečně všechny sejmul. Jenomže tady jsme v sérii pro masy, v sérii, která vydělává miliardy, takže navzdory všem úmrtím lze očekávat, že příští díl přinese všechny zpět (spoiler: Buď sejmutím Thanose a použitím kamene duší, nebo skákáním mezi alternativními realitami). Taky soundtrack je tradičně neoriginální paskvil, kterej buduje emoce jen tehdy, když se vůbec nic neděje. Jinak je to ovšem překvapivě koukatelná a pro fandy Marvelu přímo orgasmická podívaná!... A Spider-Man je trapák!

• 19.4.2018  20:11
    The Terror (TV seriál) (2018)

The Terror vládne všude tam, kde většina seriálů selhává. Dokáže totiž udržet napětí a všechnu tu depresi i v momentech, ve kterých se neděje zhola nic - v tom vládne a neselhává! K tomu se připočtěte parádní obrazovou stránku, skvělej soundtrack, mrazivou atmosféru, "medvěda", jedno z nejhutnějších seriálových úmrtí posledních let a silný komorní finále.

• 13.4.2018  19:34

Doufal jsem v pokrok oproti první řadě, ale ono nejen že to není lepší, oni z toho udělali regulérně jeden z nejotravnějších seriálů všech dob! Marně vzpomínám, jestli mě kdy postavy někdy v něčem sraly tak enormně.

• 13.4.2018  19:24
    Lost in Space (TV seriál) (2018)

Vizuálně ohromná show, která ovšem v honbě za hollywoodkou epikou poztrácela koule i vlastní ksicht... a logiku. Není to špatný, kouká se na to dobře, ale tak jak je většina seriálů o postavách a jejich útrapách, je Lost in Space spíš o snaze být velký. Zapomíná přitom na fakt, že původní originál byl rodinou humornou sci-fi rozprávkou, jenomže tady humor absentuje, a tak - protože příběhově to není nic extra - to zkrátka nemá ten správnej zábavovej efekt. Taky soundtrack je debilní (většinou)! Ale bez problému se prokoušete všemi epizodami.

• 11.4.2018  14:41

Hloupá napodobenina Heatu, která se tak strašně snaží na legendární kriminálce parazitovat, že i Butler má potřebu předvádět gesta a grimasy Al Pacina - a diváka to sere od úvodu po závěr. Přitom film nemá ani pětinový napětí oproti Mannovo tvorbě, chybí nosný charaktery, nefunguje tu chemie mezi postavami, natož pak psychologickej souboj mezi dobrem a zlem, přičemž ani akce nemá moc co nabídnout. Film je sice zemitej i relativně drsnej, ale nechytá se ani coby pocta (to si raději dejte Affleckovo The Town), ani jako kopie. Přehodnoťte radši Triple 9 - mnohem lepší, svižnější a údernější "oldschool" kriminálku!

• 14.3.2018  16:08

Je unavující koukat stále dokola na jedno a totéž bez toho, aniž by se tvůrci snažili nakládat se sérií jinak, aniž by se do ní snažili vnést nový prvky a nápady. Je proto fajn, že Johnson téměř do každý scény sází skoro až sebe-parodický vsuvky, který si stylem humoru zahrávají s Ragnarokem (byť samozřejmě ne v takový kadenci). Krom humoru ale není na co koukat, protože příběhově je to omáčka umíchaná předchozími díly, kdy každej další v tom guláši dělá akorát nepořádek. Last Jedi postrádá nosnej charakter, jenž by dokázal táhnout sérii stejně jako kdysi Ford, takže vás nebaví je sledovat, nevíte co a proč právě dělají, a hlavně vám tak unikají příběhový souvislosti. Osobně mě už otravuje i dokolečka opakující se soundtrack. Tahle série by se měla buď nasměrovat na novou cestu, nebo jí přesunout do televize – pakliže chtějí každej díl stejně. I tak je to ale o dost lepší než The Force Awakens!

• 12.3.2018  13:52
    Annihilation (2018)

Čím více se Annihilation blíží ku svýmu konci, tím více přetváří úsudek diváka... a čím jednoduší divák je, tím spíš ho to mine. Jinak si přečtěte knížku, protože film se s divákem nemaže a nedává tak odpovědi na otázky ohledně toho, co všechno a proč se dělo před událostmi filmu, smysl to nicméně dává! Parádní vizuál, fantastickej soundtrack, skvělá atmosféra, relativní originalita a fenomenální finále.

• 23.2.2018  19:01
    Mute (2018)

Je zvláštní, že ačkoliv dává Netflix tvůrcům poměrně volnou ruku, nikdy z jejich filmů nevyleze něco, co bych si chtěl pamatovat dýl než dvacet čtyři hodin. Duncan Jones si střihnul další sci-fi (ze světa Moonu… poněkud zbytečně) a místo realizace velkých vizí a snahy vykřesat z filmu maximum vidíme jenom napodobeninu Blade Runnera bez nosnýho příběhu s absencí scén, jež by vám utkvěly v hlavě (průběh vyšetřování je bez náboje a napětí… a trvá přes osmdesát minut, než začne trochu bavit). Postavy k tomu všemu jsou hodně nesympatický a krom Skarsgårda se všichni chovaj jak naprostí kreténi. Zklamal mě i Clint Mansell se svým soundtrackem. Je sice fajn, že ze světa srší určitá zvrácenost, že krví ani kurvama se nešetří, ale pokud je právě tohle ten důvod, proč dobří filmaři chodí k Netflixu, měli by zvážit, zda není lepší točit pro Hollywood v PG13 velký příběhy, spíš než točit nudu pro R-kovej rating. (zatím jedinej Fukunaga dokázal natočit pro Netflix naprosto komplexní filmovej zážitek se vším všudy). Seriály má Netflix parádní, ale filmy jim zatím moc nejdou – snad to prolomí Scorsese!

• 15.2.2018  20:20

Když se deset minut před koncem ocitnete metr před obrazovkou v tureckym sedu, začnete tleskat a řvát, víte, že je všechno v pořádku! Nejlepší slovní přestřelka mojí filmový historie a jedno z nejintenzivnějších a nejzajímavějších soudních dramat posledních dvou dekád, silně podpořeno soundtrackem Maxe Richtera a démonickým výkonem Jessicky Chastain!

• 13.2.2018  15:04
    Liga spravedlnosti (2017)

Takovej film, ve kterym nebaví destrukce, nebaví postavy, akce, humor, prostředí, soundtrack, efekty, příběh ani Batman, prostě není dobrej! Teprve tohle je průser, kterej úspěšně neguje veškerou snahu předchozích DC fláků působit jinak oproti Marvelu a degraduje tak nejen film coby umělecký médium, ale i samotný komiksy!

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25