AppleCore

Eat Raw Meat = Blood Drool

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 19.9.2017  19:00
    Přízrak (2017)

Minimalistický nekonvenční drama plný dlouhých frustrujících záběrů, který ale jak plyne ku svýmu konci, zarývá se hlouběji a hlouběji pod kůži, přičemž finále z vás vystřelí duši a provede napříč časem a prostorem! (nic pro ignoranty, ani pro komerčně orientovanýho diváka)

• 15.9.2017  19:56

Angelina Jolie si v posledních letech hraje na režisérku, až nyní se jí ale může skutečně nazývat. "First They Killed My Father" je příběh tří sourozenců (dětí), snažící se přežít v útisku rudých khmérů, kteří je připravili o rodinu. Celá situace je tak vyobrazená z pohledu dítěte vytrženého z reality svého dětství, vhozeného všanc realitě tvrdý války. Bohužel první půlka postrádá pevnější dramaturgickou strukturu a zajímavější scenáristický uchopení - prostě proto, že nemá žádnej feeling, moc se tam nemluví a na diváka z hlediska příběhu v podstatě nijak nepůsobí (děj je hodně prázdnej). Film má ale od začátku po konec krásnou kameru, pěknej soundtrack, netlačí se tu zbytečně na emoce (povětšinou) a druhá polovina nabídne napětí, akci a řadu strhujících momentů (do určitý míry napravuje nedostatky z první půlky). Kdyby se Angelina nebála přitlačit trochu na pilu, mohlo to bejt drama roku.

• 12.9.2017  08:28

Stojím si za tím, že je Prometheus parádní sci-fi - svým logickým excesům navzdory. Covenant ovšem nejenže boří všechno v Prometheovi nastoleno, ale ničí i jedno z nejikoničtějších monster filmovýho plátna. Do toho scénáristé přisazují tuny dalších nelogičností v čele s neskutečně tupou posádkou, ve který nejde fandit absolutně nikomu. A tak sledujeme bandu idiotů ,kteří se pod parou vlastní tuposti nechávají zabíjet hlava nehlava, Fassbender si za flétny kuchtí příšery ve sklepě a divák jenom zírá, proč se to všechno děje. Osobně jsem chtěl vědět víc o "stvořitelích" a jejich "ráji", spíš než o vzniku vetřelce, kterej vůbec nedává smysl! Scott těžce nedokázal umíchat filozofickou sci-fi s komerčním blockbusterem a vzešlo mu z toho jedno velký beztvarý lejno.

• 31.8.2017  20:24
    Wonder Woman (2017)

Wonder Woman se tak moc snaží potlačit ambice předchozích filmů, že víc než universe od DC, to působí spíš jako Marvel.

• 29.8.2017  21:12

Jeden z těch indie filmů, kde ačkoliv je všechno přesně tak jak tvůrci chtěli a zamýšleli, běžnýho komerčního diváka to mine obloukem. Přeju "dobrou noc"!

• 29.8.2017  18:07

Díky trapnýmu rádoby tvrďáckýmu soundtracku se film v určitých pasážích tváří smrtelně vážně, díky čemuž jeho nadsázka vymizí a stává se z toho rutinní sračka bez vize a nápadu. Když ale hraje cokoli jinýho, rázem je z toho "buddy movie" pecka plná hravosti a nápadů... a to je asi tak dvacet minut filmu!

• 20.8.2017  17:59

Velkolepý drama utopený v touze udělat to akční! A tak to po chvíli vypouští logiku, emoce jdou stranou, zájem o hlavní postavu uvadá a nastupuje jedna řež za druhou, kdy ani jedna není dost dobrá na to, aby v divákovi vzbudila strach nebo napětí. Příběh tak zachraňují nekompromisní situace a občasný flashbacky Willema Dafoea s dětmi, který dávají smysl a mají skvělou atmosféru. Na nudný odpoledne dobrý, ale v kině by to těžce pohořelo.

• 22.7.2017  14:36
    Dunkerk (2017)

Nolan prostě neumí zůstat při zemi a natočit film pro tuctovýho diváka prahnoucího po epice a akci. A tak je i Dunkirk strukturou vyprávění složitější, než je u žánru zvykem. To může kdekoho vyděsit nebo přímo zklamat, já to ale považuju za geniální tah, díky kterýmu se Dunkirk odlišuje od všech dalších válečných dramat. Jednu událost tady totiž vidíme hned třikrát, pokaždý ale očima jiných charakterů (nutno ale podotknout, že to není o silných jednotlivcích, ke kterým si máte utvářet vazby). Chvíli jsme na zemi, chvíli na vodě, pak ve vzduchu a všechno se to mísí do střihově šílený mozaiky, která ač z hlediska časový návaznosti nedává zprvu smysl, ve finále vypramení v jeden neskutečně epickej příběh mnoha lidí, kteří čelili při operaci Dynamo hotovýmu peklu. Po technický stránce pak diváka strhne snad úplně všechno - prostě proto, že tady se nejede na CGI efekty. Když se potápí loď, tak se prostě potápí loď. Když z nebe padá Spitfire, tak prostě do moře spadne Spitfre! Kamera je fantastická a zvukový efekty ohromující (každej nálet z vás vystřílí duši). A tak dále. Celý je to ke všemu zaobalený do dalšího fenomenálního soundtracku Hanse Zimmera, kterej od úvodních vteřin vytváří hutnou atmosféru plnou utrpení a ve finále svými motivy poskytne pocit naděje a štěstí. Další pecka Christophera Nolana, která u mnohých uzraje až při opětovném shlédnutí.

• 15.7.2017  09:02

Jeden z těch vzácných blockbusterů, který se vymyká dnešním standardům, že film musí bejt tupej, hlasitej a akční - "War for the Planet of the Apes" je dusný intenzivní drama! Zároveň jedna z mála sérií, která svým scenáristickým zpracováním a motivy dokáže přebít všechny "fančízy" za posledních dvacet let ("Válka o planetu opic" je rozehraná takovým způsobem, že lze s klidem vyprávět tucty dalších příběhů - ať už s návazností na tuhle sérii, nebo s možností rozjetí úplně nový). K tomu si připočtěte fenomenální CGI (Caesar vypadá jako Andy Serkis víc než kdy jindy), parádní kameru, ukázkovou práci s charaktery, funkční emocionální rovinu, přesnou režii, řadu filmových odkazů a první skutečně parádní soundtrack od jinak tragickýho Michaela Giacchina. Málokdy uteče sto čtyřicet minut tak rychle. "APES TOGETHER STRONG!"

• 10.7.2017  20:35

Ghost in the Shell je skvělej případ toho, jak kritika utváří úsudek běžnýho diváka a film jako takovej pak upadá v zánik! Nedotčen japonským originálem, užil jsem si Ghost in the Shell víc, než jsem dle všech těch kritických reakcí očekával. Proč? Prostě proto, že je to výborná „cyber detektivka“ pevně stojící na vlastních nohách, perfektně vyvážená mezi komerčním blockbusterem a chytrou nekonvenční sci-fi - příběhově úplně někde jinde, než konkurence vydělávající v kinech miliardy. Ghost in the shell je ještě ke všemu podpořen parádními efekty, skvělým soundtrackem a ozvučením. To, že by film jako celek mohl být o něco dynamičtější a údernější, vem čert! Myslím čtyři, dávám pět.

• 6.6.2017  13:11

Snad proto, že jsem o existenci filmu neměl tušení, neviděl trailer ani nezaslechl nejmenší zmínku, mě "Der kommer en dag" zničil jako máloco v poslední době. Vše od režie, přes herecký výkony (jak dospělých tak dětí), scénář až po soundtrack a dál, je přesně tak, jak by mělo být. Kdo ujíždí na Ondskan nebo King of Bastoy Island, musí uzřít i tohle. Nebejt Netflixu, asi bych to nikdy neviděl!

• 29.5.2017  19:31

Zprvu inteligentní thriller protkaný skrz na skrz tématy a zájmem stvořit kult, záhy až obyčejná lehce přehnaná - byť stále ne úplně hloupá - pohádka s prvky zvrácenýho hororu. Jakoby scénárista tak rychle hledal finále, až se sám ztratil v změti toho všeho, co v úvodu nastolil. Každopádně vizuálně nic lepšího v rámci žánru dlouho nevzniklo, atmosféra je skvělá, herci přesní, soundtrack správně tajemnej a Verbinski by už konečně zasloužil dolar na Bioshock! Škoda filmových pitomců (čti kritiků), kteří relativně originální filmy (kterým "A Cure for Wellness" rozhodně je) strhávají z očí tolika diváků a připravují nás tak o potenciální budoucí nářezy!

• 28.5.2017  11:47
    War Machine (2017)

War Machine je sice 90 minut nudy a 30 minut parády, poslední záběr - kterej dokonale koresponduje se záběrem úvodním - to ale fakt zabil... v tom nejlepším slova smyslu!

• 7.4.2017  20:04
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

13 Reasons Why nestíhá nudit ani ve chvílích, ve kterých se nic moc neděje. PROČ? 1. Scénář je naprosto ukázkově vykonstruovanej 2. Obsazení je přesný a herecký výkony nikdy nejdou za hranice reálií 3. Obsahuje spoustu postav se kterými se divák může ztotožnit 4. Parádní soundtrack 5. Temná, smutná a bezvýchodná atmosféra 6. Chytrá režie, která si hraje s divákovou pozorností (kolikrát jste ztratili přehled v časových liniích?) 7. Silnej příběh o dospívání, ve kterém má jedna pomluva potenciál měnit celej život 8. Ve finále vyplyne vážný - ač trochu naivní - poselství 9. Ani na chvíli nemáte pocit, že sledujete hloupej teenage flák typu 90210 10. Všechno z toho lze ve skutečném životě zažít 11. V žádnym ohledu se nemůže divákovi znelíbit 12. Absence zbytečností 13. Jede pevně na jistotu! (to je zároveň největší mínus, nečekejte žánrové experimenty, nebo šokující zvraty.)

• 4.4.2017  19:33
    Rozpolcený (2016)

Aby finále mělo na diváka ten správný impact, musí být dobře seznámený s Shyamalanovo předchozí tvorbou (minimálně s prvními třemi filmy), pokud tomu tak není, nejenže se konec mine účinkem, ale vlastně film ani správně nepochopí! Split totiž - jakkoliv tuctově se v úvodních minutách jeví - není vůbec tradiční thriller. Čím více plyne svému konci, tím větší smysl dává a diváka ková hlouběji a hlouběji do pohovky. Shyamalan složil reparát za předchozí šílenosti a jako bonus se vydává rozbít Marvel! K pěti hvězdám kousek chybí, přesto je dám!

• 23.3.2017  11:42

Nečekaná pecka, která bez kýče a potosu jede vstříc svýmu konci takovým tempem, že ačkoliv vám na hodinkách uběhnou dvě hodiny, pocitově to připadá jak pár minut! Perfektní skloubení autentických záběrů s filmovou rekonstrukcí, skutečně působící postavy, parádní soundtrack, sebejistá režie a masakrální pouliční přestřelka, která tu nebyla od dob Heatu - to všechno podtrhuje onen strhující hon za pomatenejma zmrdama, který ve jménu Aláha nestydatě vybuchují v davech a myslí si, že mění budoucnost vesmíru!

• 22.3.2017  10:22

Mnohem lepší a původní trilogii věrnější Star Wars film než Abramsova uspěchaná a nedomyšlená Force Awakens, přesto ale pořád ne tak zábavnej a svěží jako právě hitovky z 80s. Michael Giacchino navíc už zcela tradičně komolí hudební velikány, protože nemá v repertoáru nic než kopie, takže ačkoliv to svým soundtrackem tentokrát úplně nezabil, stále si myslím, že by hudbu pro všechny Star Wars měl skládat Williams (dokud ještě žije!) a Giacchina by měli zamknout někam do klece!. Vizuálně je to každopádně pecka a CGI efekty jsou oproti epizode VII mnohem uvěřitelnější. Příště by to už ale chtělo i pořádnou postavu, která bude diváka bavit stejně jako před třemi dekádami Han Solo.

• 14.3.2017  16:15
    Mlčení (2016)

Silence trpí na to, že postrádá výraznější soundtrack, stejně jako křesťanství trpí na to, že nedává smysl. A tak film jako komplexní artový medium brutálně nudí díky absenci jedný z nejdůležitějších uměleckých složek a pomateným křesťanům přejete smrt už v úvodních minutách. Sice jsem v průběhu "neodpadnul", zato jsem řádně trpěl (aniž by názor na náboženství měl přímej dopad na konečnej dojem z filmu). Kamera skvělá, herci bezchybní, režie jakbysmet, ale tam to končí!

• 12.3.2017  19:39

Kdyby neexistovala hra a přesto vzniknul film, asi bych s výhradama pálil pět hvězd. Assassin's Creed totiž normálně baví! Možná to neni dobrá herní adaptace, ale jako film se to opravdu snaží - pravej opak třeba Warcrafta! Justin Kurzel umí perfektně vystavět atmosféru i veškerý napětí a dynamiku okolo příběhu, takže navzdory scenáristický tuposti film plyne svižně a nedrhne - ani když si začínáte jako divák drbat hlavu nad tím, co a proč se právě děje! Taky je super, že se ve Španělsku mluví španělsky. Takže skrze režii, svižnou akci (ač hekticky sestříhanou), slušnej vizuál, skvělou atmosféru a parádní soundtrack odpouštím stříhači, že ve střižně poztrácel asi tak hodinu materiálu, že si Kurzel nepohlídal scénář a že tvůrci v touze vydělat couvli před tvrdším ratingem. Taky si mohli odpustit v každý lepší scéně prolínání mezi historií a řáděním na „animusu“. Ale jinak? Ten film je funkční, na hru seru!

• 11.3.2017  20:12
    Brimstone (2016)

Film, který by se za správný propagace mohl stát novodobou klasikou, stejně jako kdysi třeba Unforgiven. Bohužel, dřív než se stihl prodrat do světa, ho strhali kritici. K Brimstone se tak u nás dostávají pouze největší filmoví fandové. Filmu by sice víc slušelo lineární vyprávění namísto jednotlivých – časově rozházených – kapitol, díky čemuž by nabyl mnohem větší epičnosti a osudovosti, i tak je ale příběh naprosto strhující a nekompromisní. Rozdělení na kapitoly jde ale ku prospěchu tempa, takže film rychle uteče a nezačne nikdy nudit (svojí délce navzdory). K příběhu připočtěte skvělou kameru, herecký výkony, slušnej soundtrack a máte překvapení roku! V rámci žánru se dneska moc podobných filmů netočí.

• 11.3.2017  15:13

V prvních minutách se tetelíte blahem a očekáváte blockbuster, kterej z vás vymlátí duši. Jak film plyne ale dál, nemá po "přistání" na ostrově lebek čím zaujmout. Snad jenom povedenou akcí, který dominuje hned první scéna s Kongem, následující s obřím pavoukem a pak už jenom vizuálem a několika parádními záběry. Všechno to, co se odehrává mezi akcí, je jenom šíleně tupá vata bez jakýkoli emocionální roviny nebo příběhový hloubky, většina postav je tam jenom pro smrt a ti stěžejní nemají žádnej ksicht - prostě jsou (navíc mezi nimi neprobíhá žádná interakce ani chemie). K tomu si přihoďte pár do oka bijících chyb (close-up na L. Jacksona a okno odrážející se v jeho oku... uprostřed džungle!) a dostanete naprosto průměrnej polo-digitální spektákl, kterej by Godzilla zadupala do země (ta měla alespoň parádní atmosféru a budila pocit tajemna a monstrozity). King Kong od Jacksona je pořád nejlepší!

• 28.2.2017  20:06

Obsahově plný a přesto scenáristicky naprosto prázdný.

• 24.2.2017  12:20

Přesně ta oddychovka, kterou potřebujete v den osobního volna, kdy se zotavujete ze včerejšího pracovního dne a v tom dnešním se vám ani přes pěkný počasí nechce vůbec nic dělat. Slušně natočený, místy vtipný a jak film plyne ku svýmu konci, je to i vcelku úderný.

• 18.2.2017  20:11
    Lion (2016)

Hodně z vás hlásí, jak samoúčelná a slzopudná rakovina Lion je, přitom v opojení současný filmařiny většina zapomíná, co by vlastně mělo dobrej film tvořit. Když všechny filmový složky zapadnou a stvoří strhující celek, je to u nás nepochopený - to ale není vinou filmu, to jenom divák prahne po digitálních explozích! Způsobů jak odvyprávět podobný příběh není zrovna hodně a každý filmař sáhne po takovém, aby to na diváka mělo co možná největší dopad... a tak je to správně. Právě díla jako LION ženou řeč filmu kupředu, dávají nám příběhy a obohacují. Když si k tématu nenajdete vztah, jakoby jste ztratili sami sebe - to pak jděte zase na Avengers.

• 14.2.2017  19:25

Třebaže dějově je Doctor Strange totéž co všechny marvelovky předtím, díky náhradě klasických sci-fi nesmyslů za čirý fantasy působí svěžím a originálním dojmem a alespoň je upřímně tím, čím chce být - hloupou zábavnou řežbou. Pro mě osobně díky tématu, funkčnímu humoru, nápaditým bitkám a svižnýmu tempu nejlepší marvelovskej origin, kterej si dám klidně znova. Jenom ten Michael Giacchino pořád ne a ne složit adekvátní soundtrack, ač v tomhle případě to alespoň neposral (EDIT 15.2.: Jo, posral! Jeho orchestriální paskvil bere filmům dynamiku i atmosféru).

• 9.2.2017  19:37

Citovej teror, kterej ale naprosto přirozeně pramení z životního příběhu hlavních postav, spíš než aby z vás emoce ždímali samotní filmaři. Jestli "Un monstruo viene a verme" (španělština je prostě boží) v něčem exceluje, je to vykreslení vztahů mezi všemi zúčastněnými - a bud se skrze ně do příběhu položíte a objevíte v sobě duši, nebo vás to prostě mine a poznáte netvora. Ku prospěchu hraje i krásná animovaná stylizace a perfektní efekty. Mohlo to mít ale klidně ještě hodinu, aby se příběh propad víc do "hloubky" a osobitější soundtrack, byť špatnej vůbec neni.

• 1.2.2017  09:21
    Příchozí (2016)

2001, Contact, Interstellar a teď i Arrival! Největší a nejdůležitější sc-fi všech dob, který mají potenciál měnit lidstvo! Jenom škoda, že jsme tak zabednění.

• 28.1.2017  12:44
    Ulička slávy (2016)

Skoro dvě hodiny leze banda nesympatickejch vojínů po stadionu a žvaní o všem, co jim přijde na hubu. A zatímco vy - jakožto divák - čekáte, až tam konečně něco vybouchne, objeví se závěrečný titulky. Dialogy jsou extrémně nudný, nezajímavý a primitivní. Nosnej pilíř v podobě příběhu tu chybí úplně a herci ve svých rolích nemají žádnou šanci cokoliv předvést, soundtracku je málo a vůbec si ho nevšimnete a ani Joh Toll, jeden z nejlepších kameramanů, neměl nejmenší chuť film povznést alespoň vizuálně - prostě proto, že nebylo jak. Nemam pochopení pro vznik tohohle filmu, ani nevim proč ho natočil Ang Lee. "Billy Lynn's Long Halftime Walk" je suverénně nejnudnější film nejen uplynulýho roku, ale pravděpodobně i mýho života (a to jsem člověk, kterej si libuje ve tří hodinovejch eposech)!

• 27.1.2017  13:20

Zprvu až komedií, rodinnou vztahovkou, záhy dramatem, fantasy, až se to nakonec dostane k thrilleru. Třebaže překvapí jak moc "burtonovsky" se film ze začátku jeví, každou další minutou zájem diváka uvadá a z kómatu se dostane až při hypnóze. Nelze upřít snahu, ale tady Aja vcelku ujel. Nedaří se mu budovat správnou snovou atmosféru a vůbec neví jak režijně uchopit tak žánrově rozmanitej spletenec. Obsazení je navíc strašně suchý, bez charakteru a příběh - byť s potenciálem - je scenáristicky utopenej ne úplně talentovanym hercem, kterej až doposud nic nenapsal. Příště by to chtělo potlačit ambice a zkusit něco tématicky jednoduššího. Od dvou hvězd to zachraňuje moc pěknej, ale trestuhodně nevyužitej soundtrack.

• 18.1.2017  19:57

Nést se to celý v duchu tíživýho úvodu (prvních 35 min) a parádního finále (cca posledních 20 min) - tím spíš jako drama - byla by to pecka podstatně větší a v rozpočtu by zbylo na epičtější vizuál i masky. I tak je "The Girl with All the Gifts" výborná jednohubka plná parádního soundtracku, slušný atmosféry, dobrýho příběhu (v rámci zombie žánru), ale hlavně a především skvělýho herectví od představitelky Melanie (Sennia Nanua).

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23